Практична ситуація №18



 

В 1999 році завод з багаторічною історією переживав не найкращі часи. Економічне неблагополуччя, відсутність будь-яких перспектив, здавались самі по собі сприятливим підгрунттям для виникнення та поширення пасивного настрою, проте дана ситуація погіршувалася ще й тим, що керівництво не відступало від своєї закритої інформаційної політики.

Робітникам не було відомо, що відбувається в даний час і що очікує завод і всіх їх у майбутньому. Постійні переживання через невизначеність ситуації не могли не вплинути на емоційний стан та поведінку людей. Наростали апатія та пригніченість, чутно було «ми тут не господарі, від нас нічого не залежить». Середній вік персоналу складав близько 45 років (дві третини робітників це люди пенсійного чи перед пенсійного віку), спостерігалася висока плинність кадрів.

Більшість співробітників займалися поступовим розкраданням заводського майна, а серед робітників часто спостерігалося в кінці робочого дня алкогольне сп’яніння. Відносно висока заробітна плата розглядалася більшістю з них як «моральна компенсація» за невизначеність, відсутність перспектив, а також за байдужість керівництва до пропозицій та побажань робітників.

Питання та завдання студентів:

1. Визначте, яку роль зіграли чутки в рішенні проблем організації?

2. Сформулюйте пропозиції по перебудові процесів комунікації.

3. Поясніть, чи можливо вважати чутки повноправним каналом комунікації в будь-якій організації? Чи можуть чутки бути корисними?

4. Яким було ставлення керівництва до чуток в даній ситуації?

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 59; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!