Схарактеризуйте роботу над теоретичним розділом наукового соціально-педагогічного дослідження



1. Аспектний аналіз. Певний об’єкт розглядається з точки зору його аспектів.

Аспекти: Психологічний, філософський, фізіологічний, правовий, економічний, педагогічний, воле логічний…

Після аспектного аналізу ми робимо висновки стосовно цілісного досліджуваного об’єкта.

2.Системний підхід (аналіз). Певний складний досліджуваний об’єкт ми розглядаємо як систему (сукупність елементів, що пов’язані між собою, які утворюють цілісність, система виокремлена її середовища і знаходиться з ним в певній взаємодії).

       Системний підхід ми базуємо на структурі якоїсь вже розробленої до нас системи. Ми досліджуємо зміст системи та взаємодії.

       При розгляданні об’єкта, як системи треба розглядати не лише його структуру та визначати зв’язки між його елементами, а й зв’язки цього об’єкта з зовнішнім світом, розглядаючи його як елемент більш загальної системи.

       Система має ознаки цілісності та емерджентності (це той додатковий продукт (якість, ознака, особливості), який утворюється завдяки об’єднаних окремих елементів в систему.

       3.культурологічний підхід. Термін культура є загальним застосуванням в різних аспектах. Культура розглядається як:1. Сукупність практичних, духовних та матеріальних цінностей, створених людством (аксіологічний аспект).2. культура діяльності це рівні цієї діяльності, ступінь її вдосконаленн. 3. Культура особистості – сукупність якостей особистості, мова, поведінкові 

 

 

Розкрийте сутність соціально молодіжної політики в Україні

Політика-(від грец.-державні справи), цілі і завдання що їх ставлять суспільні класи в боротьбі і за супільні інтереси, методи і засоби досягнення цих цілей і завдань діяльність органів державної владиі державного управління, яка відображає суспільний лад і економічну структуру країни.

«політика-це найвищій вираз економіки» Ленін

Молодіжний – це той, хто тосується молоді (згідно з Законодавством осіб від 14 до 35 років).

Соціальна – (від лат. товариський) суспільний, який має відношення до життя суспільства, економічного та політичного ладу та інших суспільних явищ.

СМП – цілі і завдання держави, спрямовані на захист соціально-правових, економічних та інших інтересів молоді.

СМП базується на знаннях з основ державної молодіжної політики і соціальною роботою з молоддю в Україні.

Молодіжні соціальні проблеми в Україні мають свою специфіку, що зумовлена сучасним етапом швидких та непередбачуваних перетворень у суспільстві в цілому. У найбільш скрутному стані опиняється саме молодь, оскільки, вступаючи в життя, вона повинна визначити своє місце і призначення. Особливість становища молодих людей полягає в тому, що, з одного боку, вони входять у той соціальний простір, який було вже організовано незалежно від них попередніми поколіннями; з іншого боку, молодь має певний потенціал змінити його.

 

 

110. Визначте повноваження та основні функції ЦССДМ у питаннях реалізації соціальної молодіжної політики.

ЦСССДМ – спеціалізовані заклади, що надають соціальні послуги сім’ї, дітям та молоді які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги

- державна соціальна служба (ДСССДМ);

- республіканськи (Київськи, Севастопольськи ЦСССДМ);

- обласні ОЦСССДМ;

- міськи МЦСССДМ;

- районні у містах ЦСССДМ;

- сільськи та селищні ЦСССДМ.

 

112. Дайте характеристику злочинності і правопорушень, бездоглядності і безпритульності серед молоді як соціально педагогічної проблеми та обґрунтуйте способи і розв’язання.

       Правопорушення – це порушення адміністративних та правових норм, які проявляються через дрібні крадіжки, здирництво, викрадання автотранспортних засобів, хуліганство.

       Злочин – протиправне, суспільно-небеспечне діяння, що класифікується за певними нормами кримінально-процесуального права (зґвалтування, вбивство, нанесення значних тілесних пошкоджень).

       Бездоглядність – позбавлення чи відсутність нагляду за поведінкою, заняттями дітей, підлітків з боку батьків чи осіб, якій їх замінюють; часто виникає внаслідок недостатнього розуміння батьками своїх обов’язків,недостатнього догляду за дитиною.

       Безпритульність – діти до 18 років, які потягом довгого чи короткого тірміну живуть в середовищі вулиці.

Способи розв’язання:

Форми і методи соц..роботи, запобігання негативних явищ: Соціальна профілактика.1).Збір отримання даних; 2) розуміння, визначення ступеня асоціальності; 3) відпрацювання форм і методів роботи з подолання явища. Профілактика з метою недопущення вторинною профілактик з особами, які стали уже з якимись негативними явищами. .


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 150; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!