Підбір калориферної установки



 

Калорифери вентиляційних систем громадських будівель, як правило, обігріваюся водою. Калориферні установки проектуються з мінімального числа калориферів з пристроями, які забезпечують регулювання теплопродуктивності. Доцільно застосовувати багатоходові калорифери з послідовним з’єднанням по воді. Допустиме паралельне приєднання їх по воді при розташуванні послідовно за рухом повітря.

Найбільш часто застосовують стальні пластинчасті багатоходові калорифери середньої і великої моделі (КВС-п і КВБ-п) і біметалеві калорифери з накатним оребренням типу КСк. Технічні дані калориферів наведені в [7,табл. 4.37].

Для підбору калориферної установки використовують наступні вихідні дані: витрата повітря, що нагрівається G, кг/год; початкова tні кінцева tктемператури повітря, °С; температура води в подавальномуТ1 і зворотному Т2 трубопроводах, °С.

Калориферну установку підбирають в наступній послідовності [7]:

8.2.1 Витрата теплоти на нагрівання повітря, Вт

де св- питома масова теплоємність повітря, кДж/(кг·К).

8.2.2 Орієнтовна площа живого перерізу калориферної установки по повітрю,м2

де νp- масова швидкість повітря в калорифері, кг/(м2·с), приймається в межах 4...12 кг/(м2·с).

8.2.3 За орієнтовною величиною площі живого перерізу, користуючись технічними характеристиками калориферів [7,табл. 4.37], підбирають тип, модель, номер і кількість калориферів, які встановлюються паралельно по повітрю. Калорифери в установці повинні бути однієї моделі і номеру, а їх число - мінімальне. Для вибраних калориферів за [7,табл.4.37] визначають дійсну сумарну площу живого перерізу по повітрю  і їх спільну площу поверхні нагріву F.

8.2.4 Дійсна масова швидкість повітря в живому перерізі калориферів, кг/(м2·с)

де т - кількість калориферів, які встановлені паралельно по повітрю, шт.

8.2.5 Приймають схему з’єднання калориферів по воді і визначають кількість води, яка проходить крізь кожний калорифер, м3/год

де n - число калориферів, які з’єднані паралельно по воді, шт.

8.2.6 Швидкість води в трубках калориферів, м/с

де fтр - площа живого перерізу трубок для проходу води, м2, приймається за
[7,табл.4.37].

8.2.7 Коефіцієнт теплопередачі калориферів К, Вт/(м2·К) розраховується в залежності від дійсної масової швидкості повітря (υρ)і швидкості води ωза формулами, наведеними в [7,табл.4.38].

8.2.8 Необхідна площа поверхні нагріву калориферної установки, м2

При цьому повинна виконуватись умова

Якщо умова (8.13) не виконується, то змінюють тип, модель калориферу або його номер і розрахунок повторюють, починаючи з п.8.2.3.

8.2.9 За формулами, наведеними в [7,табл.4.38], визначають аеродинамічний опір калориферної установки Ра, Па шляхом помноження опору одного калориферу на число калориферів, які встановлені послідовно по повітрю.

8.2.10 За формулами [7, табл. 4.38] визначають гідравлічний опір при проході води через калорифер, , кПа.

В пояснювальній записці повинна бути приведена схема установки калориферів по повітрю і обв’язки їх по теплоносію.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1014; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!