Взаємозв’язок педагогіки з іншими науками



Свої завдання педагогіка вирішує з іншими науками будучи суспільною наукою. Педагогіка пов’язана з психологією, філософією, історією, етикою, естетикою. Педагогіка пов’язана з анатомією і фізіологією людини адже для того щоб правильно вчити і виховувати учня необхідно знати біологічні закономірності росту і розвитку людського організму. Тісний зв'язок між педагогікою і шкільною гігієною, яка вивчає і визначає санітарно-гігієнічні умови життя учнів. Організація навчального процесу залежно від віку, стану здоровя, та ряду інших факторів.

 

Моральні та комунікативні вимоги до керівника.

Ефективність роботи керівників залежить від різних чинників, зокрема і від дотримання ними певних вимог. Передусім це вимоги до результатів праці і вимоги до поведінки.

У процесі управлінської діяльності керівник пізнає вимоги, зумовлені різними зовнішніми і внутрішніми чинниками.

Характеризуючи моральні вимоги керівника ми визначаємо його ставлення до людей, до роботи і до себе. До моральних вимог відносяться: 1) чуйність – насамперед увага до людей, до їх інтересів, почуттів, переживань; 2) скромність – вміння робити багато доброго і корисного для людей, колективу і при цьому не виставляти власного „я”, не підкреслювати значущості власної особистості; 3) совість – загострене почуття особистої відповідальності перед людьми; 4) товариськість - взаємна солідарність. Також сюди ще можна віднести порядність, тактовність, чесність. У підлеглих повинна бути довіра до моральних якостей керівника.

Комунікативні вимоги до керівника базуються на психологічній та соціальних основах. Суттєвою їх ознакою є адекватність ціллям і завданням управління.

У керівника повинна бути розвинена комунікативна здібність, яка знаходить свій прояв у налагодженні сприятливих взаємовідносин між працюючими, що забезпечує успішну колективну діяльність та знаходження в ній свого місця кожним учасником трудового процесу. Якщо ж комунікативні здібності керівника співпадають із здібностями до лідерства, то це є передумовою формування успішного менеджера. Умовою ефективної діяльності керівника є добре розвинуте стратегічне мислення, уміння заглянути на багато років вперед.

Керівник повинен ефективно спілкуватися з своїми підлеглими та

партнерами. Уміння проводити ділові переговори – одна з основних складових професійної діяльності керівника, що визначає його особистий успіх. Спілкування керівника – це процес передачі і одержання інформації, за рахунок чого відбувається вплив на вчинки і стан колективу.

 

 

Охарактеризуйте концепцію неперервної економічної освіти в Україні.

Перехід до неперервної освіти підвищувати кадри не тільки для економічної та галузевої науки,але й для практичної діяльності в умовах ринкової економіки.Сутність цього поняття визначається взаємоповязаністю,взаємозумовленістю та несуперечністю її елементів.Наочно цю систему щодо економічної освіти ми уявляємо иаким чином:

Основні рівні:1)рівень-аспірантура а)фахівці з мотивацією актуалізації професійних навичок(користування та розвитку професійних навичок відповідно до актуальності результатів)

б)Науковці(постановка проблеми,її дослідження у галузі освіти ).

2)рівень-Магістратура-майбутні науковці ВНЗ-майбутні менеджери,викладачі.Підготовка до ВНЗ (шкільний рівень)-школярі.Метою навчання 1рівня є фундаментальна підготовка економістів широкого профілю на базі навчальних програм.Метою 2 рівня повиннв стати поглиблена спеціалізація у різних галузях економічної науки і практики.Отже можна зробити висновок,що особливістю неперерної економічної освіти є незастоювання на одному місці на просування з “нижчого до вищого”тобто розвиток від середньої до вищої освіти.

 

 

Сприймання та його властивості.

Сприймання – це цілісне відображення предметів, явищ, та ситуацій при безпосередньому впливі фізичних подразників на органи чуття.

Відчуття знаходяться в нас самих, а властивості предметів, що сприймаються - в просторі.

Основні властивості сприймання: предметність, цілісність, сталість, осмисленість, вибірковість, категоріальність.

Предметність – це здатність людини сприймати світ у формі відокремлених один від одного предметів що мають властивості які відкликають такі відчуття.

Цілісність виражається в тому, що спрямований певний об’єкт ми об’єднуємо в єдине ціле.

Сталість – це сприйняття предметів, як постійних по формі, кольору, величині та ряду інших параметрів незалежно від змін фізичних умов сприймання.

Осмисленість пов’язана з тим що відчуття у людини пов’язане з мисленням, з поняттям суті предмету.

Вибірковість виявляється в переважному виділенні одних предметів, об’єктів в порівнянні з іншими.

Категоріальність проявляється в тому що сприймання носить узагальнюючий характер і кожен предмет ми повязуємо словом і «поняттям», відносимо до певного класу.

Фізичні характеристики сприймання: простір, форма, обємність, величина, глибина, перспектива, віддаленість.

Сприймання поділяють на види:

- зорове;

- слухове;

- нюхове;

- смакове.

За іншою класифікацією сприймання поділяють на: простору, часу, руху.

Характеристикою простору є: сприймання форми, об’єму та величини предмету.

Характеристикою сприймання часу є: тривалість явищ, темп, ритм.

Характеристикою сприймання руху є: характер, форма, амплітуда, направленість, швидкість, тривалість.

Незалежно від того якою мірою сприймання пов’язане з нашими намірами і волею, воно розділено на: довільне, мимовільне.

Довільне виражається у спостереженні.

Спостереження – це навмисне, планомірне, спрямоване, здійснюване з певною чітко усвідомленою метою.

Основні умови спостереження: ясність завдання, підготовленість до нього.

Спостереження тісно пов’язане з памятю та мисленням. Воно виховується та тренується.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!