SWOT-аналіз проекту



Внутрішні сильні сторони Потенційні зовнішні можливості
1. Проект не потребує великих капіталовкладень. 2. Доступність ресурсів проекту, як людських, так і фінансових. 3. Сильна підтримка проекту з боку керівництва станції. 4. Досвідчений колектив. 5. Не висока залежність проекту від фінансування. 6. Проект передбачено впроваджувати в осінньо-зимовий період, коли станція вже отримала найбільші прибутки. 7. Залучення до команди проекту не виробничого персоналу, що не вплине на прибутковість станції. 1. Інтерес до проекту ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень». 2. Налагодження співпраці з іншими дорогами, на основі позитивного досвіду реалізації даного проекту. 3. Залізнична інфраструктура станції має добрі сполучення з української залізничної мережею. 5. Активізація реформування залізничного транспорту та інфраструктури. 6. Боротьба з корупцією.
Внутрішні слабкі сторони Потенційні зовнішні загрози
1. Дрібні розбіжності в колективі. 2. Несерйозне ставлення до деяких членів команди, які нижче за рангом з боку співробітників, де змінюється орг. культура. 3. У команди відсутній досвід реалізації подібних проектів. 4. Слабка інноваційна культура персоналу. 5. Не розвинена система зворотного зв'язку від працівників до керівництва станції. 6. Надмірна бюрократизація діяльності, що створює перешкоди у впровадженні змін та затягує прийняття рішень. 7. Відставання в галузі досліджень і розробок. 8. В зв’язку з складними економічним станом, пріоритет може бути надано іншим проектам. 9. Відсутність досвідчених менеджерів проектів, низька компетентність з проектного менеджменту. 10. Виникнення протиріччя між учасниками. 1. В зв’язку з анексією Криму, як станція Бахчисарай, так і Крим взагалі відноситься до територій з невизначеним статусом, що гальмує реалізацію будь-яких проектів в зв’язку з невизначеністю ситуації. 2. Економічна криза, яка призведе до подорожчання ресурсів проекту, що закладені в кошторис. 3. Фінансові проблеми Кримської дирекції. 4. Необхідність скорочення штатів та всіх витрат на залізниці, як наслідок складного соціально-економічного стану в країні та невизначеністю території. 6. Загальна не конкурентоспроможність залізничного транспорту. 7. Воєнні дії в Україні. 8. Падіння пасажиропотоку до Криму, що призведе до складного економічного становища станції Бахчисарай.

До основних найголовніших сильних сторін проекту можна віднести те, що:

1. Проект не потребує великих капіталовкладень, кошторис складає 21 тис. грн., а отже мала вірогідність, що такий проект буде відхилено за відсутності коштів.

2. Не висока залежність проекту від фінансування, тому що основні витрати за проектом складають витрати на свято «День станції Бахчисарай» (20 тис. грн.) і у разі скрутного фінансового становища, це свято можна провести в бюджетному варіанті, тобто без витрат на їжу та напої, а залишити культурну програму та кращих співробітників нагородити грамотами.

3. Залучення до команди проекту не виробничого персоналу, що не вплине на прибутковість станції. Команду проекту будуть складати працівники профспілки та відділу кадрів.

Але у внутрішньому середовищі діяльності станції Бахчисарай є і слабкі сторони, що можуть спричинити опір реалізації проекту. Серед найбільш серйозних слабких сторін проекту необхідно відмітити:

1. Дрібні розбіжності в колективі та несерйозне ставлення до деяких членів команди, які нижче за рангом з боку співробітників, де змінюється орг. культура, що може звести нанівець всі зусилля команди та підірвати довіру до проекту.

2. У команди відсутній досвід реалізації подібних проектів, а також немає досвідчених менеджерів проектів.

3. Надмірна бюрократизація діяльності на станції Бахчисарай створює перешкоди у впровадженні змін та затягує прийняття рішень.

До найбільш впливових потенційних можливостей, що виникають у зовнішньому оточенні та можуть сприяти реалізації проекту можна відмітити:

1. Інтерес та підтримку проекту ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень», як можливість на основі позитивного досвіду реалізації даного проекту його популяризувати на інших станціях та вокзалах.

2. Активізація реформування залізничного транспорту та інфраструктури.

3. Боротьба з корупцією, активізує прихід до влади менеджерів із новою ідеологією, що направлена на зміни та розвиток.

До найбільш впливових потенційних загроз, що виникають у зовнішньому оточенні та заважають реалізації проекту необхідно виділити:

1. В зв’язку з анексією Криму, як станція Бахчисарай, так і Крим взагалі відноситься до територій з невизначеним статусом, що гальмує реалізацію будь-яких проектів в зв’язку з невизначеністю ситуації. Але на наш проект ця загроза не має сильного впливу, тому що це внутрішній проект станції, що не пов'язаний із зовнішнім оточенням.

2. Економічна криза, яка призведе до подорожчання ресурсів проекту, що закладені в кошторис. Проблеми можуть виникнути у зв’язку з впровадженням замість гривні російських рублів. І тому станції потрібен час, щоб здійснити обмін грошей. При чому при обміні грошей частина їх буде втрачена на різниці обміну. Також значне подорожчання цін на товари призведе до збільшення витрат і за існуючі гроші можна буде купити менше товарів. Але можливо зберегти рівень витрат за рахунок того, що можна купити менше товару, це не критично для даного проекту і замість святкового столу, можна, наприклад, провести чаювання, кофе-брейк або фуршет.

3. Необхідність скорочення штатів та всіх витрат на залізниці, як наслідок складного соціально-економічного стану в країні та невизначеністю території. Також невизначеність території може призвести до багатьох судових тяганин з приводу відчуження майна ДТГО «Придніпровська залізниця».

4. Загальна не конкурентоспроможність залізничного транспорту. Транспортна система Криму знаходиться на складному шляху розвитку, реформування та забезпечення системного оновлення основних фондів. Фізичний знос основних фондів залізничного транспорту вже становить понад 80 %, що в 1,8 рази перевищує допустимий світовою практикою рівень. Вичерпали свій ресурс близько 70% залізничних мостів, з перевищенням терміну експлуатується понад 60% стрілочних переводів та більше половини загальної протяжності ліній автоблокування і зв'язку, що створює реальні загрози безпеці перевезень та життю людей.

Не зважаючи на велику кількість, як слабких сторін, так і загроз, проект є перспективним та він володіє багатьма сильними сторонами та можливостями, які дозволять справитися з більшістю проблем, що виникнуть у ході його реалізації.

2.4.2. Технічний аналіз. З точки зору технічних можливостей проект жодних обмежень не передбачає. Всі необхідні технічні засоби для реалізації проекту є на станції: приміщення зали для засідань, актової зали, мікрофони та апаратура для проведення свята, навчальне обладнання, комп’ютери, оргтехніка, телефонія. Зв'язок і підключення до мережі Інтернет забезпечують декілька крупних операторів зв'язку. Є пропозиції по організації комунікацій з використанням новітніх технологій бездротового і стільникового зв'язку.

2.4.2. Соціальний аналіз. З соціальної точки зору проект не представляє перешкод. Члени команди проекту повинні інформувати, як керівництво, та і співробітників о ході реалізації проекту.

2.4.3. Екологічний аналіз. Результати проекту не несуть загрози навколишньому середовищу і тому основними екологічними вимогами до проекту буде дотримання правил протипожежної безпеки.

2.4.4. Інституційний аналіз. Аналіз політичної орієнтації та макроекономічної політики уряду свідчить про те, що будь-яка проектна діяльність є проблематичною в зв’язку зі складною політичною, економіко-соціальною ситуацією в країні. Але даний проект має незначний бюджет і тому для його реалізації в більшій мірі потрібна ініціатива та підтримка керівництва станції Бахчисарай та начальника ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень». Проект є внутрішнім оперативним проектом підприємства, удосконалює систему управління персоналом на станції Бахчисарай і тому не представляє будь-якого інтересу для державних та місцевих органів влади.

2.4.5. Економічний аналіз.Даний проект розрахований на 5 місяців. Планована сума грошових інвестицій складає 21 000 грн. Фінансування планується здійснювати в більшій мірі за рахунок коштів профспілкових внесків (20 000 грн.) та за рахунок коштів станції Бахчисарай (1 000 грн.). Інші джерела фінансування не передбачені. Нарахування по фонду оплати праці не передбачені для команди проекту, вони працюватимуть у проекті на добровільних засадах. Виплата заробітних плат здійснюється відповідно до законодавства.

2.4.6. Фінансовий аналіз. Головним результатом проекту є формування організаційної культури "Team Buildings" на станції Бахчисарай ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень», що дозволить збільшити прибуток станції за рахунок зростання мотивації співробітників, збільшення відповідальності та зменшення конфліктів, що безпосередньо позитивно вплине на якість обслуговування пасажирів та їх лояльність. За оцінками експертів (керівників та фахівців станції) зміцнення організаційної культури може збільшити прибутки станції на 30%.

2.4.7. Аналіз ризиків. В процесі життєвого циклу даного проекту постійно присутній ряд ризиків, які можуть заподіяти йому збиток. Тому, усвідомлення ризиків і наявність шляхів їх нейтралізації, особливо важливе для запобігання негативним наслідкам. Визначимо ці ризики (таблиця 2.3).

Імовірність настання «0%» визначає, що ризик не проявиться; «25%» – швидше за все ризикова ситуація не настане, тобто рівень ризику оптимальний; «50%» – імовірність прояву 50%; «75%» – досить висока імовірність настання ризикової ситуації, ризик швидше за все проявиться; «100%» – ризик напевно реалізується. Ризикова ситуація швидше за все настане обов'язково.

Під зоною допустимого ризику розуміють область, у межах якої очікуваний ефект проекту зберігає свою економічну доцільність, тобто втрати мають місце, але вони менше очікуваного прибутку. Зона критичного ризику – це область, яка характеризується можливістю втрат, що перевищують величину очікуваного прибутку, аж до величини повної розрахункової виручки від підприємництва, що представляє суму витрат і прибутку. Тобто підприємець не тільки не отримує від проекту ніякого доходу, але несе збитки в сумі всіх витрат. Зона катастрофічного ризику представляє область втрат, які за своїм розміром перевершують критичний рівень і в максимумі можуть досягати величини, що дорівнює майновому стану підприємця. Катастрофічний ризик здатний привести до краху, банкрутства підприємства, його закриття і розпродажу майна. До категорії катастрофічного


Таблиця 2.3


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!