Вибір розрахункового повітрообміну



 

Розрахунковий повітрообмін в приміщеннях при механічній вентиляції визначають керуючись наступними міркуваннями:

1. Природне провітрювання приміщення крізь відкриті отвори в теплий період року неможливо за технологічними, конструктивними або іншими причинами. В такому випадку за розрахунковий повітрообмін (для підбору вентилятора, фільтрів, калориферів і інших елементів вентиляційної системи) приймається більший з повітрообмінів за трьома періодами року.

Для великих приміщень при неможливому природному провітрюванні в теплий період року можливий варіант з двома припливними вентустановками. В теплий період працюють дві установки, в холодний період - одна, при цьому одна з вентустановок може не мати калориферів.

2. Якщо в приміщенні можливе природне провітрювання в теплий період року, то за розрахунковий повітрообмін для механічної припливної системи вентиляції приймають більший з повітрообмінів за холодним і перехідним періодами. Продуктивність витяжної системи в такому випадку приймається рівною більшому з необхідних повітрообмінів для трьох періодів року.

Таблиця 5.2

Повітрообмін в гарячому цеху і обідній залі

Повітря в вентиляційному процесі

Позначення

Витрата повітря,кг/год в періоди року

теплий холодний
1 2 3 4

Гарячий цех

Що видаляється місцевимивентиля-ційнимивідсмоктувачами (МВВ) GуМВВ    
Що видаляється кільцевими повіт-роводами або завісами Gук    
Що видаляється з верхньої зони загальнообмінною вентиляцією    
Загальна витрата повітря, що видаляється    
Що подається МВВ GnМВВ    
Що подається додатково загально-обмінною венти­ляцією    
Що надходить крізь роздавальний отвір Gр    
Загальна витрата повітря, що подається    

Обідня зала

Що видаляється крізь роздавальний отвір Gр    
Що видаляється з верхньої зони загальнообмінною вентиляцією    
Загальна витрата припливного повітря(рівна загальній витраті повітря, що видаляється)    

При цьому припливна система розраховується на холодний або перехідний період, а витяжка - в багатьох випадках на теплий період. В теплий період при відкритих вікнах ця система забезпечує необхідний повітрообмін, а в холодний і перехідний періоди продуктивність витяжної системи зменшується шляхом дроселювання.

Для приміщень, в яких допустимо і можливо здійснювати в теплий період року наскрізне провітрювання, продуктивність витяжної системи приймають рівній продуктивності припливної системи.

Розрахунок повітрообмінів за нормативною кратністю

 

Для інших допоміжних приміщень повітрообмін визначають за нормативними кратностями, м3/год

де Kр- нормативна кратність повітрообміну, год-1,значення Крнаводиться в наступній нормативній і довідковій літературі [21...26,31 та ін.], V–внутрішній об’єм приміщення, м3.

При відсутності в довідковій літературі і нормах вказівок по величині нормативної кратності, для деяких приміщень за узгодженням з викладачем допускається приймати з певним обґрунтуванням довільну величину.

Вентиляційний баланс

 

Повітрообміни, розраховані для всіх приміщень будівлі (за нормативною кратністю і за шкідливими виділеннями), заносять в табл. 5.3 і підсумовують окремо за припливом і витяжкою для кожного поверху при коридорній системі або групи приміщень на поверху, які виходять в спільний коридор (шлюз). Різниця між ними - дебаланс за припливом або витяжкою подається (видаляється) в спільне приміщення (коридор або шлюз). Наприклад, витяжка з гардеробу, курильних і санвузлів, що сполучаються з вестибюлем, компенсується подачею відповідного об’єму повітря в вестибюль (понад нормативного двократного припливу). Великі приміщення, наприклад зали для глядачів і торгові зали, необхідно балансувати окремо.

Таблиця 5.3

Розрахункові повітрообміни

Номер примі­щення

Примі­щення

Об’єм примі­щення,

м3

Кратність обміну Кр, год-1

Об’єм повітря,

м3/год

Примітки

приплив витяжка приплив витяжка
1 2 3 4 5 6 7 8
               

Примітки: В графі «примітки» вказують в які приміщення подається (або видаляється) повітря за балансом.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 422; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!