Практична ситуація № 7



Робоча зміна вже почалася, коли до бригади токарів підійшов майстер і сказав, що технологи робочої групи внесли зміни в план бригади на робочий місяць. В зв’язку з цим бригада має виготовити додатково велику партію деталей – стаканів для герметичних сполучень. Їх відсутність затримує роботи в збиральному цеху, тому виконання завдання контролюється дирекцією заводу. Майстер звернув увагу бригадира на те, що робота нова, операції різноманітні за складністю, частина з них потребує підвищеної точності та чистоти обробки. Він передав бригадиру креслення, наряди та попросив організувати виконання завдання якомога швидше.

Бригадир вирішив, що обробляти деталі краще на верстатах Федорова та Саніна. Обидва тільки закінчили налагодження верстатів у відповідності з отриманими завданнями. У обох 4-й кваліфікаційний розряд, кожен може успішно впоратися з обробкою деталей. Але бригадир знав, що неквапливий і повільний Федоров завжди починає сперечатися, якщо йому дають нову роботу. Тільки вчора вони посперечались через це.

Федоров схилявся до виконання звичних процесів роботи. Діяв завжди обережно, хоча норми виконував. Але якщо бригадир або майстер просили закінчити швидше роботу, невдоволено запитував: “Що, знову загорілося?” – та продовжував працювати в тому ж темпі.

Санін, не дивлячись на менший виробничий досвід, завжди охоче брався за нову роботу. Моторний, жвавий, товариський, він часто сам підходив до бригадира й просив дати йому що-небудь нове. Бригадир помічав, що багато хто, проходячи повз верстат Саніна, привітали його, а він у знак вітання завжди відповідав посмішкою.

Бригадир усе обміркував, підійшов до Саніна і сказав: «Тобі доручається нова робота: виготовлення стаканів для герметичних сполучень». Санін мовчки погодився.

Поряд з його верстатом встановили повний контейнер заготовок. До закінчення робочої зміни Санін здав контролеру ВТК першу партію стаканів. Наступного дня справи в нього теж йшли непогано. Але перед закінченням робочої зміни бригадир помітив, що Санін про щось сперечається з контролером. Виявилося, що значну частину стаканів, що були виготовлені Саніним цього дня, контролер вибракував.

 

Питання та завдання студентів:

1. Чи правильне рішення прийняв бригадир стосовно розподілу робіт?

2. Як ви вважаєте, що необхідно було врахувати бригадиру в такій ситуації?

3. Запропонуйте напрямки розподілу та кооперації робіт в бригаді.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 106; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!