Новий Трудовий кодекс з 2016 року



· Друк

Необхідність прийняття нового Трудового кодексу назріла давно, адже на сьогодні трудові відносини регламентуються Кодексом законів про працю України, прийнятим ще у 1971 році, і величезною кількістю нормативних актів з питань праці, що визначають шляхи реалізації норм КЗпП та інших питань, які ним не врегульовані.

За останні роки на розгляд Верховної Ради вже подавався проект Трудового кодексу, утім, він так і не був прийнятий.

Проект нового Трудового кодексу розроблено і оприлюднено.

Структурно новий Трудовий кодекс складається з 9 книг, 43 розділів і міститиме 521 статтю.

Серед позитивних моментів нової редакції кодексу, зокрема, називають пільги для працевлаштування вагітних та судимих, більший захист для працюючих пенсіонерів, випускників вузів. Норма робочого часу залишилася 40 годин на тиждень, 8-годиний робочий день при 5-деному тижні.

Якщо людина перепрацювала, то має отримати грошову компенсацію, робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі.

У новому кодексі залишились важливі норми: обов’язковість ведення трудових книжок, підписання контракту роботодавця з робітником, розірвання трудового договору за ініціативи роботодавця лише за згодою профспілки.

У новому варіанті кодексу також зафіксовано, що роботодавець у разі страйку не може звільнити людей. У процесі колективного спору, включаючи проведення страйку, забороняється звільнення за ініціативи роботодавця працівників у зв’язку з їх участю в страйку, роботодавець також не може закрити підприємство. Якщо підприємство закривається, то роботодавець зобов’язаний розрахуватись із людьми, якщо воно перепрофілюється, — взяти на роботу у першу чергу тих людей, які працювали до нового власника.

Новий Трудовий кодекс докладно регламентуватиме питання суміщення професій (посад), порядок визнання трудового договору недійсним, надомну, тимчасову, сезонну роботу, відсторонення від роботи, припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника.

Трудовий кодекс визначатиме і такі аспекти, як важкість і напруженість праці, роз’їзний характер праці, вахтовий метод, польові умови праці, чергування.

Трудовий кодекс вводить у нормативне поле і такий новий термін як «призупинення трудових відносин».

Із новацій Трудового кодексу варто відмітити новий вид відпустки — «Заохочувальна відпустка, що надається за ініціативою роботодавця» (ст. 265 проекту ТК).

Так, Правилами внутрішнього трудового розпорядку чи колективним договором може бути передбачено надання працівникам заохочувальних відпусток за сумлінне виконання трудових обов‘язків, тривалу добросовісну працю та з інших підстав тривалістю до 7 календарних днів із збереженням заробітної плати.

За ініціативою роботодавця з підстав, передбачених у частині першій статті 265 ТК, можуть надаватися заохочувальні відпустки, тривалість яких визначається роботодавцем самостійно.

Проектом передбачається, що Трудовий кодекс набере чинності з 1 січня 2016 року.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 42; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!