Польові методи маркетингових досліджень



Польове дослідження — це збирання і обробка первинної інформації спеціально для конкретного маркетингового аналізу.
Як методи одержання інформації в польових маркетингових дослідженнях використовуються: опитування, пілотаж, панель, спостереження, експеримент і експертні оцінки. Польове дослідження складається з кількох послідовних етапів. Етап 1. Розробка концепції дослідження, що включає формалізацію дослідницького завдання, визначення показників для оцінки і фокус-груп, а також вибір адекватної методики збору даних.Етап 2. Збір даних, що здійснюється відповідно до методики, визначеної на першому етапі (CATI, CAWI і face-to-face інтерв’ю, опитування в місцях продажів, вимірювання відвідуваності тощо).Етап 3. Перевірка та уточнення даних дають можливість досягти заданого рівня достовірності.Етап 4. Інтерпретація отриманих даних, результатом якої є написання аналітичного звіту та підготовка презентації результатів дослідження.

 

Конкурентоспроможність товару та її визначення.

Конкурентоспроможність товару - це здатність продукції бути більш привабливою для покупця в порівнянні з іншими виробами аналогічного виду і призначення, завдяки кращому відповідності своїх якісних і вартісних характеристик відповідно до вимог ринку і споживчим оцінкам.

Визначаючи конкурентоспроможність товару, треба зважати на такі міркування. Споживач завжди намагається отримати максимальний споживчий ефект у розрахунку на одиницю його витрат. Тому концептуальною умовою конкурентоспроможності товару (К) є максимізація питомого споживчого ефекту.

У свою чергу, ціна споживання складається із відпускної ціни товару і вартості його споживання (усіх витрат, які несе споживач під час використання товару).

.

Конкурентоспроможність товару має відносний характер. Це означає, що вона визначається порівнянням товару підприємства з товаром-аналогом (конкурентом) стосовно конкретного ринку (групи споживачів) у конкретний проміжок часу.

Найпоширенішими є такі методи оцінювання конкуренто-спроможності товарів.

Метод групових експертиз, тобто аналітична оцінка конкурентоспроможності товарів висококваліфікованими фахівцями. Цей метод є особливо результативним щодо високотехнічних товарів, товарів-новинок, а також товарів виробничо-технічного призначення.

Опитування споживачів під час виставок, ярмарок, презентацій, пілотного продажу тощо. Цей метод дає змогу визначити конкурентоспроможність споживчих товарів, широко відомих споживачам, накреслити напрямки їх удосконалення.

34. Сутність конкурентоспроможності товару та її складові.

Конкурентоспроможність товару - це здатність продукції бути більш привабливою для покупця в порівнянні з іншими виробами аналогічного виду і призначення, завдяки кращому відповідності своїх якісних і вартісних характеристик відповідно до вимог ринку і споживчим оцінкам.

Складові конкурентоспроможності товару:

· Показники якості:

1. Функціональні

2. Надійність

3. Ергономічність

4. Естетичні

5. Гігієнічні

· Цінові показники

1. Витрати на придбання товару:

1.1. Ціна товару

1.2. Витрати на транспортування

1.3. Витрати на передпродажне обслуговування

2. Витрати на експлуатацію

2.1. Витрати на зап.частини

2.2. Витрати на ремонт

2.3. Витрати на після продажне обслуговування

· Ринкові показники

1. Рівень потреби у товарі

2. Ступінь ринкової новизни

3. Імідж фірми

Інструментарій, який застосовується під час проведення маркетингових досліджень

Механічні пристрої, які використовуються для проведення м.д: 1)Гальванометр-передбачає встановлення датчиків, які реагують на інтенсивність потових виділень, виявляється інтенсивність зацікавленості споживача. 2)Тахитоскоп-експонує рекламні оголошення в інтервалі від декількох секунд до долей секунди, після кожного показу опитуваний розповідає про все, що встиг побачити та запам*ятати. 3)Аудіометр-пристрій, який під*єднується до телевізора в помешканнях респондентів, фіксує всі його вмикання та канали на яких він працює. 4) Пристрій, який фіксує погляд респондентів в перший момент.

36. Сутність та елементи маркетингових інформаційних систем. М інф сист — це безперервно діюча система, призначена для збирання, оброблення, аналізу, оцінювання й розподілу інформації, яка необхідна для прийняття рішень із питань маркетингового планування, втілення у життя та контролю за виконанням маркетингових заходів. Основні елементи маркетингової інформаційної системи 1. Система внутрішньої звітності підприємства дає змогу провадити моніторинг показників, які відображають фінансовий стан підприємства, рівень витрат, обсяги матеріальних запасів та ін показники внутрішньої звітності підприємства. 2. Система збирання поточної зовнішньої маркетингової інформації – це комплекс засобів і процедур, які застосовуються для отримання достовірної та щоденної інформації щодо маркетингового середовища. 3. Система маркетингових досліджень дає змогу оперувати інформацією, отримання якої потребує проведення окремого дослідження. 4. Система аналізу маркетингової інформації (аналітична система, система підтримки маркетингових рішень) – набір моделей, завдяки яким зібрана інформація може бути використана в складанні прогнозів та перевірки різних сценаріїв.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 524; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!