Особливості виявлення фальсифікації коньяку: особливості технології виробництва, види фальсифікації.



Коньяк — міцний алкогольний напій, що має специфічний букет і смак, виготовлений із коньячного спирту, одержаного в процесі перегонки молодого виноградного вина з наступною довготривалою витримкою цього спирту у дубових бочках.

Ординарні коньяки виготовляють із коньячного спирту, який витримується три, чотири або п'ять років. Ці коньяки розрізняються кількістю зірочок (три, чотири або п'ять).

Марочні коньяки виготовляють із коньячних спиртів, що витримувалися у дубових бочках не менше шести років

Коньякинайбільш часто фальсифікуються з міцних алкогольних напоїв, тому, що вони дорого коштують і користуються споживчим попитом.

До основних засобів фальсифікації коньяків можна віднести:

- Розведення водою.

- Часткова або повна заміна коньячного спирту харчовим етиловим або технічним.

- Заміна якісного коньяку напоями з невеликим строком витримки.

- Прискорення процесу витримки коньяку за рахунок збільшення кількості дубової стружки.

- Прискорення процесу витримки коньяку за рахунок підігріву коньячних спиртів.

- Заміна коньячних спиртів водно-спиртовими розчинами з додаванням жженого цукру (колера), настою чаю, штучного ароматизатора "бренді".

Відрізнити фальсифіковані напої можна за такими показниками:

- За зеленим відтінком, який спостерігається при наливанні в бокал натурального коньяку. Це пояснюється тим, що при витримці в дубових бочках хлорофіл переходить в коньячні спирти.

- Відношення бузкового альдегіду до ваніліну від 0 до 1 для ординарних коньяків, і вище - для марочних.

- Наявність метанолу, тому що коньячні спирти підлягають меншому очищенню, ніж звичайні спирти, через це в натуральних коньяках вміст метанолу коливається від 20 до 120мг/%.

- В фальсифікованих коньяках дуже мало або відсутні дубильні (поліфенольні) речовини.

Інформаційна фальсифікація продовольчих товарів та їх місце в оцінці відповідності продовольчих товарів.

Інформаційна фальсифікація — це обман споживача за допомогою неточної чи перекрученої інформації про товар.

Цей вид фальсифікації здійснюється шляхом надання неточної інформації в товарно-супровідних документах, на маркуванні та в рекламі. Будь-який вид фальсифікації, розглянутий раніше, у більшості випадків доповнюється інформаційною фальсифікацією про товар. У протилежному випадку фальсифікація легко виявляється.

При фальсифікації інформації про товар досить часто викривляються або вказуються неточно такі дані:

• найменування товару і його логотип; країна походження товару; фірма-виробник і його адреса; кількість товару;

• склад товару (особливо вміст добавок); умови і терміни зберігання.

Одним із різновидів інформаційної фальсифікації товару є фальсифікація за допомогою упаковки, найчастіше виробничої.

Об'єктом фальсифікації стає саме приваблива за зовнішнім виглядом упаковка, що імітує продукт високої якості. У такій упаковці легше реалізовувати фальсифікований товар.

Розповсюдженими способами захисту маркування від підробок вважаються такі:

• водяні знаки — це спеціальні позначки, що вводяться в папір і можуть бути помітними як на просвіт, так і тоді, коли їх розглядають під різними кутами зору;

• захисні волокна різної довжини і кольору, що вводять в папір. їх можна побачити неозброєним оком, а також в ультрафіолетовому спектрі;

• райдужні металеві нитки — великі й маленькі, що вводять в папір як по всій площині, так і смугами. Вони можуть бути різного кольору і навіть мати мікро-гравіювання;

• спеціальні металеві нитки, які виробник товару замовляє зі спеціальним зображенням або текстом. Придбати такий матеріал фальсифікатору надто важко;

• райдужні кольорові смужки шести кольорів (зеленого, синього, червоного, мідного, золотого, лілового) розміщують на спеціальному папері. Смужки не відтворюються ні кольоровим копіювальним пристроєм, ні офсетним друком, ні кольоровим принтером;

• хімічні мітки, розроблені на основі генної технології. Це "біоблокування" засноване на тому, що антитіла можна розпізнати тільки відповідним біодетектором;

• мікрочастинки — це запатентовані багатокольорові, полімерні "частинки", що мають спеціальні коди "під замовлення". Вони хімічно стабільні, інертні, стійкі до більшості розчинників і кислот, їх можна додавати в клей або в поверхневе покриття.

Фальсифікувати можуть не тільки маркування та пакування, а й товарно-супровідні документи, причому найчастіше підробляються накладні, сертифікати і посвідчення якості.

Останнім часом дуже розповсюдженим видом фальсифікації документів стала підробка сертифікатів. При інспекційному контролі у ряді випадків виявляється близько 50 % фальсифікованих сертифікатів, що підлягають анулюванню.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!