Охарактеризуйте методику проведення заняття з аплікації у середній групі.



 У середній групі дошкільнята складають аплікації, користуючись як готовими формами, так і самостійно вирізаними.

Ускладнення програмових вимог викликає необхідність більш детального вивчення зображуваних предметів. Крім загальної форми і кольору, увагу дітей привертає розмір і кількість частин. У відповідності з цим діти і підбирають необхідні для виконання аплікації кола різних розмірів з перебувають на загальному підносі.

У середній групі розглядання натури не завжди супроводжують показом зразків. Так, при виконанні аплікації неваляшки буває досить аналізу самої іграшки. Паперова форма кола легко асоціюється дітьми цього віку з сприймаються формами кулі.

Зразок буває необхідний у декоративних роботах з готових форм і в предметних завданнях, де немає можливості використовувати натуру. У середній групі можливі завдання, де зразок не точно повторюється дітьми. При аналізі зразка вихователь питаннями привертає їхню увагу до розгляданню: з яких форм складається предмет? Як він називається? Якого він кольору? Самостійно визначити просторове розташування форм в узорі або частин в предметі вони не можуть, тому вихователь роз'яснює їм, показує, в якій послідовності слід наклеювати форми.

У середній групі нерідко використовують частковий показ прийомів виконання завдання. Наприклад, при вирізуванні і наклеюванні будинку новим для дітей є вміння зрізати куточки у смужки, що зображує дах. Педагог, розібравши зразок, показує лише, як слід вирізувати дах. Інші деталі діти виконують за зразком.

Показ всього процесу зображення проводять у разі особливо складних зображень . У всіх випадках, коли прийоми роботи знайомі дітям, вихователь дає або частковий показ або тільки пояснює завдання, надаючи можливість самостійно вибрати прийоми зображення.

Особливої уваги в цій групі вимагає навчання правильному користуванню ножицями. Це перший складний інструмент, який потрапляє в руки дітей. Вихователь кілька разів показує, в якому положенні повинні знаходитися пальці правої руки, що тримає ножиці, і лівою, в якій знаходиться папір; як слід рухати важелями ножиць, щоб папір різалася, а не м'ялася. Щоб полегшити перші спроби, дітям дають папір у вигляді вузьких смужок , яка розрізає двома рухами ножиць.

Перші вправи з ножицями краще проводити з підгрупою хлопців у 8-10 чоловік, щоб можна було легко простежити за діями кожної дитини і вчасно допомогти.

В кінці заняття вихователь разом з дітьми аналізує, чи правильно виконана, акуратно Чи наклеєні форми . Діти завжди беруть активну участь в обговоренні робіт. Педагог узагальнює оцінки дітей, підводить підсумки заняття, привертаючи увагу до вдалим роботам.

 

Проаналізуйте методику навчання ліпленню у вікових групах дитячого садка.

Перша молодша група. На заняттях ліпленням на початку навчання дітей найкраще об'єднувати групами по 5-6 осіб. Вихователь сідає за стіл поряд з дітьми і повільно, розмірено показує необхідні дії з глиною, в захоплюючій формі пояснює, що робить. Заняття ліпленням повинні стати для дитини цікавою справою. Змушувати займатися дітей ліпленням, якщо вони не хочуть, не можна. І все-таки вихователь може спробувати емоційно впливати на дитину: зліпивши при ньому якусь іграшку, дати помацати глину, пом'яти її, показати, як відривати маленькі шматочки і знову з'єднувати їх. Початкові заняття проводяться протягом 5-8 хвилин з кожного підгрупою. Кожне заняття має бути захоплюючим. Малюкам двох - двох з половиною років цікаво спостерігати, як зі шматка глини в руках вихователя утворюються брязкальце, грибок, пташка, матрьошка, дівчинка, зайчик. Вони з задоволенням розглядають ці предмети, дають їм назви і визначають форму частин. З дітьми трьох років використовуються ігрові прийоми. Можна обіграти тему заняття, запропонувати гру з фігурками, які вийшли, доповнити їх деякими деталями. Наприклад, якщо діти ліпили кролика, то запропонувати близько кожної фігурки покласти заздалегідь зроблену морквину Ці прийоми допоможуть дітям не просто створювати предмети, а вкладати у свою роботу образний зміст.

 Середня група. На початку року діти за програмою повторюють пройдений матеріал: займаються ліпленням, працюють над формою. Вихователь під час прогулянок з дітьми використовує природний матеріал як наочний посібник. Наприклад, взимку діти під керівництвом вихователя ліплять сніговика і одночасно аналізують форму і кількість частин. Зі снігу діти можуть виліпити й інші предмети. Крім того, перед тим як приступити до ліплення, вихователь показує іграшки, що зображують птахів, курчат. Він звертає увагу дітей на весь предмет в цілому і потім на форму тулуба, голови, хвоста, показує, як треба обстежити предмет: спочатку визначають форму частин, потім, фіксуючи увагу на більш дрібних частинах, проводить по них пальцем і пропонує ці ж дії проробити дітям. Вони повторюють ці рухи. Під час ліплення предметів з декількох частин вихователь вдається вже до неповного показу. Наприклад, коли діти ліплять морквину, він їм тільки показує, як у стовпчика, зліпленого заздалегідь, треба один кінець загострити, а інший зробити товстим і злегка округлим; для зображення тулуба і голови зайчика треба зробити з циліндра овал.

Старша група. У цій групі вихователь надає дітям більше самостійності у виборі теми, в можливості обміркувати її заздалегідь і виконати. Вчити дітей планувати свою роботу можна під час спостережень, перед читанням літературних творів. Для цього необхідно їх попередити, що вони будуть ліпити той предмет, який розглядають на зображенні або про який їм читають. Це дає можливість заздалегідь налаштувати дітей на майбутнє заняття, чітко сприйняти особливості предмета і якоюсь мірою обміркувати його зображення. Якщо дитина буде твердо знати, над чим вона повинна працювати, то це дасть їй можливість більш цілеспрямовано і впевнено займатися ліпленням.

Важливо, щоб діти навчилися розуміти і передавати в ліпленні характер зображуваного. Для цього вихователь повинен підбирати для зображення предмети з яскраво вираженими рисами.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!