Практична ситуація №19



 

Одна з проблем вербальної комунікації пов’язана з тим, що слова чи вирази можуть мати подвійний зміст. Ця особливість мови активно використовується в рекламному бізнесі, проте для ділового середовища вона може стати серйозною перешкодою. Пропонуємо обговорити наступні реальні історії.

В одній з організацій ксерокс сильно нагрівався при використанні. В результаті з’явився вислів у переносному значенні – «спалити документ», який використовували для визначення процесу копіювання. Виразом користувалися всі, пока нова секретарка не спалила «за проханням» свого керівника єдиний примірник важливого документа.

Ще один приклад: в одному з цехів механічного заводу був старий станок, який інколи приходилось підгоняти кувалдою. Одного разу, коли станок вийшов з ладу і почав випускати браковану продукцію, майстер попрохав нового робітника, який працював за станком «роздовбати станок», маючи на увазі налагоджування станку. До виразу старого майстра всі давно звикли, але молодий робітник ще не встиг увійти в курс справи та зрозумів і виконав усе буквально.

Питання та завдання студентів:

 

1. Визначте винних в даних ситуаціях. Розробіть заходи, що дозволять не допустити подібних помилок в майбутньому.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 72; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!