Аналіз характерних особливостей проекту



 

Критерії успіху. Основним критерієм успіху проекту є те, що продукт проекту – сформована та впроваджена організаційна культура «Team Buildings» на станції Бахчисарай ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень» буде об’єктивною, прозорою, працездатною, посилювати мотивацію співробітників станції, знижувати рівень конфліктів, формувати командний дух і, як наслідок збільшення прибутку станції Бахчисарай.

Крім впровадження культури в організацію, відповідності її стратегії станції і прийняття її персоналом, існує проблема підтримання цієї культури в організації в майбутньому на довгий період, як ідеології діяльності. У зв'язку з цим існують певні методи для підтримки культури. Вони не зводяться тільки до найму потрібних і звільнення непотрібних людей.

Основними групами методів є наступні:

1. Об'єкти і предмети уваги, оцінки, контролю з боку менеджерів. Це один з найбільш сильних методів підтримки культури в організації, оскільки своїми повторюваними діями керівництво дає знати працівникам, що є важливим і що очікується від них;

2. Реакція керівництва на критичні ситуації й організаційні кризи. У даних ситуаціях менеджери і їх підлеглі розкривають для себе організаційну культуру в такій мірі, в якій вони собі її і не уявляли. Глибина і розмах кризи можуть зажадати від організації або посилення існуючої культури, або введення нових цінностей і норм, що змінюють її певною мірою;

3. Моделювання ролей, навчання й тренування. Аспекти організаційної культури засвоюються підлеглими через те, як вони повинні виконувати свої ролі. Керівництво може спеціально вбудовувати необхідні «культурні» сигнали в програми навчання і в допомогу підлеглим по роботі;

3. Критерії визначення винагород і статусів. Культура в організації може вивчатися через систему нагород і привілеїв. Останні зазвичай прив'язані до певних зразків поведінки, таким чином, розставляють для працівників пріоритети і вказують на цінності, що мають більше значення для окремих співробітників і організації в цілому. У цьому ж напрямку працює система статусних позицій в організації.

4. Критерії прийняття на роботу, просування та звільнення. Це один з основних способів підтримки культури в організації. Те, з чого виходить організація та її керівництво, регулюючи весь кадровий процес, стає швидко відомо її членам по руху співробітників усередині організації. Критерії кадрових рішень можуть допомогти, а можуть і перешкодити зміцненню існуючої в організації культури.

5. Організаційні символи та обряди. Багато вірувань і цінностей, що лежать в основі культури організації, виражаються не тільки через легенди і саги, а й через різні ритуали, обряди, традиції та церемонії. До обрядів відносяться стандартні та повторювані заходи колективу, що проводяться у встановлений час і за спеціального приводу для здійснення впливу на поведінку і розуміння працівниками організаційного оточення.

Виходячи з вищесказаного, можна сказати, що позитивний вплив на персонал організації, його діяльність може надавати тільки сильна культура, ідейну складову якої візьме і підтримає більша частина співробітників організації.

Основними критичними факторами в проекті є управління людськими ресурсами проекту. У випадку не прийняття людьми нової культури його виконання буде тільки «на папері», але який в дійсності не буде виконувати своїх основних функцій.

Зниження критичності виконується за рахунок виконання ряду комплексів підходів. Найважливішими є дії в області управління зацікавленими сторонами проекту.

Інтереси до проекту в різних груп відрізняються, наприклад, у начальника підприємства – це досягнення цілей, у команди проекту гарантія зайнятості, повага, своєчасне одержання заробітної плати, у працюючих – збереження їх робочих місць.

Зацікавленими сторонами проекту є люди або групи людей, які мають або вважають, що вони мають, законні вимоги до деяких аспектів проекту. Метою прояву зацікавленості може бути прояв стороннього інтересу, частини в участі або висування вимог до проекту; ця мета може змінюватися від задоволення неформального інтересу в процесі участі в проекті до пред'явлення законних претензій.

Зацікавлені сторони проекту (stakeholders) ідентифікуються за їхніми інтересами до ресурсів проекту й по способу їх впливу на власний добробут.

Управління зацікавленими сторонами вимагає уваги до їхніх законних і надуманим інтересам на всьому життєвому циклі проекту.

Однак не всі зацікавлені сторони і їх претензії є однаковими. Усі зацікавлені сторони проекту умовно розділяють на первинні та вторинні.

До первинних зацікавлених сторін відносять тих, що які мають юридично обґрунтовані контрактні взаємини із проектом (наприклад, керівник станції Бахчисарай, керівництво ВП «Кримська дирекція залізничних перевезень» та постачальники, профспілку, державні інстанції, які встановлюють обов'язки для виконання законів і розпоряджень).

Вторинні зацікавлені сторони впливають на проект або зазнають його дії, але при цьому не мають постійного відношення до проекту й не мають ключового значення для його здійснення. До них можна віднеси ЗМІ, пасажирів, громадськість, родини членів команди, працівників або керівників інших станцій, працівників інших залізниць або відокремлених підрозділів які можуть сформувати позитивну або негативну суспільну думку про мету проекту та засоби його здійснення.

Для управління зацікавленими сторонами використовується алгоритм:

1. Визначення всіх потенційних зацікавлених сторін проекту й збір інформації про них (інтереси, рівні знань, очікування й рівні впливу);

2. Визначення ступеня потенційного впливу або підтримки, які може виявити кожна із зацікавлених сторін проекту, і виробити підхід до них.

3. Оцінити, яким образом ключові зацікавлені сторони проекту швидше за все будуть реагувати або діяти в різноманітних ситуаціях

4. Спланувати, як вплинути на них з метою посилення їх підтримки й скорочення потенційних негативних впливів.

Управління зацікавленими сторонами проекту здійснюють, як керівник проекту, так і всі члени команди проекту.

Аналіз зацікавлених сторін проекту наведено в табл. 2.1.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!