Ритмічні вправи. Методи їх проведення на заняттях з логопедичної ритміки.



Музично-ритмічні вправи організовують дітей на заняттях, емоційно настроюють їх.

Ритмічні вправи: різні види бігу, стрибків, ігрові вправи, елементи художньої гімнастики, танцювальні та імітаційні рухи.

Ці вправи направлені на передачу в рухах темпу, акценту музичного твору та його ритмічного малюнку. Вони є складовою частиною ігор, таночків, хороводів. Розвитку музично-ритмічного відчуття сприяє також гра на дитячих музичних інструментах, співи, музично-дидактичні ігри, а також таночки. (Наприклад, «Передай хустинку»)

У ритмічні вправи обов'язково включається мовлення.

Працюючи над розвитком музично-ритмічного відчуття, треба пам’ятати, що різний ритм по-різному дії на психофізичний стан дитини з вадами мови. Так, «маятниковий» ритм (ритм колисанки) діє заспокійливо, тому такий ритм краще використовувати у роботі з гіперактивними, збудженими дітьми. Секундний «альфа-ритм» розвиває увагу, пам’ять, спонукає до дій. Такий ритм дієвий для загальмованих дітей. Під нього добре стрибати, крокувати, сильно плескати у долоні.

У процесі навчання музично-ритмічних рухів застосовуються різно­манітні методи (наочно-зоровий, наочно-слуховий, словесний, вправи) та прийоми, наприклад, ігрові, індивідуальна робота тощо.

Важливою умовою правильного музичного розвитку дошкільників у процесі навчання музично-ритмічних рухів є використання наочно-слухового методу. Виконання музичним керівником музичного тво­ру повинно бути виразним і яскравим. Від цього залежить не тільки сприйняття дітей, а й якість виконання рухів. Перш ніж почати розучувати з дітьми вправи, ігри, танці, музичний керівник має глибоко продумати їхні зміст і образи, визначити характер музики, основні засоби виразності, а також виховне значення всього ма­теріалу. Треба старанно вивчити музичний супровід. Виконується музич­ний твір правильно і виразно, щоб захопити дітей, викликати у них емо­ційну реакцію, тоді вони одразу захочуть грати й танцювати. Паузи, змі­ни темпу, акценти тощо недопустимі під час виконання, якщо їх немає в музичному творі.

Не менш важливим є метод н а о ч н о-з о р о в и й. Показ танців, ігор або окремих рухів має бути емоційним, органічно поєднуючись з музи­кою. Використовується показ після ознайомлення дітей з музикою. Мож­на показувати рухи без супроводу, під акомпанемент інструмента, а та­кож під власний спів. Інколи музичний керівник залучає до показу ді­тей, заздалегідь їх підготувавши. Показ можна застосовувати не тільки під час ознайомлення з новими рухами, айв процесі їхнього розучуван­ня та удосконалення. Готуючись до заняття, педагог продумує можливість використання зорової наочності, яка допоможе дітям глибше зрозуміти музичні образи. Це картинки, іграшки, різні атрибути.

Серед музично-ритмічних рухів на заняттях з логоритміки вправи посідають головне місце.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 63; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!