Розрахунок потужності заводу, що виробляє бетонну суміш і будівельний розчин.



Розрахунок потужності бетонозмішувального заводу проводимо за формулою:

М = (Q k)/Тс,

де М - потужність бетонозмішувального заводу;

Q - розрахункова кількість споживання бетонної суміші за рік, мЗ;

k- коефіцієнт нерівномірності споживання бетонної суміші;

Тс - розрахунковий фонд часу роботи устаткування.

 

Для точності дозування компонентів за масою або обсягом при виробництві бетонної суміші застосовують пристрої – автоматичні вагові та об’ємні дозатори, які можуть бути порційної або безперервної дії, з ручним, напівавтоматичним або автоматичним керуванням.

Відхилення від дозування можливе не більше 2% на автоматичних дозаторах при дозуванні цементу і води, а при дозуванні заповнювачів (піску, щебеню та ін.) – не більше 3% [58].

Бетонозмішувачі розрізняють за способом завантаження компонентів і видачі готової суміші на два види - циклічної і безперервної дії. У бетонозмішувачах циклічної дії операції із завантаження, перемішування та вивантаження розділені в часі та здійснюються послідовно. У бетонозмішувачах безперервної дії компоненти надходять у змішувальний барабан, перемішуються й виходять з нього у вигляді готової бетонної суміші безперервним потоком.

Після поєднання компонентів методом перемішування розрізняють бетонозмішувачі гравітаційної дії, а також бетонозмішувачі з примусовим зважуванням і віброперемішуванням [80].

У бетонозмішувачів гравітаційного типу циклічної або безперервної дії компоненти, завантажені в барабан з нерухомими лопатами, піднімаються нагору під дією обертання барабана, після чого, під дією сили ваги, вільно падають і змішуються з матеріалами, що знаходяться у нижній частині барабана. Бетонозмішувачі циклічної дії розрізняються за об'ємом готової суміші, яка видається за один заміс. Рухомі бетонозмішувачі цього типу випускаються об'ємом 65 і 165 л; стаціонарні бетонозмішувачі - 330, 500, 880, 1600 і 3000 л.

 Продуктивність бетонозмішувача циклічної дії вираховують за формулою:

П=q n KВ/100 (м3/год.),

де q - обсяг готової бетонної суміші за один заміс (л);

n - кількість замісів за 1 годину;

KВ - коефіцієнт використання бетонозмішувача за часом (береться у межах від 0,85 до 0,93).

 

Кількість замісів за 1 годину залежить від ємності змішувача, виду бетонної суміші, її пластичності та тривалості перемішування, починаючи з моменту завантаження всіх компонентів-матеріалів у змішувач до початку вивантаження.

Тривалість перемішування легких бетонних сумішей збільшується в 1,5-2 рази. Важкі бетонні суміші слід перемішувати не менше 2 хвилин.

Рекомендована послідовність завантажування компонентів у бетонозмішувачі для виготовлення звичайної бетонної суміші: на початку приготування бетонної суміші в барабан бетонозмішувача через автоматичний ваговий дозатор завантажують до 20% затворювача (води), потім цемент і заповнювач (пісок, щебінь та ін.), не припиняючи заливання води до норми при безперервному перемішуванні компонентів.

У бетонозмішувачах примусової дії компоненти суміші перемішуються лопасними балами. При цьому змішувальний барабан (або чаша) залишається нерухомою.

Бетонозмішувачі примусової дії у вигляді устаткування шнекового типу з двома валами примусового змішування компонентів випускаються продуктивністю 5, 15, 30 і 60 м3/год, а бетонозмішувачі гравітаційного типу з барабанним змішувачем продуктивністю - 120 м3/год.                                                                                                          

 

Таблиця 2.1

Найменша тривалість перемішування бетонної суміші

У змішувачах циклічної дії, с.

Ємність змішувача за об’ємом бетонної суміші, що видається

 

Бетонні суміші об’ємною масою, кг/м3

більше 2200 від 1800 до 2200
ок 2-6 ок більше 6
до 300 75 60
800 120 90
1600 150 -

 

де ок – осадка конуса в см.

 

Тривалість перемішування у бетонозмішувачах безперервної дії вказують у паспортах устаткування.

Помірно жорсткі й малорухомі бетонні суміші з осіданням конуса 2 см і менше готують звичайно в бетонозмішувачах примусового перемішування, проте при крупності заповнювачів більше 70 мм з цією метою рекомендується застосовувати гравітаційні змішувачі.

У вібробетонозмішувачах, одночасно з перемішуванням, відбувається вібрування суміші, що поліпшує її якість.

Бетонозмішувачі є основним устаткуванням бетонозмішувальних цехів (відділень). Бетонозмішувальні цехи (відділення) з різним ступенем механізації й автоматизації операцій з виготовлення бетонної суміші і будівельного розчину бувають пересувні, на пневмоколісному шасі з повним компонуванням устаткування на платформі, збірно-розбірні, які збираються з транспортабельних інвентарних блоків, і стаціонарні.

Бетонозмішувальні будівельні цехи (відділення) застосовують при невеликих об'ємах виробництва бетонних робіт, у польових умовах, на будівництві лінійних споруд великої довжини, а також для приготування бетонних сумішей зі спеціальними властивостями.

Інвентарне бетонозмішувальне відділення продуктивністю 15 м3/год (рис. 2.1) технологічним процесом передбачено для приготування бетонних сумішей у двох бетонозмішувачах циклічної дії. Бетонозмішувальне відділення розраховане на роботу при температурі середовища вище 0°С. Установка складається з укрупнених блоків, укомплектованих технологічним устаткуванням. Габарити блоків такі, що їх можна перевозити на залізничних платформах й автотранспортом. Монтують блоки автомобільним краном.

На місці монтажу до блоків приєднують водовід, електроживлення і трубопровід стиснутого повітря від компресорної станції, який використовується для подачі цементу (пневмотранспортування цементу) і продувки системи технологічного устаткування.

Пересувні або мобільні автоматизовані бетонозмішувальні відділення для річної роботи випускаються продуктивністю бетонних сумішей об'ємом 5, 30, 60 і 102 м3/год готових або сухих сумішей.

Рис. 2.1. Бетонозмішувальні установки:

а - будівельна СБ-70; б - центральна, що складається з чотирьох бетонозмішувачів

 із об'ємом замісу 800 л товарного бетону в кожному;

1 - скрепер, що обслуговує склад заповнювачів; 2 - бункер із цементом; 3 - витратні бункери; 4 - дозатори; 5 - бетонозмішувач; 6 - роздавальний бункер

Бетонозмішувальні цехи на заводах збірних залізобетонних конструкцій або окремі районні заводи товарної бетонної суміші одержали в будівництві найбільшого поширення.

Бетонозмішувальні цехи (відділення) і заводи відпускають споживачам товарні бетонні суміші, будівельні розчини або напівфабрикати (сухі суміші). Останні заливають водою і перемішують в автобетонозмішувачах під час транспортування до об'єктів, а також для приготування безпосередньо на об'єктах будівництва. Сухі суміші також поставляють у контейнерах і фасованими в непромокальні паперові мішки при будівництві доріг, ЛЕП та ін.

Річна продуктивність заводів малої потужності - до 50 тис.м3 за рік, середньої - до 100 тис. і великої потужності - від 150 до 250 тис.м3 рік. Їхня годинна продуктивність 30, 60, 120, 240 і 480 м3/год.

Мобільні установки з бетонозмішувачами циклічної дії складаються з блоків масою до 8 т. Компонуванням різної кількості блоків можна зібрати до 24 варіантів збірно-розбірних заводів різної потужності. До складу установки входять бункерне, дозувальне і змішувальне відділення. Підготовлена до видачі бетонна суміш і будівельний розчин подаються в роздавальні бункери.

Бетонні заводи-автомати безперервної дії різної продуктивності готують товарну бетонну суміш за програмами, записаними на перфокартах.

Бетонні суміші для виготовлення конструкцій, що споруджуються при мінусових температурах, готують в опалювальних бетонозмішувальних цехах (відділеннях), дотримуючись додаткових вимог виробництва у зимовий період. Зокрема, вживають заходів для поліпшення якості бетонної суміші: ретельно підбирають зерновий склад заповнювачів, знижують водоцементне відношення і використовують високоактивні та швидкотвердіючі цементи.

Тривалість перемішування бетонної суміші в бетонозмішувачах циклічної дії збільшують у 1,5 рази.

Бетонні суміші на звичайних портландцементах і шлакопортландцементах застосовують для формування виробів і конструкцій тільки у теплому стані. Бетонну суміш готують на гарячій воді (температура води в межах 40° - 90° С) і відталих або підігрітих заповнювачах. Температуру підігрівання води і заповнювачів вибирають у відповідності до теплотехнічних розрахунків, виходячи з того, що після тепловитрат під час завантажування і перемішування матеріалів, а також при транспортуванні бетонної суміші, вона в момент укладання мала задану позитивну температуру. Проте, щоб уникнути зниження якості бетонної суміші, перевищувати температуру підігрівання компонентів вище значень, наведених у табл. 2.2, не рекомендується.

Щоб одержати бетонну суміш заданої температури, спочатку готують пробні заміси, підбираючи температуру води і складових за номограмами, які наводяться у довідниках [26,78,79].

Температуру цементу беруть не нижче +5° С. Воду підігрівають до найбільш допустимої температури. Якщо тепловий баланс дозволяє, сухий щебінь крупністю до 70 мм, при зовнішній температурі вище -5° С, можна завантажувати в бетонозмішувач не підігрітим. При більш низьких температурах пісок і щебінь варто підігрівати.

Воду підігрівають паровими регістрами, безпосередньо вмонтованими в бак з водою.

Таблиця 2.2


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1031; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!