Об’єм і оформлення курсового проекту



Міністерство освіти і науки України

Криворізький технічний університет

Кафедра теплогазоводопостачання, водовідведення і вентиляції


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До курсового проекту

«Вентиляція громадської будівлі»

з дисципліни «Вентиляція»
для студентів спеціальності 6.092100 «Теплогазопостачання і вентиляція»
усіх форм навчання

 

 

Кривий Ріг

2010

Укладачі:                                       ГолишевО.М., д.т.н., професор

Голишев А.О., ст. викл.

 

Відповідальний за випуск: Голишев О.М., д.т.н., професор,

Рецензент:Красіков М.І., к.т.н., доцент.

 

 

Наведена послідовність виконання курсового проекту, розглянуті джерела і методики розрахунку надходжень шкідливих речовин в приміщення, даються рекомендації по проектуванню припливних і витяжних систем вентиляції, способи розрахунку повітрообмінів і аеродинамічного розрахунку повітроводів, наведені вимоги до оформлення креслень графічної частини та пояснювальної записки.

 

          РОЗГЛЯНУТО                                                        СХВАЛЕНО

на засіданні кафедри                                              на засіданнівченої ради

теплогазоводопостачання,                                    будівельного факультету.

водовідведення і вентиляції.                                 Протокол №

Протокол №

 

 

ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

 

Призначення і склад методичних вказівок, організація

Проектування

 

Методичні вказівки розроблені згідно з робочою програмою вивчення дисципліни «Вентиляція». Метою методичних вказівок є допомога студентам в виконанні розрахунків і графічному оформленні курсового проекту «Вентиляція громадських будівель». В додатках до методичних вказівокмістяться довідкові матеріали. Наведено список літератури, необхідний для виконання курсового проекту.

Рішення, які прийняті в проекті, повинні бути економічними і технічно грамотними. Для цього студент повинен проявляти творчу ініціативу при одночасному дотримуванні діючих нормативних матеріалів.

В процесі роботи над проектом студент повинен самостійно вибрати найбільш ефективну систему вентиляції, раціонально розміщувати припливні і витяжні установки, вірно виконувати необхідні розрахунки, підібрати обладнання, скласти специфікацію, грамотно і стисло написати розрахунково-пояснювальну записку, графічну частину проекту.

Регулярно, згідно з графіком, встановленим кафедрою, викладач-керівник курсового проекту проводить консультації. При цьому керівник не дає студенту готових рішень, обмежуючих його самостійність, а надає тільки методичну допомогу, ухвалює технічно грамотні рішення і відхилює невірні, перевіряє розрахунки, вказує на допущені помилки, дає рекомендації по їх виправленню. Керівник систематично контролює готовність окремих частин проекту, згідно з його розподілом на окремі етапи. Трудомісткість окремихрозділів проекту приведено в дод. 1. Строк виконання проекту встановлюється згідно календарного навчального плану.


 

Завдання і послідовність виконання проекту

 

Для виконання курсового проекту викладач видає кожному студенту індивідуальне завдання з зазначенням строку здачі проекту.

Графічна частина завдання складається з будівельних креслень з експлікацією приміщень. На окремому бланку приводять необхідні для проектування данні: район будівництва, орієнтація головного фасаду за сторонами світу, розрахункова температура води в подаючій і зворотній магістралі на вводі тепломережі в будівлю, основні технологічні дані (кількість місць в залі для глядачів, торгова площа магазину і т.п.). Окремі дані уточнюються під час першої індивідуальної консультації.

Виконувати проект рекомендується в наступній послідовності:

1. Вивчається планування будівлі, її архітектурно-будівельні і конструктивні особливості, функціональне призначення приміщень, з’ясовується режим роботи окремих приміщень.

2. Визначаються необхідні вихідні дані, встановлюються розрахункові параметри зовнішнього і внутрішнього повітря за періодами року.

3. Визначаються джерела і кількість теплоти, вологи та інших шкідливих речовин, які надходять у приміщення.

4. Виявляється технологічне обладнання, яке потребує улаштування місцевої (локалізуючої) вентиляції (в гарячих цехах їдалень, кінопроекційних та ін.).

5. Розраховується повітрообмін у всіх приміщеннях, складають вентиляційний баланс по будівлі.

6. Намічаються принципові рішення по вентиляції приміщень (розташування припливних і витяжних отворів, каналів, повітроводів, венткамер і т.д.), які необхідно узгодити з викладачем.

7. Виконується попередній розрахунок каналів, повітроводів і решіток, з урахуванням якого проводиться аеродинамічний розрахунок мережі повітроводів однієї механічної системи вентиляції (за вказівкою викладача).

8. Виконується розрахунок і підбір фільтрів, повітронагрівачів, тепло-утилізаторів і інших елементів припливних і витяжних установок.

9. Підбирається вентиляційний агрегат.

10. Складається специфікація на матеріали і обладнання однієї вентиляційної установки.

11. Оформлюється графічна частина проекту і пояснювальна записка.

 

Об’єм і оформлення курсового проекту

 

Курсовий проект оформлюють у вигляді розрахунково-пояснювальної записки і креслень.

Розрахунково-пояснювальна записка повинна бути виконана на комп’ютері на 30-40 сторінках формату А4 (297x210 мм). Кожна сторінка має поля: ліве - 20 мм, верхнє, праве і нижнє - по 5 мм. Основні написи на аркушах виконуються по формі 6 [32, дод. Д].

Розрахунково-пояснювальна записка складається з наступних розділів:

- вихідні данні для проектування;

- розрахунок тепловтрат приміщень;

- визначення кількості шкідливих виділень;

- визначення повітрообміну;

- вибір та обґрунтування принципових і конструктивних рішень по вентиляції;

- аеродинамічний розрахунок систем;

- підбір вентиляційного обладнання.

Графічна частина курсового проекту виконується на комп’ютері на двох аркушах паперу для креслень формату А1 (594x841 мм). На кожному кресленні наносять основний напис, розміщення і зміст якого повинен відповідати формі 3 [32, дод. Д].

На першому аркуші  креслять: плани поверхів, горища (технічного поверху), підпілля в масштабі 1:100 з системами вентиляції (повітроводами, каналами, припливними і витяжними отворами, венткамерами); розрізи будівель, які дають найбільш повне уявлення про систему вентиляції; план-схему розміщення установок вентиляційних систем згідно [18, п. 5.1.2]. Крім цього на аркуші розміщують експлікацію приміщень і необхідні пояснювальні примітки.

На другому аркуші креслять: схеми всіх вентиляційних установок в аксонометричній фронтальній ізометричній проекції в масштабі 1:100, план і розрізи припливної вентиляційної установки в масштабі 1:20 чи 1:25, конструктивний вузол системи в масштабі 1:5. Розміщують специфікацію обладнання і матеріалів для однієї припливної установки [32, дод. Ж, форма 7].

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 496; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!