Методи прямого ціноутворення



Усі методи форм-ня ціни можна згрупувати за трьома ос­н напрямами. Для 1ї групи методів хар-не ви­значення рівня ціни з орієнтацією на витрати підпр-ва для вироб-ва та реалізації продукції. Такий підхід дістав назву ціноутв-ня за витратами. 2 напрям ураховує можливос­ті ринку під час реалізації продукції, а точніше — купівельну спроможність споживача. (ціноутворення на підставі попиту). 3 група менш часто викор-ся у ринк сер-щі, в її основі ледить урах-ня особлиостей конкурент сер-ща, а рівень ціни визнач-ся з урах-ням конкурентоспром-ті продукції.

Найчастіше викор-ть на вітчизняних підпр-вах такі методи витратного механізму ціноутв-ня:

—           метод «середні витрати плюс прибуток» (Ціна складається з прогнозного рівня середньої собівартості продукції та планового прибутку, що включають у ціну в розмірі заданого % від цієї собівартості.)

—метод «середні виграти плюс «справедливий» прибуток»; (базу­ється на викор-ні стандартних надбавок до витрат вироб-­ва для кожної конкретної продукції.)

 —метод повних витрат (постійні накладні втрати підпр-ва враховують пропорційно їх внеску в процесі вироб-ва продукції)

— метод граничних витрат (за методом граничних витрат враховують тільки витрати, що безпосередньо стосуються проце­су вироб-ва)

— метод нормативних витрат (дає змогу формувати ціну відповідно до про­гресивних нормативів у галузі, зорієнтованих на конкретну перспекгиву. Відповідно можна враховувати кон'юнктурні зміни на ринку)

— метод цільової ціни (Метод «цільової» ціни орієнтує процес ціноутв-ня на одер­жання «цільової» норми прибутку підпр9вом відповідно до величини витрат за запланованого обсягу реалізації продукції)

— метод цільового прибутку. (Метод базується на викор-ні графіка беззбитковості. При цьому досліджують взаємозв'язок рівня за­г витрат та величини очікуваних заг надходжень за різних обсягів продажу продукції)

Сутність групи методів ціноутв-ня, зорієнтованих на враху­вання попиту на продукцію, полягає в тому, що треба встан-ти таку ціну, за якої споживач матиме бажання придбати продукцію підпр-ва. Осн складність ціноутв-ня на підставі попиту полягає в тому, що на нього впливають багато ціноутворюючих чинників. До осн методів форм-ня ціни з урахуванням попиту на продукцію слід віднести такі, що зорієнтовані на:

— викор-ня цінової дискримінації;

—урахування відчутної цінності продукції;

—ціноутв-ня за асортиментними групами продукції;

—призначення продукції;

—викор-ня конкурентоспроможної продукції.

Використовуючи групу методів ціноутв-ня з орієнтацією на конкуренцію, підприємство встановлює ціну, головно приділяючи більше уваги конкурентним особливостям ринку, менше власним витратам та попиту на продукцію. Основні методи ціноутвня з орієнтацією на конкуренцію такі:

—ціноутворення на підставі рівня поточних цін;

— встановлення ціни на підставі торгів.

У разі визнач-ня ціни з орієнтацією на рівень поточних цін підпр-во враховує рівні цін конкурентів. Воно встановлює ці­ну на свою продукцію відповідно до середнього рівня цих цін або вищу чи нижчу за цей рівень.

Кредитна політика підприємства та її роль в ціноутворенні.

Кредитна пол-ка підпр-ва –один із методів непрямого маркетингового ціноутв-ня.

Непряме маркетингове ціноутв-ня - це пол-ка підпр-ва стосовно знижок, торг кредитування, а також кондицій. Воно має на меті заохотити споживачів до тривалого контактування з підпр-вом щодо придбання його продукції, збільшення обсягів її збуту, поліпшення іміджу підпр-ва. При цьому непряме маркетингове ціноутв-ня направлене не тільки на осіб, підпр-ва чи організації, які купують дану продукцію для власного спож-ня чи викор-ня, а й на різноманітні торговельно-посередницькі організації, які придбавають товари для наступного перепродажу й отримання власних прибутків.

Кредитна пол-ка підпр-ва - це визначення і безпосередня реалізація заходів із середньострокового кредит-ня відпускної ціни підпр-вом-товаровироб-ком за поставки вигот продукції.

80 Політика кондицій та її роль в ціноутворенні.

Політика кондицій являє собою один із методів непрямого маркетингового ціноутв-ня. Непряме маркетингове ціноутв-ня - це пол-ка підпр-ва стосовно знижок, торговельного кредитування, а також кондицій. Воно має на меті заохотити споживачів до тривалого контактування з підпр-вом щодо придбання його продукції, збільшення обсягів її збуту, поліпшення іміджу підпр-ва. При цьому непряме маркетингове ціноутв-ня направлене не тільки на осіб, підпр-ва чи організації, які купують дану продукцію для власного спож-ня чи викор-ня, а й на різноманітні торговельно-посередницькі організації, які придбавають товари для наступного перепродажу й отримання власних прибутків.

Політика кондицій - це встан-ня умов платежів і поставок, тобто осн положень договорів купівлі-продажу, які визначають асортимент, оплату та інші обов'язкові умови поставки продукції, відповідні цінові величини. Ідеться про види платежів (готівковий чи безготівковий), розміри платежів (величина осн ціни, знижки), час платежів (попередні платежі чи за рез-тами реалізації продукції), платіжні надбавки (за часткові платежі, додаткову упаковку, транспорт-ня дрібними або збірними партіями, монтаж і т. п.), предмет, обсяги, час, місце і умови надання послуг та ін.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 408; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!