Описати та охарактеризувати небезпеки середовища проживання.



Встановлено що причиною поганого самопочуття і багатьох психо-соматичних ,онкологічних і спадкових захворювань може становити власне житло.В сучаному житті а також у виробничих приміщеннях можна виділити три основні групи уражаючих чинників: 1.фізичний-радіоактивне випромінювання буд.матеріалів та шуми,електромагнітне випромінювання.2.хімічні чинники-гази,токсичні речовини.3.біологічні-мікроорганізми ,алергени тваринного та рослинного походження,вірусі,пилові кліщі.

Основи електробезпеки в умовах побуту.

В житлових будинках та квартирах напруга електромережі становить 220вольт-380.Ця мережа низьковольтна.Струм що може протікати побутовій електромережі 5-10ампер,що значно перевищує стерильну силу струму, що становить 100міліампер.

Захист від короткого замикання в квартирній мережі здійснюються пробковими запобіжниками,які повинні завжди бути у справному стані.Заміна заводських запобіжників навіть тимчасовими «жуками» може призвести до нещасних випадків чі пожежі.Основною умовою застосування електричного струму в умовах побуту є справний стан ізоляції електропродом.Щоб уникнути пошкодження ізоляції забороняється підвішувати електропроводи на гвіздках металевих предметах,перекручувати чі закладати проводи чи шнури за газові та водопровідні труби,батареї опалення або витягувати за допомогою шнура вилку з розетки.Небезпека ураження електричним струмом може виникати при використанні електротелевідеорадіоапаратури тощо.Особливу небезпеку становить використання електричної енергії у вологих приміщеннях та з земельними,цегельними чи бетонними підлогами.

Описати та охарактеризувати хімічні забруднюючі чинники житла. Описати засоби допомоги.

За ступенем небезпеки апарати побут.хімії поділяються на:безпечні- мін.добрива,синтетичні миючі засоби;відносно-безпечні-відбілювачі, дезінфікуючі розчини;отруйні- засоби по боротьбі з побутовими комахами і гризунами,а також деякі плямо вивідні засоби та засоби догляду за машиною;вогненебезпечні-препарати в аерозольній упаковці,розчинники,рідкі засоби захисту рослин та рідкі засоби боротьби з побутовими комахами.

Засоби допомоги:при отруєнні засобами з боротьби з комах.і гризунами: Блювотні засоби; промивання шлунку, потім обволакивающие засоби. Госпіталізація. Першу допомогу від дихлофосу -потерпілому дають кілька склянок води (з активованим вугіллям чи питною содою -1 чайна ложка на склянку води) і викликають блювання, подразнюючи корінь язика чи задньої стінки глотки. Цю процедуру повторюють 2-3 рази. Потім дають випити півсклянки 2% розчину питної соди і 1-2 ст. ложки активованого вугілля. Антидот: атропін (закапати в очі).при ураженні очей хімічними речовинами: Промивання очей великою кількістю проточної води кімнатної температури. Не можна терти при цьому очі руками. Виклик «швидкої допомоги» або лікаря.


 

Основи пожежної безпеки в умовах побуту.

Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Якщо телевізор стоїть у місці, де немає належної циркуляції повітря, але є безпосередній контакт апарата з горючими матеріалами, наприклад, у меблевій стінці, ризик пожежі істотно зростає,як запобігти: встановлюйте його у місцях, де є належна циркуляція повітря; ніколи не розміщуйте на телевізорі сторонні предмети: серветки, книжки, лампи, свічки тощо; не залишайте ввімкнений телевізор без нагляду; не дозволяйте дітям самотужки вмикати телевізор та не залишайте їх самих перед увімкненим апаратом.

Як запобігти пожежі в квартирі: температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С; відстань од приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м;не дозволяється: застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання; користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування; експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами;підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи та світильники папером тканиною, іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);залишати без нагляду на виході з приміщення або квартири ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо;використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок;використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів; заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами. Щоб на кухні не сталася пожежа:готуйте їжу самі, не довіряючи цю справу дітям;під час приготування страв підв'язуйте довге волосся ззаду;якщо коло плити (печі) є вікно, впевніться, що фіранки надійно прив'язані (закріплені) й не можуть під дією вітру потрапити на вогонь;щоб не впасти на плиту, перевірте, чи не слизька біля неї підлога;обов'язково наглядайте за приготуванням та розігріванням їжі на кухні;якщо необхідно вийти з кухні, вимкніть усі джерела високої температури;працюючи над плитою, не користуйтесь одягом із довгими широкими рукавами: вони можуть зайнятися;не наближайтеся до ввімкненої плити в халатах та іншому одязі, який швидко спалахує;не тримайте поряд із плитою пластиковий посуд, рушники, інші речі з горючих матеріалів;ніколи не гасіть палаючий жир (олію) водою;

не розігрівайте мастику на відкритому вогні.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 348; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!