Розкрийте фізіологічні та психологічні особливості зображувальної діяльності дітей п’ятого року життя.



На п’ятому році життя дитина засвоює багато нових знань і навичок, робить певні успіхи в розвитку своєї мови. Під впливом навчання, що проводиться в дитячому садку, у дітей з’являються прагнення до засвоєння нових знань і вмінь, інтенсивно розвивається уява, сприйняття, спостережливість. У більшості дітей в процесі занять зображувальною діяльністю формуються цілісні образи моделей. Проте слід зауважити, що формування нових зорових образів потребує постійної допомоги і керівництва з боку дорослих.

Увага п’ятирічних дошкільнят більш стійка. Вони точніше визначають форми, кольори; запам’ятовують головним чином предмети і явища, які безпосередньо їх зацікавили або викликали ті чи інші емоційні переживання. У цьому віці з’являються найпростіші форми міркувань з приводу спостережуваних явищ.

На заняттях з малювання педагог має приділяти велику увагу вихованню самостійності в дітей, щоб вони не чекали його вказівок. Одноманітна методика, при якій діти весь час діють за вказівкою, не може виховати самостійності. Методику заняття треба міняти так, щоб діти щоразу по-іншому набували вмінь і одночасно привчалися до самостійності.

37. Охарактеризуйте обладнання та матеріали для виконання аплікації в дитячому садку. Педагогічні та гігієнічні вимоги до нього.
Для оздоблення елементів одягу, взуття та ін. у техніці аплікації використовуються різноманітні матеріали: тканина, шкіра, хутро.
Найчастіше в аплікації використовується: спеціально підготовлена тканина, поліхромний або монохромний (для силуетної аплікації) папір, природний матеріал (засушене листя дерев, квіти, тополиний пух тощо). Закріплюючим матеріалом при виконанні аплікаційних робіт служить клей або клейстер. У практиці аплікації найчастіше застосовують синтетичний клей (типу ПВА) .
До устаткування для роботи в техніці аплікації відносять: ножиці, пензлі для клею, підставку для пензлів, баночку для клею, графітний олівець, гумку, коробку для обрізків, серветки, газетний папір.
Дітям з метою безпеки слід пропонувати ножиці лише із закругленими кінцями лез, зручного для них розміру і добре загостреними. Серветок повинно бути дві – одна (волога) для витирання рук від клею, інша (суха) для притискування зображення. Пензлів краще мати 2"3, до того ж різних розмірів.
                                   Педагогічні та гігієнічні вимоги
1.Спочатку всі тканини потрібно випрати, щоб вони не давали усадки в готовому вигляді,
2.Перевірити на міцність фарбування. Пруг обов’язково відрізають.
3.Бавовняні тканини обов’язково підкрохмалюють, а інші обробляють желатином (для цього 30 грамів желатину зчиняють в 1 літрі води, просочують ним виворітній бік цупкої тканини і дають висохнути).
4.Після висушування сукно й тканину необхідно злегка пропрасувати, а штучне хутро та плюш у вологому вигляді закріпити кнопками на дошці без прасування, щоб не порушити структуру ворсу, і тільки після висихання вирізати потрібні клаптики.

 

 

Завдання та програмовий матеріал з конструювання в дошкільному виховном

Конструювання належить до продуктивних видів діяльності, оскільки спрямоване на отримання певного продукту. На за­няттях з конструювання дошкільники вчаться планувати майбутню діяльність, аналізувати та контролювати власні дії, виправляти по­милки, робити висновки. У процесі такої роботи у дітей розвивають­ся рухи рук, дрібна моторика пальців, зорово-моторні координації, цілеспрямовані дії з предметами на основі тактильного та зорового сприйняття, окомір та перцептивно-рухова пам’ять.

Завдання які вирішує педагог під час конструювання:

1)Дати дітям знання про предмети, їх зовнішній вигляд, структуру, основні частини матеріалу з якими вони працюють.

2)Діти повинні вміти ґрунтувати предмети за їх загальними ознаками, розуміти залежність між їх особливостями і тими функціями, які вони виконують.

3)Навчити дітей працювати цілеспрямовано, попередньо планувати свою діяльність, що є необхідною умовою для успішного виконання конструктивних завдань.

4)Виховувати у дітей самостійність у роботі і творчу ініціативу.

5.розвивати зорово-рухову координацію;

6.розвивати дрібну моторику рук;

7.формувати вміння створювати художній образ;

8.формувати художній смак у процесі оформлення конструкцій;

9.. формувати навички просторової орі­єнтації;


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 150; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!