Параметри повітря,яке видаляється з приміщення



Температура повітря, яке видаляється з верхньої зони приміщення , звичайно вище температури в зоні, що обслуговується  і залежить від багатьох факторів, основними з яких є: взаємне розташування припливних і витяжних отворів, напрямок, швидкість і температура припливного повітря, висота приміщення, теплонапруженість і ін.

Температура повітря, яке видаляється з верхньої зони приміщення при наявності надлишків теплоти може бути визначена за формулою, °С

де Нприм- висота приміщення в « чистоті », м; grad t - градієнт температури по висоті приміщення, який залежить від теплонапруженості об’єму приміщення, °С/м.

Значення теплонапруженості приймають з табл. 4.2, значення gradtнаведено в дод. 11.

Розрахунок повітрообмінів за шкідливими виділеннями

Загальні положення

 

При одночасному виділенні в приміщенні значної кількості теплоти і вологи розрахунок повітрообмінів при загальнообмінній вентиляції виконують графоаналітичним методом з побудовою процесів на І-d діаграмі вологого повітря. До таких приміщень належать: зали для глядачів кінотеатрів і клубів, обідні зали і гарячі цехи підприємств харчування, спортивні зали, торгові зали магазинів, аудиторії і т. д.

Потрібний повітрообмін для асиміляції надлишкової теплоти і вологи змінюється в залежності від сезонної зміни параметрів зовнішнього повітря. У зв’язку з цим повітрообмін визначають для трьох періодів року: теплого, перехідного і холодного.

Системи загальнообмінної вентиляції застосовують з рециркуляцією внутрішнього повітря і без неї. В приміщеннях підприємств харчування рециркуляція допускається лише в межах одного приміщення. В залах для глядачів, аудиторіях і в ряді інших приміщень допустимо застосовувати рециркуляцію. Мінімальну кількість зовнішнього повітря, для цих приміщень приймають з розрахунком на видалення вуглекислого газу або за нормою на одну людину [19].

Визначення необхідного повітрообміну в приміщенні для розбавлення концентрації вуглекислого газу до гранично допустимої виконується за формулою, кг/год

де  — кількість, вуглекислого газу, який виділяється в приміщенні, л/год (див. розд. 4.3); вз,вв - концентрації вуглекислого газу відповідно в зовнішньому (дод.2) і внутрішньому (дод. 3) повітрі, л/м3; ρз,ρв - густина відповідно зовнішнього і внутрішнього повітря при розрахункових температурах, кг/м3. Повітрообмін за мінімальною кількістю зовнішнього повітря на одну людину, кг/год

де m- нормована питома витрата повітря на одну людину, м3/год, для приміщень, в яких люди знаходяться до трьох годин безперервно, m= 20 м3/год; n - кількість людей в приміщенні, чол.

Необхідно використовувати теплоту видаленого з приміщення повітря для нагріву припливного шляхом використання теплоутилізаторів.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 492; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!