Процедуравизначення меж включає в себе (1) розробку відповідного проекту землеустрою, (2) затвердження проекту та (3) посвідчення меж.



(1) Розробка проекту землеустрою. У ч. 2 ст. 174 ЗК України передбачено, що межГрайонів, селищ, міст, районів у містах встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до "техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів". Як видається, землевпорядним проектом щодо встановлення і зміни земель населених пунктів може бути план земельно-господарського устрою населеного пункту. Декларативні і неконкретні положення щодо проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень передбачені у ст. 46 Закону України "Про землеустрій".

Слід наголосити, що розробка проекту землеустрою щодо зміни меж населеного пункту без розробки генерального плану населеного пункту суперечить законодавству, проте на практиці такі випадки достатньо поширені. Разом із тим, чинне законодавство далеко на завжди вимагає існування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) розвитку населеного пункту. Відповідно до п. п. 2.1-2.3. ДБН Б.1-3-97 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів міських населених пунктів", ТЕО розвитку

640 Офіційний Вісник України. - 2001. -29.-3 серпня 2001 р.

641 Євсюков Т. О. Місце та роль земельного кадастру у процесі планування просторового розвитку //
Земельні відносини і просторовий розвиток в Україні: матеріали Міжнар. наук. конф. - У двох
частинах (Київ, 13-14 квітня 2006 р.) / НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України.
Редкол.: Данилишин Б. М. (відпов. ред.), Бистряков І. К., Новоторов О. С Ніколаєнко Т. С,
Кучер О. О., Осипенко В. М. - Київ: РПВС України, НАН України, 2006. - Ч. І. - С. 49.

642 http://mviand.ora.ua


 



Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!