Сутність та особливості промислового маркетингу



Промислов марк.-покупцями є під-ва, що купують тов. не для власного споживання, а використання у вир-ві, перепродажу або здачі в оренду.

Ознаки:

- попит на пром. товари є вторинним, тобто залежним від попиту на споживчі товари та послуги, нееластичним та нестійким

- прямі комунікації

- колективний та формалізований процес прийняття рішення про покупку, споживачі чітко знають, що їм потрібно придбати.

- Велика тривалість прийняття рішення про покупку

- Менша кількість носіїв попиту.

 

14.Сутність та основні ознаки споживчого маркетингу.

Споживчий маркетинг орієнтований на кінцевих споживачів, які купують тов. або послуги для особистого або сімейного використання.

Ознаки:

- Первинний попит

- Індивідуальність при прийнятті рішення про покупку

- Збут через багатьох посередників

- Анонімність ринкового контакту(масова реклама)

 

Еволюція концепцй маркетингу

1.Виробнича – (1860-1920 рр)стверджує, що споживачі надають перевагу широко розповсюдженим товарам та доступним за ціною. Управління під-вом зосереджується на вдосконаленні вир-ва. Застосування даної концепції доцільне в таких випадках: коли основна частина споживачів має обмежений, невисокий рівень доходу; коли попит перевищує пропозицію, а частина споживачі, яким не подобається цей товар, все одно його купують задля задоволення ненадовго своїх потреб; коли собівартість продукції висока і під-ву необхідно знайти спосіб її швидкого зниження.

2.Товарна – (1920-30 рр)передбачає, що споживачі віддають перевагу товарам з найвищою якістю та надійнимиексплуатаційними характеристиками. Споживач зацікавлений у таких товарах, знає про наявність товарів-аналогів та здійснює свій вибір шляхом порівняння.

3.Збутова – (1930-50 рр)основна мета – досягнення обсягу продажу, необхідного для отримання прибутку за рахунок різних заходів щодо стимулювання збуту.

4.Традиційна – (1960-80 рр)визначення потреб цільової аудиторії та задоволення цих потреб ефективніше, ніж конкуренти.

5.Концепція соц.-етичного маркетингу – (1980-95 рр)вимагає збалансування трьох чинників: прибуток під-ва, задоволення потреб споживачів, врахування інтересів сус-ва

6.Концепція маркетингу взаємовідносин –полягає в тому, що об*єктом керування маркетингу стає не сукупне рішення, а відносини з покупцем.

Історичні етапи появи маркетингу в світі та Україні

-З точки зору Пітера Друкера маркетинг з*явився в Японії приблизно у 1650 році.

-На Заході маркетинг виник в середині 19 ст. Першим, хто вказав на те, що маркетинг повинен стати центральною функцією підприємства, а створення кола споживачів – спеціальною роботою менеджера – був Сайрос Маккормік.

Розвиток як академічної дисципліни:

1901 – став викладатися короткий курс маркетингу в Ілінойському ті Мічіганському університетах

1905 – був прочитан курс лекцій «Маркетинг товарів» в Пенсільванському університет.

1910 – почав викладатися постійний курс «Методи маркетингу» в університеті Вісконсіна

1908 – З*явилась перша комерційна фірма, яка займалась маркетинговими дослідженнями.

1911 – на ряді великих під-в виникли відділи маркетингових досліджень

1926 – в США була організована Національна Асоціація Викладачів з маркетингу

В Україні та Росії маркетинг поширився лише на початку 90-х рр. 20 ст.

-1991-93 – маркетинг почали застосовувати у фін-банк сфері Укр та Росії

-Президентські вибори значною мірою сприяли проникненню маркетингових технологій на політ. ринок

-1994-98 – маркетинговий підхід почали використовувати на промислових під-вах

-вітчизняні товаровиробники почали широко використовувати маркетинг з метою своїх часток споживчого ринку.

Еволюція видів маркетингу від недиференційованого до індивідуалізованого.

Підприємство може застосовувати 4 стратегії охоплення ринку:                                        1) недиференційований маркетинг– розглядає ринок,як єдину однорідну сукупність споживачів, тобто підприємство виходить на ринок з одним товаром і розробляє єдиний комплекс маркетингу, концентруючи при цьому увагу на загальних потребах споживачів, залишаючи при цьому поза увагою їхні відмінності. Головна мета масового маркетингу – максимізувати збут, завдяки чому суттєво зменшуються витрати на виробництво і збут однієї продукції, це дає змогу підприємству знизити ціни на товар і гнучко вести цінову конкуренцію; 2) стратегія диференційованого маркетингу – відтворює бажання виробника задовольняти потреби значної ринкової частки, але на відміну від недифер.маркет, диференційований маркетинг, заснований на сегментації ринку та виході на декілька ринкових сегментів, та розробці для кожного з них окремого комплексу маркетингу. Ця стратегія дозволяє підприємству знизити рівень ризику та негативні економічні наслідки в разі невдачі на якомусь сегменті. Вона вимагає найбільших фінансових витрат, що пояснюється такими факторами: збільшуються інноваційні витрати; зростають виробничі витрати; зростають адміністративні витрати; підвищуються витрати на просування; збільшуються загальні витрати на маркетинг. 3)концентрований маркетинг – орієнтований на вузьку, специфічну групу споживачів, через спеціалізований комплекс маркетинг.4) індивідуальний маркетинг – передбачає розробку окремого комплексу маркетингу для кожного споживача.

18. Сутність, види та цілі маркетингових досліджень Маркет. дослідження - комплекс заходів по збору, обробці та аналізу інформації, які дозволяють підприємству розробляти та реалізовувати стратегію та тактику маркетингу та суттєво зменшувати невизначеність прийнятих маркет.рішень.

Основна мета маркет.досліджень полягає у виявленні можливостей підприємства посісти конкурентні позиції на ринку, знизити ризик та ступінь невизначеності, збільшити ймовірність успіху маркет.діяльності.

Основні принципи, які забезпечують ефектив. маркет.досліджень:

1)об*активність -необхід. збирання інформац., яка адекватно відображає реальну ринкову ситуацію; 2)систематичність – проведення маркет.досліджень відповідно до розроблених планів та необхідних етапів; 3)комплексність – здійснення комплексу взаємопов*язаних дій; 4)безперервність; 5)оперативність

Групи цілей маркет.досліджень:

1.Пошукові-спрямовані на збирання додатковох інформації. 2.Описові-спрямовані на детальний опис окремих фактів або явищ, а також їх взаємозв*язок та взаємовплив. 3.Експерементальні-спрямовані на перевірку маркет.гіпотез і форм причинно-наслідкових зв*язків між попитом та істотними хар-ками товару або споживача. 4.Виправдовувальні-підтверджують об*єктивною інформацією вже сформовану думку переконання або погляд працівників підприємства.

Види маркет.досліджень: 1) залежно від виду інформації та методів її збору (кабінетні дослідження-працюють лише зі вторин.інформацією; польові-з первинною); 2)залежно від мети дослідження(кількісні-відповід.на питання «скільки?»; якісні дослідження -більше/менше, так/ні-анкетування); 3) за формою організації(Систематичні-дослідження проводяться регулярно впродовж достатньо тривалого проміжку часу; Спеціальні-є разовими заходами, що пов*язані з визначенням таких факторів, які змінились настільки, що змінюється характер впливу на діяльність підприємства); 4)по суб*єкту організації (Дослідження, які проводяться власними силами; Дослідження, які проводять спеціалізм.організації).


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 383; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!