ПРОГРАМА ВИХОВАННЯ УЧНІВ «КЛЮЧІ ДО УСПІХУ»



 

(для учнів 5—7 класів)

 

Пояснювальна записка

 

Усі з дитинства пам’ятають, як мріяли герої казки «Золотий ключик» відкрити чарівні двері до щастя. У кожної людини є свої «ключі» до щастя. Допомогти дитині знайти свій ключ до успі-ху — основне завдання кожного педагога. Цим і пояснюється назва програми виховної роботи з підлітками — «Ключі до ус-піху». Робота за такою програмою допоможе класному керівни-ку підібрати ключик до брами успіху кожного учня, відкрити її юним очам і вказати шлях до самовдосконалення, якому немає меж.

 

Програма «Ключі до успіху» розрахована на три роки і при-значена для організації виховної роботи з учнями 5—7 класів. Змістом програми передбачено залучення підлітків до різних видів діяльності та створення умов для всебічного зростання осо-бистості.

 

Гармонійний розвиток особистості підлітка у контексті даної програми вимагає реалізації таких завдань:

 

• формування соціально-значущих цінностей особистості;

• розвиток пізнавальних, творчих, організаторських та комуні-кативних здібностей;


 

440


• створення умов для самопізнання, самовизначення та саморе-алізації особистості підлітка;

• стимулювання прагнення кожного учня до самоосвіти та са-мовдосконалення;

• виховання громадянських якостей особистості.

Вихідними принципами педагогічної діяльності мають бути:

 

системність, доступність, зв’язок з життям, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів, особистісно зорієнтова-ний, діяльнісний та комплексний підходи до організації вихов-ного процесу, оптимальний вибір форм та методів роботи.

 

Структура програми відображає наступність у роботі з підліт-ками і складається з таких основних напрямів: здоров’я, спілку-вання, навчання, дозвілля.

 

Організація діяльності за напрямами передбачає засвоєння учнями відповідних ключових тез та основних понять. Основни-ми засадами формування соціально активної особистості є вико-ристання надбань національної та світової культури, застосуван-ня комплексу методів, нетрадиційних форм та засобів організації виховного процесу з підлітками.

 

Складовими структури програми є: напрям діяльності, клю-чові тези, основні поняття, народна мудрість, висловлювання ви-датних людей (афоризми), орієнтовні форми та методи організації класного колективу.

 

Робота за програмою ґрунтується на організації різнопланової діяльності учнів та тісній співпраці класного керівника з педаго-гом-організатором, практичним психологом, соціальним педаго-гом, вчителями, медичною сестрою та лікарем-педіатром, батька-ми та громадськістю.

 

Перелік літератури може доповнюватися за рахунок нових ви-дань.

 

Зміст програми

 

Організація різнопланової діяльності учнівського колективу у 5 класі

 

Ключ «Здоров’я»

Ключові тези

 

Вивчення індивідуально-типологічних особливостей учня. Психологічний стан учнів. Риси характеру дитини. Зв’язок тем-пераменту та характеру. Складання індивідуальних програм здоров’я на основі медичних карт учнів. Організація режиму дня.


 

441


Харчування. Загартування дитячого організму як умова здорово-го способу життя.

Поняття: здоров’я, здоровий спосіб життя, раціональне хар-

Чування, загартування, гігієна, режим дня, характер, темпера-

 

Мент та його типи: холерик, сангвінік, меланхолік, флегматик. Орієнтовні методи та форми організації діяльності класного

Колективу

 

• Тестування (використання тестів з метою визначення темпе-раменту, особливостей характеру, рівня розумового розвит-ку).

• Години спілкування: «Бережи свій час», «Твій режим дня», «Що означає харчуватися раціонально».

• Зустріч з лікарем: «Бережи здоров’я змолоду».

• Індивідуальні бесіди з учнями: «Лікар тобі радить», «Пра-вильне харчування та здоровий сон — запорука міцного здоров’я», «Загартування та фізичні вправи — необхідні умо-ви здорового способу життя».

• Батьківські збори: «Здоров’я нашої родини».

 

Народна мудрість

Бережи одяг, доки новий, а здоров’я — доки молодий.

Без здоров’я нема щастя.

 

Як на душі, так і на тілі. Гіркий тому вік, кому треба лік.

 

У здоровому тілі — здоровий дух.

Афоризми

 

Найперше багатство — це здоров’я. (Р. Емерсон). Життя вимагає руху. (Аристотель). Підтримка здоров’я є обов’язок. (Г. Спенсер).

Існує безліч хвороб, а здоров’я — лише одне. (Сократ).

 

У людини є три характери: той, який їй приписують, той, який вона сама собі приписує і, нарешті, той, який є в неї насправді».

 

(В. Гюго).

 

Ключ «Спілкування»

Ключові тези

 

Мова та засоби мовлення. Невербальна комунікація як допо-міжний засіб спілкування. Навчання учнів способам спілкуван-ня. Комунікативна культура — запорука щирого спілкування. Формування колективу і культура спілкування.

 

Засоби мовлення.Слово. Міміка. Жести. Культура мовлення.Культура спілкування.


 

 

442


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 629; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!