Класифікація маркетингової інформації, джерела та методи її отримання



Маркетингова інформація — це вихідний елемент маркетингових досліджень і найцінніший ринковий продукт. Класифікація маркетингової інформації:

За призначенням:

- Вихідна (для визначеення проблеми та її розв’язання);

- Контрольна (для оцінки ефективності розв’язання проблеми);

За рівнем:

- Макропланова (інформація про державну фінансову систему, політику економічного регулювання цін, доходів, податків, позик тощо);

- Мікропланова(інформація про величину попитуі пропонування, про показники діяльності підприємства, його конкурентів, споживачів);

За власністю:

- Власна(інформація, яка зібрана підприємством і належить йому);

- Чужа (власність інших підприємств чи держави);

За доступністю:

- Відкрита (доступна всім);

- Приватна (доступна лише для службового користування);

- Таємна (доступна для обмеженого кола осіб);

За терміном отримання:

- Вторинна (зібрана раніше для розв’язання інших проблем);

- Первинна (зібрана спеціально для розв’язання конкретної проблеми);

За роллю у діяльності фірми:

- Стратегічна (для розв’язання стратегічних завдань);

- Тактична або оперативна (для розв’язання тактичних і оперативних завдань).

Основними методами збирання первинної інформації є опитування, спостереження, експеримент та імітація.

Опитування —— це інтерв'ю, узяте в респондента під час особистої зустрічі, телефоном чи поштою за допомогою опитувального листка (анкети).

Спостереження — це реальна оцінка ситуації за допомогою систематичного обліку поведінки суб'єктів без словесної чи іншої комунікації і без впливу на об'єкт спостереження.

Експеримент — це отримання інформації про взаємозв'язок між залежними і незалежними змінними, наприклад, між графіком рекламування і кількістю клієнтів, рівнем цін і обсягами продажу тощо.

Імітація — це відтворення дії різних маркетингових чинників за допомогою економіко-математичних моделей та ЕОМ

У ході маркетингових досліджень можуть використовуватись такі джерела маркетингової інформації: друковані видання (періодика, монографії, брошури, огляди ринків, довідники, статистичні збірники), спеціальні дослідження (опитування, спостереження експерименти, імітації), довідки офіційних організацій, експортерів, представників фірм, балансові звіти, каталоги, проекти інших підприємств, виставки, ярмарки, конференції, презентації, узагальнені думки покупців, споживачів, клієнтів, постачальників, посередників, фінансових організацій, неформальні джерела (чутки, просочування інформації").

38.Сутність, переваги та недоліки первинної та вторинної інформації.

Класифікація інформації: 1) за стабільністю інформації(постійна, умовно-постійна, змінна); 2) за стадіями перетворення(Вхідна – реєструється в місці її збирання або виникнення та вводиться у комп’ютер без попередньої обробки. Вхідна інформація є основою для подальшої логічної та арифметичної обробки даних. Вихідна – результат обробки даних, які архівуються та накопичуються у базі даних для розв’язання інших взаємопов’язаних задач. ); 3) за насиченістю(достатньо, недостатньо, надмірна); 4) за впливом інформації на маркетингові рішення(Релевантні-дані,які можуть бути змінені внаслідок прийняття маркетингових рішень. Нерелевантні-дані,які не можуть бути змінені і не залежать від персоналу ); 5) за записом інформації на машинних носіях(фіксована, нефіксована); 6) за актуальністю (актуальна,неактуальна); 7) за методами одержання інформації(вторинна, первинна). Вторинна інформація являє собою данні, які були зібрані раніше для цілей не пов’язаних із вирішенням досліджуваної проблеми. Переваги вторинної: невисока вартість отримання, швидкість збору інформації, наявність декількох джерел інформації, джерела інформації можуть містити дані які підприємство не може самостійно отримати. Недоліки вторинної: невідповідність інформації цілям дослідження через неповноту та надто загальних характер, застарілість, заперечність даних, невідомість методології збору даних. Первинна інформація – це інформація, яка збирається вперше, безпосередньо в місцях її виникнення.  Переваги первинної: збирається з огляду на цілі дослідження,методологія збору контролюється та відома підприємству, достовірність даних, відсутність заперечних даних, всі дані доступні тільки для підприємства що забезпечує їх секретність від конкурентів.Недоліки первинної: велика тривалість збору інформації, великі фінансові витрати, деякі види інформації неможливо отримати, підхід інформації може носити обмежених характер, підприємство може бути неспроможне збирати первинну інформацію, важкість в опрацюванні даних.   

 

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 428; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!