КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З АПЛІКАЦІЇ.



Тема:Кульки для клоуна.

Мета:Закріплювати вміння наклеювати різнокольорові круги різного розміру, кольору. Розвивати уяву, уважність увагу. Викликати позитивні емоції від спільної роботи. Виховувати бережне ставлення до предметів.

Завдання:

Освітні: закріплювати уявлення про геометричні фігури - коло; удосконалювати вміння класифікувати предмети за кольором; закріплювати прийоми наклеювання.

Розвиваючі: розвивати мовлення, пам'ять, увагу, мислення.

Виховні: продовжувати виховувати у дітей чуйність, співчуття до казковим персонажам, викликати бажання допомагати їм.

Матеріали та обладнання.

Кулі пластмасові (червоні, жовті, зелені); рознос; 3 однакові кошики з кольоровим орієнтиром (стрічки червоного, жовтого та зеленого кольорів); аркуш білого паперу формату А1 з зображенням сумного клоуна, картка з намальованими на ній посмішкою для клоуна; вирізані кружечки різного кольору, клей, пензлі, серветки; коробка з надувними кулями.

ЗаключнаХід заняття

1.Вступна                                                                                                                                              1.1.Сюрпритзний момент, прихід клоуна.

1.2.Мотивація, клоун загубив свои кульки-сестрички і просить нас щоб ми йому допомогли.

Основна

2.1.Запитання про кулі, якого вони кольору, форми, на що схожі, чи багато их і т.д.

Вихователь. - Який настрій у клоуна? (сумне, сумне). А як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей).

- А сумний він тому, що йому хочеться грати, але у нього немає кульок. Допоможемо йому розвеселитися? У вас на столі лежать різнокольорові гуртки - кульки і все необхідне, щоб наклеїти їх. Зробити це треба красиво - так, щоб кульки оточували нашого клоуна. Тоді він стане веселим.

- Покажіть, як клоун буде жонглювати кульками. (Діти імітують рух).

- А зараз приступимо до роботи.

В процесі роботи уточнити у дітей, куди вони будуть наклеювати кулі (вгору, вниз, над клоуном, під клоуном).

2.2.Фізкультхвилинка

Ми різнокольорові кульки

Ми кружляєм

Ми літаєм і стрибаєм

До сонця ручки протягаєм

І пальчики свои ми розминаєм-розминаєм

3.Заключна

3.1Вихователь (непомітно для дітей) приклеює на обличчя клоуна картку з посмішкою.

- Подивіться на вираз обличчя клоуна. Що ви помітили? (Відповіді дітей). Який у нього зараз настрій? (Веселий, радісний).

- Так, клоун нам посміхається і говорить вам дякуємо за гарні, різнокольорові кульки. А ще він приготував для вас сюрприз.

З коробки дістати різнокольорові надувні кулі та під музику Ст. Шаїнського «Цирк» запропонувати дітям пограти з кульками.

45. Цілеспрямоване спостереження об'єктів природи і подальше зображення їх єдиний процес взаємозвязок естетичного пізнання. Педа­гог подає дітям доступні знання про рослини і тварин, звертає увагу на красу і привабливість зовнішнього вигляду, цікаві повадки живих істот, прагне сформувати позитивне емоційне ставлення, щоб підвищити інтерес до них, викликати бажання намалювати, виліпити або вирізати й наклеїти. Зображуючи природу, діти знову переживають естетичні почуття; закріплюються їхні знання та уявлення про природні об'єкти і явища.Дуже важливий взаємозв'язок занять із малювання, ліплення, аплікації з розвитком мовлення дітей. Малюкам читають казки, оповідання, розучу­ють із ними вірші - це розвиває мовлення, мислення, формує художньо-образні уявлення. Коли згодом діти відтворюють епізоди, які їм запам'яталися, малюють і ліплять улюблених персонажів, активно працює їхня уява, вони прагнуть виявити у творчих роботах своє ставлення до того, про що довідалися на заняттях.

Заняття із музичнои діяльності сприяють розвитку мовлення дітей. Щоб активізувати його, вихователь пропонує дитині спочатку пояснити, що і як вона повинна співати, а потім розповісти про рухи і картинку що зоьражена із тим чи іншим твором виконання, оцінити їх, мотивуючи висновок. Дітворі подобається цей процес, кожен прагне висловитися, з посмішкою вони виконують музичницй твір а ще кои на картинці зображений той персонаж чи умови про які співається. У звязку з тим що на тих чи інших заняттях у дітей розвивається мовлення за допомогою бесід, дискусій, запитань відповідей. Якщо такий аналіз наприкінці заняття проводиться систематично, супроводжується доповненнями й коментарями педагога, діти набувають умінь будувати розгорнуті висловлювання.У дитячому садку використовуються різні види ігор, які сприяють всебічному розвиткові дошкільників. Взаємозв'язок зображувальної діяль­ності з різними іграми, використання ігрових прийомів на заняттях із малювання, ліплення, аплікації - одна з передумов підвищення ефективності навчально-виховної роботи. Це підтверджують наші дослідження й широка дослідна робота науковців і практиків.

Зазначений взаємозв'язок зумовлюється, по-перше, тією спільністю, яка існує між обома видами діяльності, адже тут діти відображають свої вражен­ня від навколишньої дійсності. По-друге, специфікою художньої творчості дитини, що полягає в ігрових проявах під час створення образу й ігровому ставленні до нього. Давно помічено: зобразивши той чи інший предмет або тварину, малюк починає обігрувати його. Так, у намальованого літака починає «гудіти» двигун, виліплене курча «пищить» і «дзьобає» зернята

, емоційне сприймання об'єктів і явищ навколишньої дійсності, є обов'язковою умовою розвитку підвищують інтерес дітей до занять, до­помагають оволодівати технічними навичками і вміннями.

час прогулянок та екскурсій. У процесі зображення (з натури, з пам'яті і за уявленням) обраних об'єктів діти оволодівають відпо­відними елементами зображувальної грамоти і технічними прийомами роботи з різними матеріалами. То можна зробити висновок що саме ці види діяльності повязані між собою в будь якому випадку, і допровнюють одна одну і за допомогою їхнїого взаємозвязку в діти не тільки в процесі вивчення 1 діяльності засвоюють щось одне, а й розвиваються всесторонньо, і формують своє бачення щодо навколишнього.

46. Обладнання: альбомні листи; різнобарвна гуаш або акварель, мисочки; пензлики різних розмірів; підставки для пензлів серветки, баночки для води, чисте прибране місце, тобто стіл, стілець, те зображення, предмет чи явище тобто зразок, який діти повинні намалювати, також його розташування щоб було видне для всіх дітей; олівець простий, кольорові олівці, гумка; пластичні матеріали: пластилін, солоне тісто, стеки для розрізування, розкачування, ножиці, клей; фломастери. Це все повинні діти мати в себе, але певні предмети використовуються тільки до певного виду діяльності. Гігієнічні вимоги до умов навчання в загальноосвітніх установах. Щодо педагогічних то педагог повинен дотримуватись методики навчання та викладання.Також до гігієнічних є те, що б свои робочі місця а також засоби якими діти користуються були чистими і т.д.2. Вимоги до природного і штучного освітленняПриродне освітлення. Навчальні приміщення повинні мати природне освітлення. Без природного освітлення допускається проектувати: снарядні, умивальні, душові, вбиральні при гімнастичному залі; душові та вбиральні персоналу; комори і складські приміщення (крім приміщень для зберігання легкозаймистих рідин), радіовузли; кінофотолабораторіі; книгосховища; бойлерні, насосні водопроводу і каналізації; камери вентиляційні і кондиціонування повітря; вузли управління та інші приміщення для встановлення та керування інженерним і технологічним обладнанням будівель; приміщення для зберігання деззасобів.У навчальних приміщеннях слід проектувати бічне лівосторонній освітлення. При двосторонньому освітленні, яке проектується при глибині навчальних приміщень більше 6 м, обов'язково пристрій правостороннього підсвітки, висота якого повинна бути не менше 2,2 м від стелі. При цьому не слід допускати напрямок основного світлового потоку попереду і ззаду від учнів.У приміщеннях для трудового навчання, актових і спортивних залах також може застосовуватися двостороннє бічне природне освітлення і комбіноване (верхнє і бічне). У приміщеннях загальноосвітніх закладів забезпечуються нормовані значення коефіцієнта природного освітлення (КПО) відповідно до гігієнічних вимог, що пред'являються до природного і штучного освітлення.У навчальних приміщеннях при односторонньому боковому природному освітленні КЕО повинен бути 1,5% (на відстані 1 м від стіни, протилежної світловим отворів). Нерівномірність природного освітлення приміщень, призначених для занять учнів, не повинна перевищувати 3:1. Орієнтація вікон навчальних приміщень повинна бути на південні, південно-східні і східні сторони горизонту. На північні сторони горизонту можуть бути орієнтовані вікна кабінетів креслення, малювання, а також приміщення кухні, орієнтація кабінету інформатики - на північ, північний схід. Навчальних приміщень ДНЗ обладнуються: регульованими сонцезахисними пристроями типу жалюзі, тканинними шторами світлих тонів, що поєднуються з кольором стін, меблів. Штори з плівки не використовуються. У неробочому стані штори необхідно розміщувати в простінках між вікнами. Для обробки навчальних приміщень використовуються оздоблювальні матеріали та фарби, що створюють матову поверхню з коефіцієнтами відбиття: для стелі - 0,7 - 0,8; для стін - 0,5 - 0,6; для підлоги - 0,3 - 0,5.Слід використовувати наступні кольори фарб:

  • для стін навчальних приміщень - світлі тони жовтого, бежевого, рожевого, зеленого, блакитного;
  • для меблів (парти, столи, шафи) - кольори натурального дерева або світло-зелений;
  • для класних дощок - темно-зелений, темно-коричневий;
  • для дверей, віконних рам - білий.

Для максимального використання денного світла і рівномірного освітлення навчальних приміщень слід:

  • садити дерева не ближче 15 м, чагарник - не ближче 5 м від будівлі;
  • не зафарбовувати віконне скло;
  • не розставляти на підвіконнях квіти. Їх розміщують у переносних квіткарках висотою 65-70 см від підлоги або підвісних кашпо в простінках вікон;
  • очищення і миття скла проводити 2 рази на рік (восени і навесні).

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!