Доведіть або спростуйте необхідність профвідбору абітурієнтіву ВНЗ певного профілю



Профвідбір до ВНЗ абітурієнтів необхідний так як цк впливатиме на результати,оцінку ВНЗ.Якщо у абітурієнта буде низький рівень освіти,тоді не має впевненості,що в подальшому абітурієнт досягне кращих результатів(принаймі намагатиметься),що в свою чергу буде давати приклад іншим.

 

88.

 

 

Психолого – педагогічні умови впровадження інновацій.

Педагогічні інновації —від англ. innovation — нововведення — це зміни в навчально-виховному процесі педагогічної системи з метою її оновлення, покращення, вдосконалення. Сьогод­ні назва «інноваційні» часто надається всім тим навчальним закладам, що починають вводити нововведення або їх елементи. Але при цьому потрібно пам’ятати, що нововведення можуть не лише покращити хід і результати навчально-виховного процесу, але й погіршити його. Тому при оцінці інноваційності певних педагогічних систем необхідно пам’ятати про такі ознаки і критерії інновацій навчальних закладів:

1)навчально-виховний процес базується на принципі природ­ної доцільності і підпорядкованих йому принципах класичної педагогіки.

2)педагогічна система еволюціонує в гуманістичному напрямі.

3)організація навчально-виховного процесу не веде до перевантажування учнів і педагогів.

4)високі результати навчально-виховного процесу досягаються не за рахунок селекції (відбору) учнів і викладачів, а за рахунок використання нерозкритих і незадіяних можливостей системи.

5)продуктивність навчально-виховного процесу не є прямим наслідком упровадження дорогих засобів і медіа-систем..

Інновації самі по собі не виникають, вони є результатом наукових пошуків.

В період оновлення освіти в Україні великого значення набувають пошуки принципово нових механізмів взаємодії всіх учасників навчально – виховного процесу.

Впровадження нових технологій в навчальний процес завжди вважалося прогресивним кроком і підвищувало мотивацію навчання. Сьогодні до інноваційних технологій можна віднести використання

комп’ютерних систем, впровадження кейсових технологій, вирішення

фахових задач за допомогою комплексного використання знань з фахових дисциплін.

Основні тенденції сучасної освіти пов’язані з її гуманізацією і характеризуються переходом від традиційних форм освіти та навчання до безпосередньої професійної освіти. Навчання за таких умов розглядається як процес безперервного розвитку особистості.   

Основу інноваційних процесів в освіті складають дві важливі проблеми – проблема вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду і проблеми впровадження досягнень психолого – педагогічної науки в практику.

 

 

Навчальний план,навчальна програма.Навчально-методичний комплекс дисциплін.

Навчальний план і навчальна програма-це вихідні державні документи планування та організації навчального процесу у вищій школі.На основі навчального плану складаються навчальні прграми з усіх предметів.Програма відповідає кількості годин,передбачених навчальним планом.Вона складається з таких розділів:1)пояснювальна записка,де викладено цілі навчання з даного предмета \,ознаки процесу(організація навчання кожного класу,групи);2)зміст навчального матеріалу,поділений на теми(розділи);3)обсяг знань,умінь і навичок з даного предмета для учнів(студентів);4)перелік унаочнень і літератури;5)критерії оцінювання знань,уміньі навичок з кожного виду роботи.Навчальний план визначає:структуру навчання,канікули,екзамени,дисципліни,лекції,практичні,семінари.Навчально-методичний комплекс дисциплін-це той перелік дисциплін котрий повинен вивчити студент(учень)залежно на якому факультеті він навчається або в школі. 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 327; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!