Концептуальна сутність проекту



 

2.2.1. Цілі проекту. Місією (головною ціллю) даного проекту є формування організаційної культури "Team Buildings" (на прикладі станції Бахчисарай ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень»). Концепцією передбачено, що цей проект буде пілотним та при задовільних показниках така система буде впроваджуватися на інших станціях, що входять до складу ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень». Більш детально цілі проекту структуровані у дереві цілей проекту, що представлено на рис. 2.1.

 

 


Рис. 2.1. Дерево цілей проекту

 

Розглянемо ці цілі більш детально:

1. Формування сильного командного духу необхідно для ототожнення працівника собою, як особи від якої залежить добробут всіх працівників станції, відчуватиме свій внесок у загальний результат.

2. Зниження рівня конфліктів між співробітниками станції на 30%. Необхідно відмітити, що конфлікти це закономірне явище. Повністю їх усунути не можливо та і не потрібно. Необхідно знизити кількість неконструктивних конфліктів, пов’язаних із заздрістю, боротьбою за владу, політичними розбіжностями у поглядах та інше.

3. Формування на вищому рівні «традицій управління та підтримання організаційної культури», коли в діях керівництва відображається політика керівництва станції.

4. Зростання мотивації співробітників на 50%.

5. Зростання продуктивності праці на 30%. Відомо, що у добре мотивованих співробітників продуктивність праці зростає. Гарна мотивація може в декілька разів збільшити продуктивність праці.

Для досягнення цієї цілі, необхідно виконати ряд завдань, до яких відносяться.

1. Наказ начальника станції про формування організаційної культури "Team Buildings".

2. Розробка положення про організаційну культуру станції Бахчисарай.

3. Розрахунок раціональної кількості комерційних агентів на станції Чернівці-Південна.

4. Впровадження інструментів інформаційного впливу "Team Buildings" для формування організаційної культури на станції Бахчисарай.

5. Підведення підсумків проекту.

2.2.2. Визначення змісту результату проекту. Сформована організаційна культура «Team Buildings» на станції Бахчисарай ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень» повинна мати характеристики: бути прозорою, обґрунтованою, критеріальною, розроблена на основі поваги до гідності та честі працівника, основуватися на зменшенні соціальної та психологічної напруги колективу, базуватися на законодавстві та Конституції України.

Сформована організаційна культура «Team Buildings» повинна бути інструментом мотивації керівництва та співробітників, формувати сильний командний дух, знижувати рівень неконструктивних конфліктів між співробітниками станції, формувати на вищому рівні «традиції управління та підтримання організаційної культури», збільшувати продуктивність праці, що, як очікуваний наслідок призведе до зростання прибутку станції Бахчисарай.

2.2.3. Вимоги до проекту. Орієнтовними є параметри пріоритетної організаційної культури. Після закінчення навчання буде проведена атестація персоналу і по результатам атестації будуть складені трудові договори.

Як відомо на результат діяльності кожної організації впливають такі чинники:

– якість реалізації проекту;

– прозорість;

– дотримання законів України;

– виявлення ключових працівників;

– продукт проекту – сформована та впроваджена організаційна культура «Team Buildings» на станції Бахчисарай ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень», що має носити системний характер, працювати при змінах зовнішнього та внутрішнього оточення.

В нашому випадку до вимог, які вплинуть на результат проекту можна віднести за пріоритетом:

– вплив зовнішнього середовища проекту та станції;

– обґрунтованість вимог до результату проектів;

– компетентність осіб, що виконують проект;

– вплив на проект керівництва ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень»;

– дотримання календарного плану проекту;

– відповідність кваліфікації та компетентності з управління проектами.

2.2.4. Границі проекту. До границь проекту відноситься: кількість персоналу згідно структури, обмеження бюджету, обмеження ресурсів, обмеження у часі.

2.2.5. Результати поставки проекту. На протязі та по закінченню всіх робіт збираються та передаються керівництву станції такі документи:

– наказ про формування організаційної культури «Team Buildings»;

– устав проекту;

– затверджена концепція проекту;

– положення про організаційну культуру станції Бахчисарай;

– акти виконаних робіт;

– договори з усіма учасниками проекту;

– звіти про витрати бюджету проекту.

2.2.6. Критерії приймання. Приймання проекту здійснюється начальником станції Бахчисарай після того, як будуть досягнуті цілі проекту.

2.2.7. Обмеження проекту. В цілому по проекту основним обмеженням виступає вартість виконання проекту. Сформована організаційна культура «Team Buildings» на станції Бахчисарай повинна бути прозорою, обґрунтованою, критеріальною. Помилки можуть призвести до зниження очікуваних результатів проекту, тобто формальної реалізації проекту, реалізації тільки на папері.

Концептуальна фаза проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як призначення керівника проекту, аналіз існуючих проблем, формулювання цілей і задач проекту, складання та затвердження наказу про формування організаційної культури «Team Buildings» на станції Бахчисарай, здійснення збору вихідних даних та їх аналіз, розробка та затвердження уставу проекту, розробка опису змісту проекту, розробка обґрунтувань інвестування, оцінка життєвого циклу проекту, розробка та затвердження концепції. Необхідно провести всі процедури за строк 3 тижні (14 робочих днів).

Фаза планування проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як формування команди проекту, побудова графіку виконання робіт, планування ресурсів та бюджету, складання плану управління людськими ресурсами та ризиками, розробка, погодження, затвердження робочої документації. Необхідно провести всі процедури за строк 3 тижні (16 робочих днів).

Фаза виконання проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як оцінка існуючої організаційної культури, виявлення недоліків (визначення позитивних цінностей, які є зараз і будуть потрібні в майбутньому; негативних цінностей, які є зараз, але не будуть потрібні в майбутньому; позитивних цінностей, яких немає зараз, але вони потрібні в майбутньому), розробка положення про організаційну культуру станції Бахчисарай, представлення пропозицій керівництву станції, внесення змін (за необхідності), складання та затвердження наказу про положення з організаційної культури на станції Бахчисарай, впровадження інструментів інформаційного впливу "Team Buildings" на станції. Необхідно провести всі процедури за строк 13 тижнів (72 робочих дні).

Персонал. До команди проекту будуть залучені працівники станції Бахчисарай.

Фаза закриття проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як оформлення звітів з проекту, формування бібліотеки проектів, представлення результатів проекту керівництву станції Бахчисарай, підведення підсумків проекту. Необхідно провести всі процедури за строк 2 тижні (9 робочих дні).

Старт проекту призначено на 1.09.2014 рік, а фініш проекту на 30.01.15 року. Передбачено, що роботи по формуванню організаційної культури "Team Buildings" на станції Бахчисарай будуть виконані до 1.02.15 року.

2.2.8. Допущення проекту. Допущення по бюджету, у разі жорсткої економії бюджету:

– можна скостити витрати на телефонний зв'язок;

– зменшити витрати на їжу та напої (за початковою оцінкою ці витрати складають 100 грн. на 1 особу, а на станції працює 200 осіб. Ці кошти передбачено залучити із профспілкових внесків співробітників).

2.2.9. Початкова організація проекту. Команда проекту представлена на рис. 3.2. Керівником проекту призначається начальник станції Бахчисараї.

2.2.10. Контрольні події розкладу. Проміжні результати роботи по формуванню організаційної культури «Team Buildings» на станції Бахчисарай визначаються рядом основних етапів (за віхами (контрольними точками) проекту). За віхами буде здійснюватися моніторинг реалізації проекту, визначення його успішності реалізації. Основними віхами проекту є:

– старт проекту 01.09.14

– концепцію проекту затверджено 18.09.14

– план проекту затверджено 10.10.14;

– здійснено розробку положення про організаційну культуру на станції Бахчисарай 25.11.14;

– здійснено впровадження інструментів інформаційного впливу "Team Buildings" 19.01.15;

– фініш проекту 30.01.15.

Завершення кожного етапу є контрольною точкою, для оцінки витрат часу, вартості і ресурсів в ході реалізації проекту, а також здійснення контролю відповідності поточних показників плановим.

2.2.11. Кошторисна вартість. Очікувана концептуальна кошторисна вартість проекту 21 000 грн.

2.2.12. Вимоги до управління конфігурацією проекту. Враховуючи малі масштаби проекту, управління конфігурацією і змінами, що реалізовуються в проекті, виконуються на рівні формального узгодження з начальником станції Бахчисарай.

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!