ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ



 

Характеристика об’єкту

 

Згідно завдання вказуються: найменування і місце розташування об’єкту, будівельна характеристика будівлі, кількість місць в залі для глядачів, обідній залі і т.д. Крім того, встановлюється режим роботи протягом доби глядацьких, обідніх, торгових залів та інших приміщень різного призначення. Ці дані необхідні для з’ясування максимального сумарного надходження тепла від внутрішніх джерел (людей, їжі, що остигає, штучного освітлення та ін.). Для правильного обліку надходжень тепла в обідні зали від їжі, що остигає необхідно знати умовиексплуатації, такі, як тривалість приймання їжі,яка відмінна для ресторанів, столових (з самообслуговуванням і без нього).

Для розрахунку тепловиділень в гарячому цеху підприємства харчування наводиться (за узгодженням з викладачем) перелік встановленого технічного обладнання і його характеристика. В кіно­проекційних кінотеатрів і клубів вказується кількість встановлених в них проекторів і потужність прийнятих в них ламп.

 

Розрахункові параметри зовнішнього повітря

 

Використовуючи [19], студент вибирає наступні розрахункові дані для місця будівництва об’єкту: географічну широту (° північної широти), барометричний тиск (Па), температуру (°С), питому ентальпію , кДж/кг та ін. Вологовміст (г/кг) і відносну вологість  (%) визначають графічно за І-dдіаграмою або аналітичним методом за залежностями


де -тиск водяних парів в насиченому повітрі, Па;

Температуру зовнішнього повітря для розрахунку витяжної вентиляції з природнімспонуканням приймають =5°С.

Вміст вуглекислого газу в зовнішньому повітрі вз (л/м3) приймають в залежності від типу населеного пункту згідно дод. 2. Всі параметри зовнішнього повітря записують в табл.2.1.

Таблиця 2.1

Розрахункові параметри зовнішнього повітря

Для _________________; Рбар=…..…...гПа;…..…...˚півн.ш.;вз=……..... л/м3

назва географ. пункту

 

Період року Параметр tз, °С Із, кДж/кг dз, г/кг φз,% Швидкість вітру ν, м/с
Теплий (ТП) А          
Холодний (ХП) Б          
Перехідний (ПП) - 8 22,5      

Розрахункові параметри внутрішнього повітря

 

Параметри внутрішнього повітря потрібно приймати в залежності від призначення приміщення і розрахункового періоду року за даними нормативних матеріалів на проектування [21...26, 31 та ін.], а також за [19, дод. 1]. Гранично допустимі концентрації (ГДК) вуглекислого газу вв(л/м3) в повітрі приміщення приймають в залежності від їх призначення згідно дод. 3. Всі параметри внутрішнього повітря записують в табл.2.2.

Таблиця 2.2

Розрахункові параметри внутрішнього повітря

Приміщення

Період року

Температура для розрахунку, ˚С

Відносна вологість

φв,%

Рухли­вість

Vв, м/с

вв,

л/м3

опалення tоп вентиляції tв

 

 

ТП          
ХП          

Примітки: 1. Параметри внутрішнього повітря в перехідний період року приймають рівними параметрам в холодний період.

2. В холодний і перехідний періоди року температура повітря в зоні, що обслуговує (або робочій зоні) приміщення при розрахунку вентиляції приймається на 2…4°С вище розрахункової для опалення, наведеної у відповідних нормативних матеріалах [21...26, 31 та ін.].

ТЕПЛОВТРАТИ ПРИМІЩЕННЯ

 

Втрати тепла приміщеннямигромадської будівлі складаються з наступних складових: тепловтрати крізь зовнішні огородження, на нагрівання інфільтраційного повітря, на нагрівання повітря, яке надходить через зовнішні двері при відсутності повітряних завіс та ін.

Тепловтрати крізь зовнішні огородження при проектуванні опалення розраховують за методикою, викладеною в [19], для всіх опалювальних приміщень будівлі. В даному курсовому проекті необхідно визначити тепловтрати тільки для одного-двох приміщень, для яких повітрообмін розраховують за рівнянням теплового і повітряного балансів.

Втрати тепла крізь зовнішні огородження в режимі опалення можна наближено визначити за формулою, Вт

де а – коефіцієнт, який враховує район будівництва, визначається за формулою

де q- питома теплова характеристика будівлі, Вт/(м3·К); визначається за додатком 4 в залежності від призначення будівлі; Vз- об’єм опалювальної частини будівлі за зовнішнім обміром, м3 (висоту відраховують від поверхні землі); , - температури повітря для розрахунку опалення відповідно внутрішня і зовнішня, °С.

Значення питомої теплової характеристики для громадських будівель орієнтовно можна визначити за формулою, Вт/(м3·К)

де d - ступінь осклянілості зовнішніх стін будівлі в долях одиниці; F-площа зовнішніх стін, м2; S- площа будівлі в плані, м2.

Питома теплова характеристика будівлі будь-якого призначення більш точно можна визначити за формулою Н.С. Єрмолаєва, Вт/(м3·К)

де Р - периметр будівлі, м; h - висота будівлі, м; kз.с,kвік, kст, kпл-коефіцієнти теплопередачі відповідно зовнішніх стін, вікон, стелі і підлоги, Вт/(м2·К).

Тепловтрати в режимі вентиляції визначаються за формулою, Вт

де tв,tоп - температури внутрішнього повітря для розрахунку відповідновентиляції і опалення, °С; tз.в.,tз.оп.- температури зовнішнього повітря для розрахунку відповідно вентиляції і опалення, °С (для холодного періоду tз.в=tз.оп,для перехідного tзв=8 °С).


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 446; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!