Сутність та складові частини маркетингової цінової політики підприємства



Маркетингова цінова політика – це специфіний вид маркетингової діяльності, в основі якого лежить процес ціноутворення на підприємстві та реалізації стратегічного й тактичного напрямів цінової політики для одержання прибутку. В умовах маркетингового ціноутворення цінова діяльність має бути насамперед зорієнтована на задоволення запитів потенційних споживачів продукції підприємства.

Механізм ціноутворення в процесі формування цінової політики виявляється через динаміку цін, які формуються під впливом стратегічного і тактичного чинників.Стратегічними і тактичними чинниками ринкового ціноутворення визначається загальна структура цінової політики підприємства. Аналіз вітчизняного та зарубжного підходів у процесі формування ЦП свідчить, що осн її елементи- стратегія і тактика. В умовах д-ті вітчизняних п-в цінова політика охоплює: вибір конкретних цілей,розробка цінової стратегії, визначення рівня остаточної ціни, впровадження коригувальних заходів для досягнення поставлених цілей, контроль за досяганням поставлених цілей та цінами.

Цінова стратегія і цінова тактика являють собою відповідно стратегічну і тактичну форми цінової політики. У процесі марк д-ті вони виявляються в постійному зв*язку. Причому, визначальна в ціновій політиці є цінова стратегія. Тактичні дії в процесі реалізації прод відбуваються з урахуванням стратегічного напряму. Стратегічна і тактична форми ЦП п-ва мають відповідати його ринковій стратегії. Залежно від застосованого п-м варіанта ринкової стратегії визначається конкретна мета цінової політики або відпов комбінація цілей. Основними цілями є: забезпечення максимального прибутку від реалізації продукції; проведення політики цінової конкуренції; політика нецінової конкуренції; встановлення ціни на продукцію на рівні лідера або цін конкурентів; забезпечення престижних цін, при цьому увагу споживача акцентують на високій якості продукції; стабільність цін і прибутку завдяки маневруванню чинниками в-ва; витиснення конкурентів з ринку за доп цін; викоримстання демпінгових цін для проникнення на ринок.

Алгоритм формування маркетингової цінової політики.

Маркетинговий розрахунок цін — це логічна послідовність кроків, першим з яких є визначення цілей ціноутворення. Виходячи із місії та стратегії підприємства, метою ціноутворення може бути:

— отримання підприємством прибутку (стабільного, такого, що постійно зростає, мінімального, достатнього);

— досягнення, збереження чи збільшення обсягів товарообороту (доходів від продажу, частки ринку, кількості одиниць проданих товарів);

— вихід на нові ринки чи сегменти;

— перемога в конкурентній боротьбі;

— виживання (збереження бодай мінімальних обсягів продажу);

— соціальна відповідність (забезпечення цінової доступності товарів споживачам).

Алгоритм : уточнення корпоратовної місії підприємства → обгрунтування цілі ціноутворення→ визначення моделі цінової політики→ проведення ситуаційного аналізу→ вибір і розробка цінової стратегії→ формування заходів по реалізації цінової тактики→ контроль за цінами та результатами продаж.

За конспектом Алгоритм: Постановка мети та визначення завдань ціноутворення → визначення попиту та цінової еластичності → визначення витрат на в-во та реаліз прод → аналіз ЦП конкурентів → вибір методу ціноутворення → безпосер розрах ціни продукту.

.

Цінова стратегія підприємства.

Складовою частиною політики цін є розроблення цінової стратегії підприємства. Стратегія ціноутворення — це основні напрями, заходи та методи, за допомогою яких може бути досягнута визначена мета цінової політики. Проблема визначення ціни має особливе значення, коли розпочинається випуск принципово нової продукції, коли обставини вимушують змінювати ціни внаслідок надходження на ринок дешевших товарів і т. д. Фахівці вважають, що встановлення ціни це не разовий акт, а процес, який триває протягом усього ринкового життя товару. Тому підприємство з метою прийняття правильного рішення щодо встановлення ціни на свою продукцію, має розробляти стратегію ціноутворення.

Існує багато цінових стратегій, які можна об’єднати в три групи:

— стратегія низьких цін;

— стратегія високих цін;

— стратегія нейтральних(середніх) цін.

Ефективність стратегії низьких цін залежить від трьох чинників. По-перше, від еластичності попиту. По-друге, від структури витрат на виробництво та реалізацію продукції. По-третє, ефективність стратегії низьких цін залежить від рівня конкуренції.

Найпоширенішими видами стратегії високих цін є стратегія «знімання вершків» та стратегія лідерства за якістю товару.

Сутність стратегії «знімання вершків» полягає в тому, що спочатку на продукцію встановлюється максимально можлива ціна, за якою вона продається на певному сегменті ринку. Після того, як збут за даною ціною почне скорочуватись, підприємство поступово зменшує ціну з метою приваблення нових клієнтів. Це дає змогу в кожному сегменті ринку отримати максимальну величину прибутку. Ефективність стратегії високих цін також залежить від трьох чинників: еластичності попиту, структури витрат та рівня конкуренції. До третьої групи цінових стратегій належить стратегія нейтрального ціноутворення, за якої ціни встановлюються на середньому рівні, що склався на ринку. У цьому випадку значення ціни як інструменту цінової політики підприємства не має великого значення. Вибір такої стратегії зумовлюється тим, що підприємство не має можливостей установити на продукцію високу ціну, тому що вона не вирізняється високими споживчими властивостями або на ринку відсутні покупці, які б змогли заплатити за товар найвищу ціну. Цінова стратегія підприємства не може бути сталою. Підприємство має контролювати ринкову ситуацію, оцінювати міцність своїх позицій і при необхідності вносити зміни в стратегію формування цін.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 435; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!