Маркетингові дослідження підприємства



Цей аспект М досліджень охоплює насамперед аналіз конкурентоспроможності п-ва. Конкурентоспром п-ва - це його здатність зайняти відповідну позицію на конкретному ринку. Серед методів визначеня конкурентоспором п-ва насамперед слід виокремети метод, який базується на ідентифікації його конкур переваг. Згідно з цим підходом, оцінка конкурентоспром п-ва являє собою порівняння його характеристик, властивостей чи марок товарів із аналогічними показниками пріоритетних конкурентів, щоб визначити таких, які створюють переваги над конкурентами в певній галузі. Конкурентні переваги за джерелами їх виникнення можна поділити на внутрішні (це х-ки внутрішніх аспектів д-сті підпр-ва, які первищують аналогічні х-ки пріоритетних конкурентів) та зовнішні (це такі, які баз-ся на здібностях підпр-ва створити більш значущі цінності для споживачів його продукції).

 Відносно простий і наглядний метод оцінки рівня конкурентоспором підпр-ва - графічний метод. Він передбачає побудову багатокутника конкурентоспроможності, по кожній осі якого відкладають значення кожного з досліджувальних чинників, виходячи з бальної оцінки. Зображуючи на одному рис багатокутники конкурентоспром-ті для різних п-в, можемо мати можливість зіставити і проаналізувати їх рівень як за окремими чинниками, так і загалом, виявити сильні та слабкі сторони одного підпр-ва щодо другого. Після цього можна зробити заходи для зміцнення сильних сторін і ліквідації слабих сторін.

Один із суттєвих чинників, які забезпечують конкурентоспром п-ва, це його імідж - це цілісне сприйняття, яке форм-ся на підставі інформації про різні сторони д-ті. Головною метою дослідження іміджу п-ва – є визначення напрямів і резервів його поліпшення відповідно до побажань споживача. Відповідно до цього, доцільне фіксування реального (це сприйняття п-ва,яке існує у даний час) та бажаного (це с-ма уявлень про п-во, які будуть сприяти ефективному досягненню ним своїх осн цілей) іміджу п-ва, визначення різниць між ними, з*ясування причин такої ситуації.

Чинники зовнішнього середовища маркетингу.

Навкол бізнес-середовище-це сук-сть чинників, які впливають на визначення предмета та об*єкта М, ств-ня с-ми його засобів, форм-ня їх структури, тобто це сфера у якій відбув М д-сть суб*єкта госп-ня. Навколишнє бізнес сер-ще склад-ся з кількох частин. По-перше, це зовн умови та сили. Ця частина не може бути керованою п-м, а тому мета дослідження полягає у вивченні та врахуванні п-м її дії ,щоб запобігти можливим негативним впливам чи посилити позитивні впливи на ділову активність та результативність д-ті. До таких зовн умов відн: міжнародні (с-ма міжнар договорів, угод, правила і норми зовн торгілі), регулювальні (політика уряду, с-ма держ регул-ня підпр діял-ті, ціноутворення, рекламування, конкуренції.чинне законодавство), економічн і(стан країни (рівень в-ва і попиту на товари чи послуги), рівень доходів нас, темпи інфляції, податки), технологічні (рівень розвитку науки та техніки, темпи впровадження НТП), політичні (пол структура і пол організація сусп-ва), екологічні (вимоги до охорони довкілля), конкурентні (інтенсивність, форми і види конкуренції), соціальні (культурні і демографічні). Друга частина навкол бізнес сер-ща - це суб*єкти, з якими контактує п-во. Головним об*єктом дослідження, що належить до зовн сер безумовно є споживачі. Крім цього в ході досліджень навкол бізнес сер вивчають такі суб*єкти: 1)внутрішні контактні аудиторії (трудовий колектив, акціонери, рада директорів, профспілки) 2)контактні аудиторії споживачів 3)фінансові (банківські служ­бовці, аудитори, дебітори, кредитори) 4)контактні аудито­рії держ.установ (держ. службовці, що відповідають за реєстрацію, працівники податкової служби та статистич­них органів, пожежної інспекції тощо) 5)конт.ауд. засобів масової інформації (журналісти, економічні оглядачі, співробітники відділів реклами та інформації)6)конкуренти.

Сутність та основна задача маркетингової товарної політики.

Марк тов політика являє собою цілеспрям дії комерційної організації для макс задоволення створеними або залучими споживчими цінностями певних ринкових потреб. Товарна політика - це комплекс заходів щодо підвищення конкурентоспром товару, насамперед, його якісних характеристик, створення нових товарів, оптимізація їхнього асортименту. Одне з центральних завдань ТП - її внесок у збереження та розвиток п-ва як соц-економічної с-ми. З цього приводу можна назвати 3 найсуттєвіші цілі п-ва: заміщення ресурсів; забезпечення гарантій збереження п-ва, створення умов для зростання в-ва. Показниками досягнення цих цілей уважають: обсяги збуту, покриття змінних і постійних витрат, прибуток і зниження собівартості прод-ї, зростання в-ва, ринкову частку.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 320; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!