Сутність та структура життєвого циклу товару



Життєвий цикл товару – концепція, за доп. якої відображається процес розробки товару, збуту його, одержання прибутку, поведінки конкурентів, розвитку стратегії М фірми від моменту зародження ідеї про створення товару до зняття його з ринку. Також ЖЦТ можна визначити як час присутності товару на ринку з моменту його появи і до припинення його реалізації.

Структура ЖЦТ:

1.Етап запровадження - це період повільного збільшення обсягів продажу, коли товар щойно з*явився на ринкуі його купують перші споживачі. Появі нового товару на ринку передують великі витрати, тому прибутку на цьому етап зазвичай немає. Осн задачі М на цьому етапі:

Формув нових каналів збуту або модифікація старих; проведення інформац реклами, що вказує на переваги нового товару; визначення найбільш оптимального моменту виходу на ринок з новим товаром; передбачення варіантів можливого поводження конкурентів у відповідь на появу нового товару на ринок.

2.Етап зростання хар інтенсивним визначенням товару і значним зростанням прибутку. Основні задачі М на цьому етапі: диференціація асортименту продукції;ефективна агресивна реклама товару свого п-ва; використання широкої збутової мережи по масових продажах товару; установити оптимал високий рівень цін.

3.Етап зрілісті пов*язується з періодом уповільнення темпів зростаня обсягів продаж, оскільки товар уже придбала переважна к-ть покупців. Основні задачі маркетингу на цьому етапі: продовження ЖЦТ; глибока сегментація ринку й освоєння нових ринків; модифікація і часткове удосканалення товару ;конкуренція рекламних компаній; заохочення і стимуювання більш частого і різноманітного товару тим покупцям, що його купують; зниження цін.

4. Етап спаду товару визнач різким скороченням обсягів продажу та зменшеня прибутку. На цій стадії виділяють такі підетапи: 4.1п-во намагається продовжити ЖЦТ шляхом інтенсивної реклами, удосконалювання товару, маневрування ціновою політикою; 4.2 п-во прагне отримати з товру залишковий прибуток, залучає лояльних покупців, скорочує витрати в-ва і збуту; 4.3 підпр-во планово знімає товар із продажу.

Впровадження товару на ринок.

Етап впровадженя - це період повільного збільшення обсягів продажу, коли товар щойно з*явився на ринкуі його купують перші споживачі. Появі нового товару на ринку передують великі витрати, тому прибутку на цьому етап зазвичай немає. Гол метою етапу впровадження є ств-ня ринку для нового товару. Осн задачі М на цьому етапі:

Формув-ня нових каналів збуту або модифікація старих; проведення інформац реклами, що вказує на переваги нового товару; визначення найбільш оптимального моменту виходу на ринок з новим товаром; передбачення варіантів можливого поводження конкурентів у відповідь на появу нового товару на ринок. Просування продукції сприяє рекламна інформ, телевізійна презентація та безкоштовні зразки. За викор-ням тільки 2-х змінних-ціни та витрат на стимулювання збуту - найчастіше викор-ть такі М стратегії: 1)стратегія інтенсивного М, що передбач високі ціни та великі витрати на стимулювання збуту; 2)стратегія вибіркового проникнення, яка баз на високих цінах та низькому рівні збутових витрат; 3)стратегія широкого проникнення передбач поєднання низьких цін на новий товар із великими затратами на стимулювання; 4)стратегія пасивного М передбач раціональне співвідношення низьких цін на товар і незначних витрат на стимулювання збуту.

Сутність зростання в життєвому циклі товару.

ЖЦТ – концепція, за доп. якої відображ-ся процес розробки товару, збуту його, одержання прибутку, поведінки конкурентів, розвитку стратегії М фірми від моменту зародження ідеї про ств-ня товару до зняття його з ринку. Етап зростання хар-ся інтенсивним визначенням товару і значним зростанням прибутку. Осн задачі М на цьому етапі: диференціація асортименту продукції; ефективна агресивна реклама товару свого п-ва; викор-ня широкої збутової мережи по масових продажах товару; установити оптимал високий рівень цін. Стадію зростання інколи розподіляють за показниками позитивних змін на власне етап зростання та етап турбулентності, коли темпи зростання початкового попиту зменшуються.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 303; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!