Розкрийте сутність вирішення соціально-педагогічних ситуацій з урахуванням основних положень проекту українського етичного кодексу соціального педагога



           Положення проекту українського етичного кодексу соціального педагога для соц..пед. є принциповими орієнтирами з питань професійної діяльності, виконання службових обов’язків, організації взаємодії з клієнтами. У документі визначено шляхи розв’язання моральних проблем та прийняття найбільш адекватного професійного рішення в етичних питаннях.

       У вирішенні соц..пед.ситуацій норми етичної поведінки спеціалістів в соц..пед.д-ті. є основою їхньої професійної діяльності згідно з загальнолюдськими цінностями та принципами соц..пед.роботи.

1. Єтична поведінка стосовно професії.:

· Дотримування етичного кодексу.

· Підвищувати якість та ефективність соц..пед послуг , розвивати професіоналізм соц..пед. роботи;

· Бути відповідальним за клієнта у рамках обмежень, установлених положеннями цього кодексу;

· Визначати і з’ясовувати характер та причини індивідуальних, сімейних, групових, соціальних проблем, проблем територіальної громади та глобальних соціальних проблем.

· Підвищувати статус соціальної та СПД

· Стимулювати розробку та впровадження соціальних технологій, методів, методик, програм, що спрямовані на покращення якості життя людини, сім’ї, групи людей, громади та суспільства.

· Визначити прилрітети професійної відповідальності над власними інтересами.

· Роз’яснювати призначення, цілі та завдання професійної соціальної та соц.пед. роботи.

2. Етична поведінка стосовно колег

· Визнавати різні погляди та форми практичного досвіду колег

· Піддавати конструктивному аналізу професійні дії колег

· Створювати та систематично використовувати можливості, умови, для обміну знаннми, досвідом і поглядами з колегами, фахівцями інших галузей.

· Підтримувати д-ть легалізованих професійних об’єднань та асоціацій, що відповідає вимогам чинного законодавства.

· Відстоювати професійну честь і гідність своїх колег

3. Етична поведінка стосовно клієна

· Поважати особистість клієнта і гарантувати захист його гідності та прав незалежно від походження, статі, віку

· Прагнути зрозуміти кожного клієнта, з’ясувати всі чинники проблеми

· Безпека клієнтів з першою умовою діяльності спеціалістів із соціальної роботи.

· Допомагати всім клієнтам рівною мірою

· Заохочувати клієнта до взаємодії, яка ґрунтується на взаємодії, співчутті та збереженні конфіденційності.

· Визначити і поважати наміри, відповідальність клієнтів за прийняте рішення.

4. Етична поведінка стосовно взаємодіючих організацій

· Співпрацювати з тими установами й організаціями, наміри та діяльність яких спрямовані на надання соціальних послуг, використовувати досвід їхньої роботи, як ресурсну можливість для підвищення якості допомоги клієнту

· Підтримувати та популяризувати партнерські стосунки між організаціями, що здійснюють соціальну діяльність у громаді, в суспільстві.

· Забезпечувати професійну звітність перед клієнтами та громадськістю про ефективність і продуктивність роботи шляхом періодичних публічних оглядів якості, результативності та ефективності послуг, що надаються.

 

 

Схарактеризуйте постать сучасного гувернера – домашнього наставника.

Гувернер – це фахівець з виховної та освітньої роботи з дітьми, що здійснює виховний вплив у звичному для дитини мікросередовищі. Робота гувернера має індивідуальний х-р. Мета д-ті: створити умови для повноцінного розвитку дитини.

       Напрями діяльності:

  1. Піклування про дитину – підтримання хорошого стану здоров’я, режиму дня, повноціне харчування, прогулянки, заняття спортом.
  2. Різнобічне виховання – моральне (навчання етиці, правила поведінки спілкування); естетичне (формування у дитини естетичного стану, почуття прекрасного, розвиток творчих здібностей, вміння спостерігати за явищами природи, розуміти її значення у житті людини, вміння піклуватися про рослини, тварин).
  3. Освіта дитини – створення умов для навчання, підготовка дошкільників до умов навчання у школі, допомога школярам у навчанні з певних предметів.

 

 

Соціальний гувернер – це професійний працівник в соціумі, фахівець з виховної роботи з дітьми, що мають соціальні проблеми у сімейно – побутовому середовищі.

       Мета роботи соц.. гувернера – створення умов у сім’ї та у суспільстві вцілому для адаптації дитини, що має проблеми чи вади розвитку для компенсації слабких сторін її особистості для розвитку, що якнайкраще розкриває можливості дитини

Напрями діяльності соціального гувернера:6

Крім вище зазначених напрямів робота соціального гувернера пов’язана з:


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 198; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!