Методика розвитку співочих навичокна заняттях з логопедичної ритміки



Основне завдання співу полягає в навчанні дітей чисто інтонувати, артикулювати, і виразно виконувати пісні.

У співі успішно формується весь комплекс музичних здібностей: емоційна чуйність на музику, ладове почуття, музично-слухові уявлення, почуття ритму. Спів активізує розумові здібності, розвиває естетичні і моральні уявлення дітей.

Щоб почати навчання співу необхідно визначити діапазон звучання, тип та особливості голосу дитини, і систематично зміцнювати його, створюючи сприятливу «звукову атмосферу», яка сприяє розвитку голосу і слуху. А координація голосу і слуху - найважливіша умова розвитку співочих здібностей дітей.

Діапазон – це обсяг голосу від найнижчого до верхнього звуку. Необхідно постійно стежити, щоб діти співали і розмовляли без напруги, не наслідуючи надмірно гучного співу дорослих, роз'яснювати батькам шкідливість крикливого співу і розмови у дітей, не дозволяти їм співати на вулиці в холодну і сиру погоду.

Характер звуку повинен бути рівним, легким, без напруги при головному звучанні. Вчити дітей співати акапелла (без супроводу) а потім з супроводом

Основа вокальної роботи – вокальний показ і усний показ, пояснення як брати дихання, пояснювати особливості твору. Міміка під час співу справляє особливе враження. Зацікавленість зростає до пісні. На заняттях співом діти можуть сидіти коли розучують пісні, або стояти коли твір вивчений (звучання покращується).

Співацька ростава - це правильне положення корпусу при співі, від якого великою мірою залежить якість звуку і дихання. При навчанні дітей співу треба стежити за тим, як діти сидять, стоять, тримають голову, корпус, як відкривають рот.

Руки опущені вздовж тулуба, ноги – шоста позиція. Співати потрібно природним звучанням, без крику. Особливу увагу слід приділяти підборіддю, яке не має бути опущене, а рівне.

Діти в логопедичній групі співають зібрано та емоційно, якщо вони співають разом з рухами рук. Стимулом для співу є дихальна гімнастика що розвиває тривалість видиху. Вміння робити вдих спокійно без напруги. Дихання має вистарчати на всю тривалість музичної фрази. Співати потрібно без фальші.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 107; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!