Виробнича база будівництва з виготовлення бетонної суміші й



Будівельного розчину

Зовсім недавно збірний залізобетон посідав провідне місце серед конструкцій, виробів і деталей при зведенні будівельних об'єктів (будівель і споруд). Домобудівні комбінати, будівництво промислових будівель і споруд, тимчасових доріг, перекриття в житлових будинках та інше, здавалось би, що збірний залізобетон незамінний, але сьогодні все більше споруд і будівель будується методом монолітного проведення робіт безпосередньо на будівельному майданчику об'єкта. Збільшилося приватне будівництво, у якому різко зросло застосування монолітного бетону і будівельного розчину, а також при будівництві доріг, гідротехнічних споруд (у приватному будівництві це басейни, резервуари і септики).

На виробничих базах будівництва, обладнаних сучасним технологічним устаткуванням, виготовляють сухі суміші для приготування у домашніх умовах бетонних сумішей і будівельних розчинів.

Сьогодні в умовах розосередженого будівництва все частіше застосовується  фасовані сухі бетонні суміші й будівельні розчини. Сухі суміші надходять у роздрібну й оптову торговельну мережу. Цю суміш упаковують у непромокальну спеціальну тару. Сухі суміші розфасовують у тару на зручно транспортовані (вага й об'єм) і застосовують у необхідному об'ємі, розчиняючи їх водою, для виготовлення бетону і розчину на місці проведення будівельних робіт.

При виготовленні готових бетонних сумішей і будівельних розчинів у заводських умовах застосовують обладнання на підприємствах, які централізовано займаються виготовленням сумішей і будівельних розчинів. Обладнання, яке застосовують у процесі виробництва, - це автоматичні вагові дозатори, бетонозмішувачі, конвеєри та інше. Вагові та об’ємні дозатори використовують не тільки для цементу і заповнювачів (піску та щебеню), але і затворювача (води). Здійснити точне дозування води при відсутності вагового та об’ємного дозатора безпосередньо на об'єкті складніше, ніж у заводських умовах.

Також при централізованому виготовленні бетонних сумішей ібудівельних розчинів у заводських умовах, крім такої переваги як застосування автоматичних вагових та об’ємних дозаторів, ще є такі: як: раціональне використання обладнання, машин і механізмів; збільшення ступеня механізації й автоматизації виробничих процесів виготовлення бетонних сумішей і будівельних розчинів; можливість застосування досягнень науково-технічного прогресу; раціональніше і ефективніше використання матеріальних, людських ресурсів та енергоносіїв. Усе це забезпечує поліпшення техніко-економічних показників, підвищення якості продукції, що випускається, підвищується культура виробництва.

Бетонна суміш складається з таких компонентів: зв'язуючого (цемент), заповнювача (дрібний - пісок, крупний - щебінь), затворювача (води) і хімічних добавок. Усі компоненти дозуються ваговими та об’ємними дозаторами і ретельно перемішуються у бетонозмішувачах.

При виконанні будівельних робіт застосовують бетони (у залежності від призначення й умов виконання робіт) з різними фізико-механічними властивостями:

1) клас  бетону - це гранична міцність на осьове стискування, виражається в МПа;

2) середня густина - поділяються на особливо важкі (маса > 2500 кг/мЗ);

3) важкі -  2200 - 2500 кг/мЗ;

4) середні - понад 1800 кг/мЗ;

5) легкі – 500 - 1800 кг/мЗ;

6) особливо легкі - 500 кг/мЗ.

За крупністю заповнювачів бетонні суміші поділяють на дрібнозернисті бетони (розмір заповнювача яких складає до 10 мм) і крупнозернисті (заповнювач крупністю вище 10 мм).

Заповнювач великих розмірів може пошкодити конструкцію арматурного каркаса і розташованих уздовж арматурних стрижнів, перешкоджати утворенню захисного шару й монолітності бетонної суміші з арматурним каркасом, тобто утворенню єдиної залізобетонної конструкції. Застосування заповнювача фракцією більше 150мм дозволено в конструкції без наявності арматурних каркасів, тобто в бетонних конструкціях.

Якість бетонної суміші у значній мірі залежить від її гранулометричного складу. Тому в суміші повинно бути присутнім (міститися) не менше двох фракцій крупного заповнювача і по можливості дві, а не одна фракція піску, або застосовуватися відсівання, тобто одну фракцію піску можна замінити відсіванням (гірським піском) великого заповнювача, але обсягом за рахунок річкового піску.

Заповнювачі бетонної суміші підбирають у такий спосіб: найбільший розмір щебеню не повинен перевищувати 1/3 найменшого розміру конструкції і 3/4 найменшої відстані між стрижнями арматури. Порушення цих обмежень може спричинити до зависання великого щебеню між стрижнями арматурної сталі й утворення порожнеч у бетоні.

Суха суміш складається з тих же компонентів, що й бетонні суміші та будівельні розчини, але без додавання води й інших рідин, тому така суміш називається сухою.

Зразкове співвідношення компонентної бетонної суміші у частинах складає: цемент - 1; пісок - 2; щебінь - 4; вода - 0,5 (частин до загального обсягу необхідної кількості бетонної суміші). У заводських умовах підбір проводять лабораторії методом випробувань і помилок, у залежності від проектної марки і призначення застосування бетону або конструкції, а також ураховуються погодні умови або пори року, тобто зовнішня температура.

Органічні поверхнево-активні добавки (лігносульфонати) застосовують для зручного укладання, зменшення витрат цементу. Добавки до цементу підвищують також морозостійкість, знижують водопоглинання й усадку конуса, поліпшуючи при цьому міцнісні якості бетонної суміші. Більш рівномірно відбувається процес переходу бетонної суміші з желеподібного стану до стану штучного каменя (твердий стан).

При виробництві бетонних сумішей і будівельних розчинів у заводських умовах необхідні такі технологічні операції:

1) прийом, сортування, зберігання, підготовка і внутрішнє транспортування сировини й матеріалів;

2) механізація й автоматизація всіх технологічних операцій;

3) облік і поопераційний контроль витрат матеріальних ресурсів і енергоносіїв;

4) підготовка в зимовий період сировини і матеріалів до виробництва бетонної суміші та будівельного розчину (підігрівання заповнювачів і води, активізація цементу, підготовка спеціальних добавок до цементу);

5) поопераційний контроль якості;

6) транспортування бетонної суміші та будівельних розчинів на об'єкти будівництва.

Доставка сировини і матеріалів на склади бетоно-, розчинозмішувальних заводів, цехів, відділень проводиться як рейковим (залізничним) транспортом, так і автомобільним.

Залізничним транспортом постачаються цемент, щебінь, пісок, рідше - критими напіввагонами. Тарований цемент постачається критими напіввагонами.

Щебінь постачається залізничним транспортом на склади виробничих баз думпкарами, хоперами і напіввагонами та автомобільним транспортом (самоскидами) за погодженням з одержувачем.

Пісок постачають думпкарами, хоперами, платформами і відкритими напіввагонами, а також вантажними автомобілями (самоскидами) узалежності від місць і засобів розвантаження.

Автотранспортом постачають цемент насипом - автоцементовозами на склади збереження цементу (силосні ями івертикальні силосоцементосховища). Тарований цемент, що постачається на об'єкти у непромокальних паперових мішках, перевозять вантажним автотранспортом будь-якої вантажопідйомності.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 427; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!