Загальнорозвивальні вправи



Ці вправи (для розвитку окремих груп м’язів та суглобів) допомагають тренувати м’язи шиї, плечового поясу, ніг, корпусу, активізують їхню роботу; розвивають швидкість, чіткість, розмах рухів, допомагають ліквідувати окремі фізичні вади. Вони проводяться з предметами (прапорцями, султанчиками, м’ячами тощо) і без них.

Частіше за все їх використовують на фізкультурних заняттях, під час ранкової гімнастики, фізкультхвилинки, а також на музичних заняттях і заняттях з логоритміки.

Серед загальнорозвивальних вправ важливе місце займають вправи, що вдосконалюють рухи рук: плавні, махові, з реальним і уявним предметами, на розрізняння лівої та правої рук, на дрібну моторику.

Наприклад: вправи: «Хитання рук зі стрічками», «Хитання рук», «Вітряк», «Великі крила», «Малюємо на піску», «Оплески і долоні», «Гра з уявним м’ячем», «Вправи зі стрічкою», «Виразні руки»: діти передають характер музики, її темп і ритм рухами рук (травичка коливається, дерева хитаються, віти завиваються, райдуга з’являється, хмаринки пливуть, пташки летять).

Навчити розрізняти праву і ліву руку допоможуть вправи: «Підтягнулись» під музику Ф.Шуберта «Екосез», та «Руку повинен мені простягнути під польську народну мелодію», а також вправи «Салют», «Вправи з квітами», «Вправи з прапорцями» та іншими предметами, де всі діти водночас починають вправу з правої руки. Якщо при розучуванні таких вправ застовується показ дорослого, він має пам’ятати про дзеркальне відображення рухів.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 76; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!