Охарактеризуйте урбанізацію як процес,охарактеризувати недоліки та переваги міст як місце повсякденного перебування людини.



Урбанізація-це процес зростання міст та міського населення,підвищення їх ролі в соціально-економічному і культурному житті суспільства. Переваги міст:наявність роботи і можливість її зміни;зосередження закладів науки і культури;забезпечення висококваліфікованої робочої сили;можливість створювати кращі житлові та соціально-побутові умови життя;розвиток міжнародної та регіональної культури; Більша можливість брати участь в політичному житті; Можливість відпочивати в спеціально обладнаних місцях – садах, парках; Спортивних комплексах. Недоліки: Через велику щільність населення і постійну конкуренцію на біржі праці, життя міського населення більш насичене стресами ;Вищий рівень забруднення природного середовища зумовлює специфічні патології ;Соціальні хвороби: невирішене житлове питання, наркоманія, злочинність, більше випадків самогубств замкненість і відчуженість особистості .

Таким чином, широкі можливості для навчання і праці, кращі умови існування, комфортність житла, наявність вільного часу і можливість використовувати його не лише для відпочинку, а й для підвищення інтелектуального рівня, роблять життя в місті більш привабливим, ніж в сільській місцевості. Це зумовлює ріст чисельності міського населення.

Охарактеризувати шум та освітлення як джерела небезпек в урбанізованому середовищі.

Для більшості видів робіт оптимальним є природне освітлення тому потрібно максимально використовувати його.Для більш ефективного використання природного освітлення необхідно постійно слідкувати за чистотою скла. Штучне освітлення:лампи розжарювання та люмінесцентні лампи.

Одним із шкідливих чинників впливу на середовище є шум,їх джерелом є всі види транспорту,промислові об’єкти,робота ліфта, телевідеорадіо апаратури,музичні інструменти,поведінка людини. Шум є нелише причиною глухоти, а й причиною гіпертонії,розлади нервової системи,виразка шлунку. Шум-загальнобіологічний шкідливий подразник,який негативно діє на людину.Захист від шуму:зниження рівня шуму в джерелі виникнення;створення шумозахисних екранів у вигляді будівель що створюють акустику всередині районів;створення захисних рослинних смуг.

Охарактеризувати причини забруднення повітря та заходи поліпшення якості повітря в приміщеннях.

Заходи щодо поліпшення якості повітря в приміщеннях: ефективний засіб проти токсинів — домашні рослини; замість освіжувачів повітря використовувати оцет, наливши його в тарілку і поставивши на 1-2 години в кімнаті; в закритих невеликих приміщення (холо­дильники, туалет) поставити від­криту коробочку з харчовою содою; внести в кімнату свіжу гілку ялини або сосни; замість відбілювачів викорис­товувати харчову соду або буру; робити регулярне вологе при­бирання приміщення, а також про­вітрювання; обладнати кухню витяжною шафою; не залишати відкритими пляшки з миючими та дезінфікуючими засобами.

Причини забруднення повітря приміщень :забруднення від спалювання  деревини, вугілля в камінах ;невентильовані гази від газових плит та водонагрівачів; аерозолі ;очисники, які містять хлор або аміак ;лакові та воскові покриття підлог ;зволожувачі повітря ;розпилювачі від комах (інсектициди) ;дим від цигарок.

 

 

Охарактеризувати питну воду як найважливіший фактор здоровя людини.

Питна вода — найважливіший фактор здоров'я людини. В крани міських квартир питна вода потрапляє з річок, водосховищ, озер, з підземних глибин. Найчистіша — підземна (особливо глибинна, артезіанська) вода. Але для великих міст цієї води не вистачає. За даними ВООЗ, вода може містити 13 тисяч токсичних речовин, водою передається до 80% усіх захворювань, від яких у світі щорічно вмирає 25 млн осіб. У реальних умовах вода містить органічні й мінеральні сполуки, мікро- і макроелементи, гази, колоїдні частинки та живі мікроорганізми. Основні ком-поненти питної води незмінні — гідрокарбонаті, сульфатні та солі кальцію, магнію та натрію. З мінералів у воді є кремній, фтор, стронцій, цинк, з макроелементів — залізо і калій. Вміст цих речовин не повинен перевищувати ГДК.

Щоб природна вода була придатна для вживання, вона проходить декілька стадій очищення та знезараження на водопровідних станціях. Способи очищення забруднених вод можна об'єднати в такі групи: механічні, * фізичні, *фізико-механічні, * хімічні, * фізико-хімічні, біологічні, *комплексні.Після визначених методів очищення у воді можуть знаходитись різноманітні віруси та бактерії (дизентерійні бактерії, холерний вібріон, збудники черевного тифу, вірус поліомієліту, вірус гепатиту та ін.). Знешкодити мікроорганізми, які залишились, можна чотирма способами: термічна (скип'ятити); за допомогою сильних окисників (наприклад, хлору, озону, марганцевокислого калію); впливом іонів благородних металів (зазвичай використовується срібло); фізичними методами (за допомогою ультрафіолетових променів або ультразвуку).

41..Небезпека поганої роботи системи водопостачанняПершою ланкою в технічній системі водопостачання і забезпечення водою мешканців житлових районів Водозабірні споруди мають забезпечувати:забір з джерела розрахункового розходу води і подання її споживачу; захист системи водопостачання від попадання в неї сміття, планктону, біологічних обростань, наносів, льоду й іншого; неприпустимість до водоприймальника риби на водоймищах рибогосподарчого призначення.З метою отримання води високої якості в умовах господарчо-питного водопостачання широко використовують водозабірні споруди на будь-яких глибинах і в різних водоносних породах.Вода, що постачається для використання людиною, має відповідати вимогам: відносно її температури, мутності, кольору, водневого показника, складу речовин (загальний зміст солі), її жорсткості, запахів та присмаків, бактеріального забруднення.До небезпек, що пов'язані з експлуатацією каналізаційної мережі, можна віднести забрудненість стічних вод великими і малими фракціями, що здатні створювати пробки. Це відбувається внаслідок наявності малих витрат і швидкостей потоку, коли можливе відкладення великих фракцій забруднення, що становить основу пробки. В подальшому розвитку відбувається затримання дрібних фракцій і зростання пробки за розміром, і, як результат, це призводить до аварійної ситуації.

Небезпеки, які пов'язані з недостатніми потужностями очисних споруд виникають при аваріях на визначених спорудах, що пов'язано з їх старінням (моральним і фізичним), а також як результат можливих викидів (підприємств чи природних).Небезпеки, які пов'язані з аваріями теплових та інших станцій, що постачають теплоносії (особливо взимку).Внаслідок аварійних ситуацій (відсутності теплоносіїв) в будинках, спорудах та ін. має місце зниження температур, що призводить до захворювань серед населення. Крім того, відбувається замерзання теплоносіїв у самій системі постачання, що призводить до руйнування цієї системи і завдає великих збитків споживачам тепломереж.

Небезпеки, пов'язані з поганою організацією санітарної очистки міст: несвоєчасне видалення залишків діяльності людей;несвоєчасне, неправильне чи недостатнє їх знешкодження і знезараження; несвоєчасне віддалення снігових наметів і сміття;формування стихійних звалищ, що є джерелом розповсюдження інфекційних захворювань.Небезпеки, пов'язані з витоком газу Наявність потребує комплексних рішень щодо запобігання отруєнь і вибухів. Тому одночасно з відключенням газу необхідно відключити й електропостачання.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 378; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!