Тепловіддача опалювальних приладів



 

В приміщеннях з надлишками теплоти в холодний період року не завжди передбачається вимкнення опалювальних приладів. В цьому випадку при визначенні сумарних теплонадходжень в приміщення в даний період року враховують також тепловіддачу опалювальних приладів (Вт) при внутрішніх та зовнішніх умовах для вентиляції, яка визначається по формулі

де - загальні тепловтрати у режимі опалення, Вт, визначаються за формулою (3.5); ,  - середні температури теплоносія в опалювальних приладах відповідно в режимі вентиляції і опалення, ºС; , -температури внутрішнього повітря для розрахунку відповідно вентиляції і опалення, ºС.

При розрахунку середніх температур теплоносія в опалювальних приладах водяного опалення приймають граничні температури теплоносія, встановлені нормами [19]. Температуру зворотної води приймають рівною 70°С.

 

Визначення загальних теплонадходжень в приміщення

 

Сума теплонадходжень від усіх джерел теплоти визначається для тих годин доби, коли експлуатується дане приміщення. Результати розрахунку зручно представити в табличній формі (табл. 4.1), при цьому окремо підсумовуються дані за графами 3...8.

Таблиця 4.1

Розрахунок теплонадходжень

Примі-щення

Джерела теплонад­ходжень

Теплонадходження, Вт

ТП

ХП

ПП

явні повні явні повні явні повні
1 2 3 4 5 6 7 8
               
  ∑Qнад            

Складання теплового балансу

Різниця сумарних надходжень ∑Qнад і втрат тепла Qвтр.ввизначає надлишки теплаΔQнадлабонестачу тепла ΔQнеств приміщенні, які повинні бути відповідно асимільовані або компенсовані вентиляційним повітрям.

Надлишки тепла або нестачу визначають для трьох розрахункових періодів року за повним і явною теплом. Результати розрахункузаносятьдотабл. 4.2.

 

Таблиця 4.2

Тепловий баланс приміщення

Примі­щення

Об’єм,

м3

Період року

Теплонадход-ження,

∑Qнад,Вт

Тепло­втрати

Qвтр, Вт

Надлишкитепла

ΔQнадл (нестача)

ΔQнест

Вт.

кДж/год

Теплона-пруженість, Вт/м3

явні повні явні повні
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 

ТП            
ХП            
ПП            

Примітки:

1. Надлишки тепла (нестача тепла) вказують в Вт і кДж/год.

2. Теплонапруженість приміщення визначають за явною теплотою.

 

 

Надходження вологи в приміщення

 

Виділення вологи людиною

Кількість вологи, яка виділяється людиною, залежить від інтенсивності роботи, температури навколишнього повітря і визначається за формулою, кг/год

де - виділення вологи однією людиною,г/год,приймається з [5,табл.2.2];
ni- кількість людей в приміщенні з однаковою інтенсивністю фізичного навантаження, чол.

 

Надходження вологи з поверхні води і зі змоченої поверхні

 

Кількість вологи, якавипаровується з поверхні не киплячої води визначається залежністю, кг/год

де а - коефіцієнт, який залежить від температури поверхні води tпов наступним чином:

tпов,°С До 30 40 50 60 70 80 90
а 0,216 0,232 0,248 0,276 0,303 0,343 0,383

vв-швидкість руху повітря в приміщенні (над поверхнею випаровування),м/с; Рпов- парціальний тиск водяної пари при температурі поверхні води tпов і повному насиченні,кПа; Рв- парціальний тиск водяних парів в навколишньому повітрі, кПа; Рбар - барометричний тиск, кПа; F - площа поверхні випаровування, м2.

Виділення вологи з відкритої поверхні киплячої води визначають за кількістю підведеної теплоти [5]. Орієнтовно інтенсивність випаровування може бути прийнятою 40..50 кг/(год∙м2).

Якщо є місцеві відсмоктувачі у вигляді кожухів, вітрин і т. д.,кількість вологи, яка надходить в приміщення при випаровуванні не киплячої і киплячої води, приймається з знижувальним коефіцієнтом 0,15...0,2; при влаштуванні завіс
0,2...0,3; при влаштуванні зонтів 0,3...0,5.

Виділення вологи зі змоченої поверхні, наприклад підлоги, в умовах адіабатного процесу можливо розрахувати за формулою, кг/год

де tс, tм- температура повітря в приміщенні відповідно за сухим і мокрим термометром, °С; F- площа змоченої поверхні, м2.

Наведені вологовиділення враховують при розрахунку величини надходжень прихованої теплоти в приміщення.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 653; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!