Охарактеризуйте стресові стани



Стресові стани є особливою формою переживання почуттів, близькою за своїми психологічними характеристиками до афекту, по тривалості протікання що наближається до настроїв.Стрес в переведенні з англійського - тиск, напруга. Стан людини при стресі характеризується дезорганізацією поведінки і мови, що проявляється в одних випадках в безладній активності, в інших випадках - в пасивності, бездіяльності в обставинах, коли потрібно рішуче діяти. В той же час, коли стрес виявляється незначним, він може сприяти мобілізації сил, активізації діяльності. Небезпека як би підстібає людину, примушує її діяти сміло і мужньо. Стрес може викликати і позитивна емоція. Види стресу : Гострий або хронічний.Системний (фізіологічний) або психологічний.Психологічний підрозділяється на: емоційний і інформаційний.Стадії стресу : 1. Фаза тривоги і мобілізації. 2. Фаза резистенции (стабілізація). Це перехід до максимально ефективної діяльності. 3. Фаза виснаження. Відбувається порушення адаптаційного процесу, зірвавши адаптації.

До стану і поняття стресу дуже близьке поняття фрустрації. У переведенні з латинського - обман, розлад, руйнування планів. Фрустрація переживається як напруга, тривога, відчай, гнів, які охоплюють людину, коли на шляху до досягнення мети він зустрічається з несподіваними перешкодами, які заважають задоволенню потреби. Перешкоди можуть бути об'єктивними. Проте частіше фрустрація виникає як наслідок протиріччя особових бажань людини і обмежень, заборон, суспільством, що накладається, групою.

Фрустрацію можна розглядати як одну з форм стресу, що супроводжується гаммою негативних емоцій. Рівень фрустрації залежить від сили, інтенсивності фрустратора, функціонального стану людини, а також від стійких форм емоційного реагування, що склалися у процесі становлення особи, на життєві труднощі.

 

31.Інформаці́йне середо́вище це сукупність технічних і програмних засобів зберігання, обробки і передачі інформації, а також політичні, економічні і культурні умови реалізації процесів інформатизації. — це світ інформації навколо людини і світ його інформаційної діяльності. це сфера діяльності суб'єктів, пов'язана зі створенням, перетворенням, споживанням інформаці

Сучасна людина занурена в інформаційне середовище, адже живе серед телебачення,книг, журналів, та комп'ютерних ігор. Таким чином, інформація відіграє все більшу роль в життєвому циклі людини, пронизує всю його діяльність та формується інформаційний спосіб життя. За рахунок цього Сучасне інформаційна середовище дуже суперечливе, але водночас надзвичайно різноманітне за характером представлених ідеологій, точок зору, підходів до тих чи інших явищ. Головна складова інформаційного середовища - інформаційний фонд. Сьогодні інформаційний фонд розрізняється як за змістовними і видовим ознаками, так і за видами носіїв інформації (книги, аудіо та відеокасети, компакт - диски, електронні видання та ін. Існують базові властивості інформаційного середовища, до них можна віднести:інформація має властивість наповнювати будь який наданий їй простір і зберігатися незмінно в такому стані довгий час;також головними властивості інформаційного середовища є варіативність, проективна та комунікативна спрямованість.Відповідно, основними функціями інформаційного середовища є реалізація оперативного обміну інформацією та її зберігання в такій формі, яка забезпечить подальше використання в процесі відтворення знань, тобто не тільки збереження примірника, а й ідентифікацію змісту.

Тому можна говорити про когнітивну функцію цього середовища, що сприяє перетворенню інформації в індивідуальне знання користувачів (цей складний процес не до кінця вивчений наукою), а останнього через створення користувачами текстів - в інформацію.

Також існують такі функції як, збір і реєстрація інформації, її зберігання, оброблення, актуалізація, що забезпечує підтримання інформації, а також обробка запитів користувачів. В інформаційному середовищі відбувається видалення даних. Це необхідна стадія попередньої обробки даних і підготовки їх до завантаження в систему, особливо у випадках, коли використовується декілька джерел даних. Зазвичай вона включає процедури фільтрації даних, усунення неузгодженості, надмірності і різних помилок, заповнення пропусків, а також інші процедури, спрямовані на поліпшення якості даних. Перевірка достовірності даних - це змістовна процедура, яка дозволяє встановити, чи адекватно характеризують стан предметної області зібрані для введення в інформаційну систему інформаційні ресурси. Ця процедура, на жаль, не може бути повною мірою формалізована. Тому вона в значній мірі покладається на системний персонал і залучених до цієї роботи експертівІснують такі види інформаційного середовища:зовнішнє інформаційне середовище;внутрішнє інформаційне середовище.

Внутрішнє середовище (мікросередовищі) – це всередині приміщення, в якому знаходиться людина (офіс, виставковий комплекс, читальний зал тощо). Зовнішнє інформаційне середовище (макросередовищі) - за межами офісу та підприємства. Зовнішнє інформаційне середовище накладає відбиток на внутрішнє середовище.

Внутрішнє інформаційне середовище - це інформаційні ресурси і все що пов'язане з інформаційною діяльністю працівника і користувача в інформаційній службі. Внутрішнє інформаційне середовище має здатність до розширення своїх меж та і навпаки до звуження. Інформаційне середовище одного підприємства може об’єднувати в собі підрозділи організації які розташовані в різних точках земної поверхні. У просторі будь-якої установи можна виділити дві основні частини середовища: призначену для співробітників і для користувачів. У тих установах, де зберігаються фонди (бібліотеки, архіви, музеї, книгарні, книжкові палати, органи наукової і технічної інформації) виділяється ще приміщення для сховища

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 401; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!