Методи аналізу маркетингової інформації



Система аналізу маркетингової інформації (аналітична система, система підтримки маркетингових рішень) –набір моделей, завдяки яким зібрана інформація може бути використана в складанні прогнозів та перевірки різних сценаріїв. Ця система охоплює всі прогресивні засоби для аналізу даних і проблемних ситуацій. Аналітична система, у свою чергу, складається із статистичного банку та банку моделей. Статистичний банк – сукупність сучасних статистичних методів обробки інформації, які дають змогу визначити найважливішу інформацію. Функція СБ –обробка, аналіз, узагальнення даних. Статистичні методи аналізу становлять суттєву й дуже важливу частину МІС, що базується на використанні комп’ютерних програм і систем статистичного аналізу. В арсеналі цих систем безліч різних методів, найпоширенішими серед яких є наступні.                                                                                                                                                       1.Кореляційний аналіз дозволяє виявити й оцінити напрямок зв’язку між параметрами, що вивчаються.                                                                                                                                                      2. Регресійний аналіз полягає в знаходженні найбільш підходящого рівняння, що описує залежність якоїсь величини від набору незалежних змінних.                                                                                                                    3. Дискримінантний аналіз використовується для визначення ознак різниці двох і більше категорій об’єктів.                                                                                                                                                          4. Факторний аналіз дозволяє виділити систему незалежних змінних, що лежить в основі великого набору взаємозв’язаних величин.                                                                                                                   5. Кластерний аналіз дозволяє поділити групу об’єктів на декілька груп, що взаємно не перетинаються, за сукупністю якісних і кількісних характеристик. Основне використання – сегментування ринку.                                                                                                                                            6. Аналіз багатомірних сукупностей використовується для наочного представлення відносного положення конкуруючих товарів або марок. Об’єкти зображуються точками в багатовимірному просторі ознак, що їх характеризують, в якому відстань між точками визначається ступенем різниці між об’єктами, що презентуються.                                                                                                           Банк моделей – набір математичних моделей, які допомагають представити розвиток певної ринкової ситуації та спрогнозувати результати дій підприємства (моделі створення товару; моделі системи ціноутворення; моделі каналу розподілу; моделі розробки рекламного бюджету тощо).

40. Систематизація маркетингової інформації. 1. Система внутрішньої звітності підприємства, яка дає змогу стежити за показниками, що відображають рівень поточно! го збуту, суми витрат, обсяги матеріальних запасів, рух готівки, дані про дебіторську та кредиторську заборгованість, інші показники внутрішньої звітності. Ця система акумулює дані про фінансовий стан і результати діяльності підприємства.2. Система збору поточної маркетингової інформації — це комплекс джерел і процедур, які застосовують для отримання щоденної інформації про різні події, що відбуваються на ринку. Це сукупність прийомів і методів, які дають змогу провадити моніторинг зовнішнього середовища. Одержана інформація стосується постачальників, конкурентів, посередників, споживачів, органів державного регулювання, чинників зовнішнього середовища.3. Система маркетингових досліджень, що дає змогу оперувати інформацією, отримання якої потребує проведення окремого дослідження. Ця система охоплює безперервний процес планування, збору, аналізу і представлення даних, необхідних відповідно до поточної та майбутньої маркетингової ситуації. Функціонування цієї системи забезпечується застосуванням методів збору первинної інформації та відбору вторинної інформації.4. Аналітична система маркетингу, що охоплює прогресивні засоби аналізу даних і проблемних ситуацій.              Наявність таких баз даних суттєво скорочує час пошуку інформації та полегшує її використання.

Правила складання анкет

 1.Анкета складається з трьох частин: / вступу, в якому визначається мета маркетингового дослідження, наводять­ся інструкції щодо заповнення анкети, інформація стосовно того, яку ко­ристь (вигоду) отримає респондент, взявши участь у опитуванні; / основної частини, яка безпосередньо стосується проблеми, що розгля­дається. Під час складання анкети визначають, які типи запитань мають бути використані: відкриті запитання, закриті запитання, запитання зі шка­лою відповідей; / даних про респондента — вік, стать, належність до певного класу, сімейний стан, сфера діяльності організації, в якій працює респондент, та його по­сада. Рекомендується цей розділ наводити наприкінці анкети; щоб не пе­решкодити бажанню респондента брати участь в опитуванні, враховуючи персональний характер деяких ідентифікаційних запитань, наприклад, вік, дохід тощо.

2.Запитання анкети мають бути: / короткими, зрозумілими, такими, що не припускають різних тлумачень їхньої суті; / сконцентровані на якійсь одній проблемі; / сформульовані з використанням загальноприйнятої, зрозумілої респонден­там термінології; / згруповані у блоки згідно з логікою дослідження; / складні запитання, які вимагають особливого зосередження та зусиль, а також запитання з використанням спеціальних шкал слід розмістити всередині або наприкінці анкети.

3.Під час складання анкети слід уникати: / зайвих запитань; / формулювання в одному реченні двох запитань. Наприклад, запитання "Оцініть надійність і зручність у використанні вашого мобільного телефону" слід роз­бити на два, оскільки відповіді на першу і другу половину запитання можуть не збігатися; / певної позитивної або, навпаки, негативної оцінки проблеми; варто віддавати перевагу нейтральним формулюванням; / запитань, які можуть схилити респондента до якоїсь конкретної відповіді (наприклад, покликаючись на висловлювання представників авторитетних •організацій або відомих особистостей щодо товару); / подвійного заперечення {"Чи не вважаєте ви, що не варто...");

/ використання слів "часто", "дуже часто", "багато", "мало", "зрідка", оскільки кількісне сприйняття цих понять різними респондентами буде також різним. Перевагу слід віддати конкретним показникам, які однозначно визначають


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 648; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!