Скласти конспект заняття з конструювання ( підготовча група)



Конспект заняття з конструювання з паперу (в стилі оригамі) підготовча група

«Пінгвіни на крижині»

Мета:

 

- продовжувати вчити дітей майструвати вироби з паперу; закріпити послідовне згинання сторін заготовки кута до середньої лінії, що отримується після складання квадрата навпіл по діагоналі;

- виховувати посидючість, акуратність у виконанні роботи;

- розвивати окомір, дрібну моторику рук, вміння правильно оцінювати результат своєї роботи та роботи інших дітей.

 

Матеріал: великий аркуш паперу, пінопласт, клей, папір квадратної форми для виготовлення пінгвіна, заготовки з паперу (очі, дзьоб).

Хід заняття

1. Вступна частина.

Розглядання ілюстрацій про мешканців Антарктиди.

Гра з пальчиками «Замок», «Гості».

Лунає стукіт у двері, з'являється дитина в костюмі «пінгвіна».

«Пінгвін» розповідає, що у нього сьогодні день народження, вихователь пропонує зробити колективну роботу «Пінгвіни на крижині» та її подарувати на день народження пінгвінові.

2. Основна частина.

Інструкція практичного виконання:

1) Беремо чорний квадрат з білої виворітною стороною, ділимо його навпіл по діагоналі і розгортаємо заготовку.2) Після цього бокові сторони квадрата (лежать в кутовому положенні), відступивши від верхнього вістря кута приблизно на одну третину довжини сторін квадрата, складаємо назустріч один одному до перетину кутів, тобто вони повинні стосуватися діагонального згину з білої виворітного боку. 3) Потім отриману фігуру ділимо навпіл по центральному згину так, щоб зігнуті сторони виявилися зверху. 4)Тримаємо зігнуті частини лівою рукою, правою рукою загинаємо вперед дзьоб разом з головою, вивертаючи згин з обох сторін, і закріплюємо місця зігнутих частин з однієї й іншої сторони вироби. 5) Лівою рукою тримаємо саморобку, правою рукою загинаємо вперед ніжки, вивертаємо згин з обох сторін і закріплюємо місця зігнутих частин з однієї й іншої сторони вироби. 6)Потім виріб оформляємо аплікацією: вирізаємо і наклеюємо червоний дзьоб, склавши трикутник навпіл і закріпивши його на згині з обох кінців, наклеюємо очі, на відігнуті кінці ніг - червоні трикутники. 7)Така фігура добре встановлюється у вертикальному положенні, для чого її треба трохи розсунути від зігнутої лівої сторони.

Фізкультхвилинка.

3. Заключна частина.

Демонстрація роботи вихователю та «пінгвіну», привітання, подяка гостя за подарунок і прощання. Запитання вихователя: «Хто до нас приходив?», « Що ми сьогодні робили?», «Що вам найбільше запам’яталось?»

Проаналізуйте та порівняйте організацію і проведення занять з образотворчої діяльності у різних вікових групах дошкільного закладу

Заняття – особлива форма спілкування педагога з дитиною, яка традиційно вважається формою організованого навчання. У практиці дошкільного закладу образотворча діяльність на заняттях поєднує в собі малювання, ліплення, аплікацію і художнє конструювання.

У структурі заняття виділяють три частини — вступну, основну, заключну.

Перша молодша група. Організоване залучення дітей до образотворчої діяльності у дошкільному закладі починається з третього року життя дитини. На першому етапі залучення дітей до образотворчої діяльності зміст завдань включає ігрові ситуації, згодом - завдання, мета яких полягає в безпосередньому

відтворенні нескладних ознак. Особливість організації і проведення занять полягає в тому, що дітей не всіх відразу залучають до виконання завдання, а тих, що виявили власне бажання взяти участь у запропонованій вихователем діяльності. Поступово до виконання образотворчого завдання залучаються всі діти.

Тривалість занять на першому етапі складає 5 хвилин, а потім —

від 7 до 10 хвилин. Уже, починаючи від цього періоду, в занятті виділяються три структурні частини — вступна, основна і заключна, в яких

передбачається рішення відповідних завдань.

Друга молодша група. В оволодінні діяльністю дітьми 4-го року життя починається якісно новий етап — орієнтування на форму об’єкта та її відтворення. На перших етапах навчального процесу дітям пропонують для обстеження і відтворення об’єкти, які складаються з однієї якої-небудь форми з доданням нескладних деталей, згодом - об’єкти, які складаються із декількох форм, але в межах попередньої складності. В основній частині заняття, під час самостійного виконання дітьми запропонованого завдання, вихователь, при необхідності, допомагає їм. У заключній частині заняття вихователь дає загальну оцінку виконаному дітьми завданню. Тривалість заняття в зазначеній віковій групі складає 15 хвилин.

Середня група. У дітей 5-го року життя виявляються елементи самостійності в побудові образу майбутнього результату образотворчої діяльності.У вступній частині заняття вихователь намагається викликати інтерес до запропонованого змісту, сформулювати ставлення до нього з позиції моральних і естетичних

критеріїв. Особливість полягає в тому,що діяльність базується на досвіді, набутому дітьми в процесі зображення об’єктів. Ознайомлення дітей з послідовністю виконання завдання полягає в тому, що уточнюється вихідна деталь, з якої починається процес відтворення об’єкта. Тривалість заняття складає 20 хвилин.

Старша група. У дітей 6-го року відбувається стрімкий розвиток пізнавальних здібностей, формується інтерес до життя родини, міста або села, країни. У дітей поширюється тематика зображення навколишньої дійсності. Цей етап характеризується тим, що пропонуються об’єкти, відтворення яких можливе за допомогою єдиної контурної лінії або комбінованим способом. Тривалість заняття 25-30 хвилин.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 267; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!