Дайте порівняльну характеристику бесіди та лекції в соціально-педагогічному дослідженні



Бесіда Лекція
Метод одержання інформації на основі вербальної (словесної) комунікації в ході вільного діалогу на певну тему Бесіда передбачає цілеспрямовану організацію обміну думками. Тематика, зміст бесіди визначається виховними завданнями, які стосуються окремого індивіда чи певної групи людей. Розрізняють епізодичні та заплановані бесіди. За змістом бесіди охоплюють різні питання моралі, етики, естетики, наукової організації праці, фізичного виховання, політичних подій тощо. Методика проведення бесіди залежить від поставленої мети, завдань, змісту, форм бесіди. Це може бути обмін думками, з приводу певного вислову, прочитаної статті, вчинків людей, подій у житті держави, окремих людей. Це монолог вихователя, який будується як оповідання, опис, роз’яснення, великий за змістом і дається на рівні теоретичного узагальнення. Саме тому лекції проводяться із студентами, старшокласниками з метою розкриття різних питань, пов’язаних з формуванням особистості дітей та молоді. У змісті лекції визначаються, як правило, декілька питань. Їх послідовне розкриття дає слухачам уявлення з певної проблемою.

Дайте порівняльну характеристику основних рівнів спілкування (примітивного, конвенційного, ігрового, стандартизованого, маніпулятивного, духовного).

           Примітивний – характеризується проявом реакцій амбіцій та превосходства; связан с конфронтацією (приниження гідності співрозмовника); використання в примітивних групах та компаніях з таким розпорядком ролей; главарь – авторитет – приближенний – подохлим – шут - марионетка – недовольные - забитые – публика.

       Конвенційний – діловий, підрозуміває дистанцію між людьми, обмеження почутів та емоцій в спілкуванні, ненав’язування себе, рівноправна позиція, висока культура спілкування (приемлема для разрешения личных и межличностных проблем).

       Маніпулятивний – підрозуміває управління іншими заради досягнення особистих власних цілей. Зменшення чи перебільшення своїх якостей.

       Стандартизований рівень – спілкування здійснюється за відповідним стандартом у «масці».

       Ігровий – підрозуміває зацікавленість та ємпатію співрозмовника, прагнення зайняти партнера.

       Духовний рівень – Найвищій рівень. Партнер як цінність сприймає ємпатію., повагу, сопереживание (кохання, сімейні відносини).

        

        

Поняття та завдання професійної етики соціального педагога.

       Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи (соціальних працівників і соціальних педагогів) України – це документ, який націлює на здійснення соціальної роботи в багатьох функціональних сферах з метою розвитку потенціалу та можливостей особливості, а також і задоволення людських потреб.

       В етичному кодексі спеціалістів із соціальної роботи України визначено положення, які є для фахівців принциповими орієнтирами з питань професійної діяльності, виконання службових обов’язків, організації взаємодії з клієнтами. У документі визначено шляхи розв’язання моральних проблем та прийняття найбільш адекватного професійного рішення в етичних питаннях.

       В основу цього кодексу покладений вітчизняний досвід і міжнародні етичні принципи й стандарти соціальної роботи, що визначені на загальних зборах Міжнародної федерації соціальних працівників у м. Коломбо. 6 – 8 липня 1994р.

       Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи містить:

- Етичні принципи діяльності спеціалістів із соціальної роботи(перелік базових етичних ідей і традицій, що стають підґрунтям для прийняття етичного рішення в соціальній роботі).

- Норми етичної поведінки спеціалістів із соціальної роботи (основа професійної діяльності).

 

104. Практичне застосування принципів етикету соціального працівника.

1. Повага до гідності кожної людини.

Кожна людина має право на самореалізацію, яка не призводить до порушення подібних прав інших людей. Соціальна робота є несумісною з прямим чи опосередкованим примусом клієнтів до будь-яких дій, навіть на користь клієнта або його близького соціального оточення.

2. Пріоритетність інтересів клієнта.

Спеціалісти із соціальної роботи спрямовують усі свої зусилля, знання та навички на допомогу окремим громадянам, сім’ям, групам, спільнотам та громадянам для їх удосконалення, а також з метою розв’занням конфліктів та подолання їх наслідків.

3. Толерантність.

Спеціалісти їз соціальної роботи приймають проблеми й обставини клієнтів незалежно від їх способу життя, поведінки, соціального і національного походження, статусу тощо.

4. Довіра та взаємодія у вирішенні проблем клієнта.

Соціальний педагог сприяє добровільній участі клієнтів у процесі надання соціальної послуги. Соц..пед має сприяти максимальній самостійності клієнтів у ров’язанні їхніх соціальних проблем та в діях у відповідних соціальних ситуаціях. Довіра до соц..пед. є необхідною умовою результативності соц. Пед..д –ті.

5. Доступність послуг.

Соц.пед. надає допомогу кожному, хто звертається до них за захистом, підтримкою, консультацією або порадою, без буд-якої дискримінації щодо статі, віку, фізичних або розумових обмежень, соціальної чи расової приналежності, віросповідання, мови, політичних поглядів, сексуальної орієнтації.

6. Конфіденційність.

Обов’язок соц.пед. – бути конфіденційними, що включає можливість розголошення будь-якої інформації відомостей про клієнтів за винятком тих випадків, коли це робиться з їх згоди чи в установленому законом порядку.

7. Дотримання норм професійної етики.

Соц..пед. сприяють формуванню та реалізації заходів соціальної політики, забезпеченню благополуччя людей, спільноти, громади, несуть відповідальність за розвиток до дотримання професійних норм у розв’язанні практичних завдань соц.пед.дільності та соціальної роботи.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!