Рекомендації до проведення занять з логопедичної ритміки.



В процесі логоритмічних занять розвиваються як мовленнєві так і немовленнєві функції та процеси.

Розвиток немовленнєвих процесів: слухової уваги і пам'яті, просторових уявлень і навичок зорової орієнтації на мовця, розвиток тонкої і загальної моторики, координація рухів, розвиток мімічної мускулатури, розвиток довільної уваги.

Розвиток мовлення і корекція мовленнєвих порушень: розвиток темпу і ритму дихання, тривалості видиху, розвиток орального праксису, уточнення артикуляції (положення губ, язика, зубів, при вимові того чи іншого звуку), просодики мовлення, формування фонематичного слуху, корекція звуковимови.

Засобами є: рухові вправи, спрямовані на нормалізацію м'язового тонусу, вправи, що активізують увагу і виховують почуття ритму, самостійність, чіткість і диференційованість рухів, вправи на розвиток дихання.

До методичних прийомів відносяться: показ вправ, спільне виконання рухів, словесна інструкція, пояснення з конкретним показом руху.

Завдання логоритміки:

Освітні: сприяють формуванню рухових умінь, навичок, просторових уявлень.

Оздоровчі: м'язовий апарат, постава, дихання.

Корекційні: реалізуються в поетапності, з урахуванням вікових і особистісних особливостей, стану рухової сфери, особливостей порушення мовленнєвих і немовленнєвих процесів.

Заняття з логоритміки складаються з опорою на лексичні теми. Кожне заняття являє собою тематичну та ігрову цілісність, задіюється психологічна корекція настрою, опрацювання психічних станів.

Загалом логоритмічні заняття спрямовані на всебічний розвиток дитини, вдосконалення її мовлення, оволодіння руховими навичками, вміння орієнтуватися в навколишньому світі, розуміння сенсу запропонованих завдань, на здатність долати труднощі, творчо проявляти себе.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 99; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!