Підприємство з виготовлення цвяхів



Технологічний процес цвяхового виробництва складається з підготовки матеріалу, штампування чи кування цвяхів (утворення голівки і загостреного стрижня), термооброблення (для деяких видів цвяхів), оброблення й упакування.

Підготовка матеріалу полягає у відпилюванні, травленні, виправленні, волочінні й упакуванні. Для виготовлення так званих різьблених цвяхів застосовується смуга спеціального профілю.

Корабельні й різні спеціальні цвяхи великих розмірів виготовляються вільним куванням і штампуванням на молотах, пресах, кувальних вальцях, горизонтально, вертикально й ротаційно-кувальних машинах; з цією метою можуть застосовуватися також спеціальні ковальські машини і стани для періодичного прокату. Залізничні костилі виготовляються на спеціальних комбінованих ковальсько-штампувальних автоматах.

Дротові, різьблені та різного роду дрібні цвяхи виготовляються на прес-автоматах різних типів. Прес-автомати для виготовлення дротових цвяхів виготовляються як з горизонтальним розташуванням матриць і ножів, які відрізають, так і з вертикальним. Процес виготовлення цвяхів у процесах-автоматах обох шипів принципово однаковий, він полягає в наступному.

Дріт 1 автоматично подається через розкриті матриці 2, виступаючи з них на величину, необхідну для утворення, голівки матриці зближуються зі своєю рихлою поверхнею затискують дріт (рис. 10.1), а пуансон 3 на ходу повзуна вперед висаджує голівку (рис. 10.1). При рухові пуансона вперед ножі 4 загострюються і, відокремлюючи готовий виріб, відходять у крайнє заднє положення. При відході пуансона назад матриці розкриваються і дріт з висадженою шляпкою подається на величину, що відповідає довжині цвяха, й знову затискується в матриці (рис. 10.1). Після цього відбувається загострення цвяха. Потім цвях відокремлюється від дроту так званим відбійником.

Найбільш поширені автомати з горизонтальним розташуванням інструмента, вонивипускалися на заводах колишнього СРСР і більшістю іноземних фірм. Радянські прес-автомати виготовляють цвяхи товщиною від 0,7 до 9мм і довжиною від 6 до 305мм у кількості від 150 до 870 штук за хвилину. Прес-автомати дуже компактні; один робітник може обслуговувати одночасно понад 10 таких машин.

Рис. 10.1. Прес-автомати для виготовлення дротових цвяхів:

1 - дріт; 2 - матриці; 3 - пуансон; 4 – ножі

Для механізації виробництва (рис. 10.2) під автоматом 1 розташовуються не звичайні збірники, а конвеєри 2, які подають готові цвяхи прямо в очисний барабан 3.

У великих механізованих цехах гвоздильні прес-автомати встановлюються на лінії у два ряди. Між двома рядами автоматів пересуваються шелемки 4 з підйомними механізмами 5, які переміщують барабани 6, у міру їх заповнення готовими цвяхами, на спеціальні машини, де барабани приводяться в обертання і відбувається очищення цвяхів. Замість знятого заповненого барабана відразу ж встановлюється порожній, витрати машинного часу при цьому незначні. Для більш зручного транспортування цвяхів на конвеєрі, а також для виготовлення більш низького дроту гвоздильні автомати, що призначаються для масового виробництва цвяхів діаметром до 3мм іноді роблять з похилими станинами. Такі автомати виготовляють цвяхи діаметром від 1,8 до 3мм і довжиною від 16 до 70мм.

Рис. 10.2. Прес-автомати з горизонтальним розташуванням інструмента:

1 - автомат; 2 - конвейтери; 3 - очисний барабан; 4 - шелемки; 5 - підйомний механізм;

6 - переміщуючий барабан

 

Для виготовлення цвяхів з великими шляпками (розміром більше 2,5 діаметра дроту) застосовуються двоопераційні гвоздильні автомати. У ці автомати подаються одночасно два дроти. Кожен цвях виготовляється за один робочий хід. Загострення і відрізання заготовок здійснюється звичайним способом.

Наступне оброблення здійснюється спеціальним устаткуванням із механізованим завантаженням і розвантаженням. Термооброблення цвяхів здійснюється у нафтових, газових або електричних печах, куди вони подаються у контейнерах. Зняття задирок і полірування відбувається у барабанах з буковими обпилками, які обертаються із швидкістю 40-50 об/хв. Як протикорозійне покриття застосовують воронення або оцинкування. Оцинкування здійснюється у тигельних печах з розплавленим цинком t 460°С, цвяхи закладають попередньо травлені й поліровані у перфорованому чорноку. Застосовується й гальванічне оцинкування. Упакування готових цвяхів здійснюється розсипом або рядами на пакувальних машинах.

 


Питання для повторення

1. Технологічний процес цвяхового виробництва.

2. Способи отримання цвяхів.

3. Чи належать до цвяхового виробництва виготовлення залізничних костилів? Технологія виготовлення залізничних костилів.

4. Обладнання, яке застосовується у цвяховому виробництві.

5. Які заходи застосовують для тривалого зберігання продукції цвяхового виробництва?

6. Які заходи застосовують як антикорозійне покриття продукції цвяхового виробництва?

7. Процес оцинкування продукції цвяхового виробництва.

8. У яких печах проводять оцинкування продукції цвяхового виробництва?

9. Процес воронення продукції цвяхового виробництва.

10.Яке паливо використовують для термооброблення продукції цвяхового виробництва?

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 515; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!