Підбір вентиляторного агрегату



 

Радіальний (відцентровий) вентилятор підбирають за відомою продуктивністю L3/год) і повному тиску Р (Па)

де Lсист- загальна розрахункова витрата повітря в системі вентиляції, м3/год;
 - коефіцієнт, який враховує підсмоктування або витік повітря в повітроводах, для стальних, пластмасових і азбестоцементних повітроводів довжиною до 50м =1,1, в інших випадках =1,15;  - загальні втрати тиску в системі, Па, визначаються за формулою (7.5).

Довжину повітроводів для загальнообмінної вентиляційної системи визначають за протяжністю магістральних дільниць, які прокладені поза приміщеннями, що обслуговуються.

Вентилятори підбирають за зведеним графіком і індивідуальним характеристикам наведеним в [9, дод. 1]. При підборі вентилятора необхідно, щоб його ККД в робочій точці складав не менше 90% від максимального.

Потужність на валу електродвигуна, кВт

де ηв- ККД вентилятора в робочій точці характеристики, %; ηп- ККД передачі, приймається за [8, табл. 11.3].

Установочна потужність електродвигуна, кВт

де кз–коефіцієнт запасу потужності, приймається за [8,табл. 11.4].

На основі виконаних розрахунків виписують за даними [9, дод. 1] детальну характеристику вентиляційного агрегату.

 

ГРАФІЧНА ЧАСТИНА ПРОЕКТУ

 

Плани і розрізи

 

Для виконання графічної частини рекомендується користуватися програмою AutoCadабо іншими аналогічними програмами.

Плани поверхів і розрізи креслять в масштабі 1:100 з розміщенням на них повітроводів і вентиляційного обладнання. Розрізи вибираються за такими перерізами, де вони найбільш повно відображають конструктивні особливості систем вентиляції.

Будівельну частину і технологічне обладнання викреслюють тонкими лініями. На кресленні вказують тільки технологічне обладнання, яке оснащене місцевими відсмоктуваннями (витяжні шафи, мийні машини, варочні котли підприємств харчування, кінопроектори і ін.).

Витяжні шахти, дефлектори, вентилятори і інші елементи систем, розташовані на горищі (технічному поверсі) або перекритті будівлі зображують потовщеною штрих-пунктирною лінією (накладна проекція) на плані верхнього поверху. При складному багатоярусному розташуванні повітроводів і інших елементів систем вентиляції в межах одного поверху виконують плани на різних рівнях даного поверху.

На планах вказують найменування приміщення або їх номера, марки вентиляційних установок з порядковими номерами. Марки установок з механічним спонуканням: припливні - П, витяжні - В, повітряні завіси - У, опалювальні агрегати - А. Марки установок з природнім спонуканням: припливні - ПП, витяжні - ВП. До марок додають порядковий номер, наприклад, П1, П2, В1, В2, ВП1, У1 і т.д.

В найменуванні планів вказують відмітку чистої підлоги поверху або номеру поверху, наприклад: «План на відм. 6.000» або «План 2-го поверху», а в найменуванні розрізів - їх порядковий номер, наприклад: «Розріз 1-1».

Елементи систем вентиляції викреслюють на планах і розрізах обов’язково у масштабі, але без надлишкової деталізації. Розміри повітроводів і каналів вказують на кожній дільниці. Для прямокутного повітроводу перший розмір позначає його ширину, другий -висоту. На розрізах проставляють вертикальні відмітки осей круглих повітроводів і низу прямокутних повітроводів, опорних конструкцій вентустановок, верху викидних труб чи шахт.Приклади графічного оформлення планів і розрізів систем вентиляції наведені в [18, дод. А].

 

Схеми систем вентиляції

 

Креслення схем систем вентиляції можливе тільки після нанесенняповітроводів і вентобладнання на планах і розрізах. Схеми систем виконують в масштабі 1:100 в аксонометричній фронтальній ізометричній проекції. Повітроводи креслять на схемах однією жирною лінією.

При великій довжині або складному розташуванні повітроводів допускається зображувати їх з розривом у вигляді пунктирної лінії. На схемах вказують діаметри (розміри сторін) і кількість повітря (м3/год), що проходить на кожній дільниці. Діаметри (розміри сторін) наносять над полкою лінії-виноски, під полкою проставляють об’єм повітря, наприклад: L 15000. На розрахункових схемах, наведених в пояснювальних записках, додатково проставляють номери і довжини дільниць. Крім того, вказують відмітки рівня вісі круглих і низу прямокутних повітроводів, регулюючі пристрої, лючки для виміру параметрів повітря (ЛП) і для чистки повітроводів (ЛВ), а також інші елементи систем.

При оформлені схем застосовують умовні графічні позначення [33, табл. 3] і наводять посилання на креслення проекту та типові креслення. Безпосередньо над схемами вказують марку і номер системи, наприклад: П1, В1.

Приклади графічного оформлення схем систем вентиляції наведені
в [18, дод. В].


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 729; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!