Короткоімпульсна (інтермітуюча) киснева терапія



Короткоімпульсна киснетерапія широко застосовується321 та є одним із найбільш дорогих методів лікування. Доведено, що вона може бути як дороге плацебо, і що деякі із її корисних проявів виникають внаслідок більш вірогідно, охолоджуючого впливу на обличчя, а не корекції гіпоксії.

Короткоімпульсна киснева терапія зазвичай призначається пацієнтам, які не відповідають критеріям для довготривалої кисневої терапії (ДКТ), але в кого, незважаючи на інші види терапії, залишається задишка після мінімального навантаження. Зазвичай, вона проводиться за допомогою циліндрів. 

Рекомендації:

Рекомендація Ступінь рекомендованості
R74 Короткоімпульсна киснева терапія повинна використовуватися тільки у випадках тяжкого порушення дихання у пацієнтів з ХОЗЛ за відсутності полегшення від інших засобів лікування. С
R75 Короткоімпульсна киснева терапія може бути продовжена тільки у випадку, якщо було задокументовано поліпшення дихання. D
R76 Якщо показана короткоімпульсна киснева терапія, вона повинна проводитися з балонів. D

Неінвазивна вентиляція

GOLD - Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Diseases (updated 2011)

НІВ легенів (НІВЛ) все частіше застосовується у пацієнтів з стабільним дуже тяжким ХОЗЛ. Комбінація НІВЛ з довготривалою кисневою терапією може принести певну користь окремим пацієнтам, особливо тим, в кого є вираженна гіперкапнія в денний час365. Вона може покращити виживаність, але не покращує якість життя365. Однак, у пацієнтів з поєднаною патологією – ХОЗЛ та синдром обструктивного апное-гіпопное сну спостерігається визначений корисний вплив застосування позитивного тривалого тиску в повітроноснихшляхах (CPAP, BiPAP) як на виживаність, так і на ризик госпіталізацій366.

Коментар робочої групи:

Неінвазивна допоміжна вентиляція легень – найефективніший спосіб лікування синдрому обструктивного апное-гіпопное сну. За висновками експертів Американської Академії Медицини Сну позитивний тиск в дихальних шляхах – це терапія вибору при всіх формах синдрому обструктивного апное-гіпопное сну і повинна бути запропонована кожному хворому з вказаною патологією.

Типи приладів, що створюють позитивний тиск в дихальних шляхах:

A. СРАР – доставка фіксованого тиску в дихальні шляхи пацієнта протягом ночі (СРАР – continious positive airway pressure – постійний позитивний тиск в дихальних шляхах). Прилади CPAP мають блок, що генерує повітряний потік, який спрямовують у дихальні шляхи пацієнта через маску. Створений позитивний тиск перешкоджає спаданню верхніх дихальних шляхів.

B. BiPAP (bilevel positive airway pressure – дворівневий позитивний тиск в дихальних шляхах) – доставка більш високого IPAP (inspiratory positive airway pressure) під час вдиху та більш низького EPAP (expiratory positive airway pressure) під час видиху в дихальні шляхи пацієнта. ВіРАР-терапія використовується у пацієнтів з поєднанням СОАГС та тяжкого перебігу ХОЗЛ, гіповентиляційним синдромом, а також при поганій переносимості СРАР-терапії пацієнтом.

C. AutoCPAP – режим з автоматичними змінами тиску для підтримки прохідності дихальних шляхів в залежності від респіраторних потреб пацієнта. AutoСРАР полегшує початкову титрацію лікувального тиску і підвищує прихильність пацієнтів до терапії.

НІВє методом вентиляційної підтримки, який не вимагає використання ендотрахеальної трубки. Зазвичай проводиться через маску, яка покриває ніс, але іноді використовується повнолицьова маска, що покриває ніс і ріт. Апарати є компактними і портативними деякі можуть працювати як від електричної мережі, так і від автомобільної батареї. Застосовується при гострій дихальній недостатності під час загострення ХОЗЛ 

 

NICE 101. Chronic obstructive pulmonary disease. Management of chronic obstructive pulmonary disease in primary and secondary care. Jun 2010

Рекомендації:


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 369; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!