Охарактеризуйте методику проведення заняття з малювання у молодшій групі.



заняття в першій молодшій групі наступні:

-викликати інтерес до процесу малювання як діяльності, дає результат;

-знайомство з матеріалами для малювання (олівцями, фарбами) і прийомами користування ними;

-навчити розумінню малюнка дорослого як зображення предмета;

-навчити прийомам проведення прямих, округлих ліній і замкнутих форм.

Образне початок повинно бути провідним для дитини у всьому процесі малювання.

Освоєння образотворчих умінь починається з проведення прямих, вертикальних і горизонтальних ліній спочатку при домальовування малюнка, розпочатого вихователем (ниточки до куль, стебел до квітів і т. Д.). Намальована частина предмета визначає напрямок лінії, довжина якої може бути різною. Потім дітям пропонується самостійно проводити лінії. У першій молодшій групі діти вчилися проводити вертикальні і горизонтальні лінії без вимоги до чіткості їх напрямки. (малювання стрічечок, доріжок, олівців, дощику) Тому першим завданням тут залишається навчання малювання прямих і округлих ліній, але без опори на малюнок вихователя. Вирішення цього завдання пов'язане з розвитком рухів руки, у зазначених напрямках на основі сприйняття різних предметів.

Форми предмета: оволодіння малюванням округлих ліній і замкнутих форм, що вимагає вміння підпорядковувати руку точному руху і контролю зору, так як закінчення лінії повинно привести до з'єднання її з початком. У зображенні округлих форм від дітей не потрібна передача правильного кола, хоча вони і малюють м'ячі, кулі. Під округлою формою в даному випадку розуміється зображення, що наближається до кола (наприклад, овали або більше невизначені форми, утворені замкнутою лінією, яка не має кутів).

Колір: Це завдання вирішується при малюванні фарбами. Фарба залишає яскравий слід, пляма, які легко асоціюються з кольором предмета в житті.

Тематика завдань по розвитку почуття кольору пов'язана з оволодінням нескладними формами - лініями, плямами, одержуваними пензлем (наприклад, теми «Падає сніжок», «Вогники горять на ялинці», «Трава росте»). Щоб колір правильно сприймався дітьми, він має бути дана в контрастному поєднанні з фоном: білі сніжинки - на синьому тлі, жовті або червоні вогники - на зеленій ялинці, намальованої або вирізаною з паперу вихователем.

Матеріали: гуаш, кольорові олівці - 6 кольорів, кисті №10, 12.непролівайкі, папір формату А4, тоновані аркуші паперу формату А4, для колективної роботи можна використовувати великі формати (А3, рулон шпалер). Наявність наочності

Друга молодша група

Завданнями навчання в цій групі є наступні:

-навчити зображенню предметів округлої і прямокутної форм, передачі їх будови, основних частин і деталей;

-навчити використанню кольору як художнього виразного засобу; закріплювати назва основних кольорів.

-розвивати композиційні уміння в розташуванні предмета в центрі листа;

-совершенствовать технічні навички в зафарбовуванні малюнка олівцями і фарбами.

Продовжуємо працювати над тим, як правильно тримати олівець, фломастер, кисть, що не стискаючи сильно пальці; домагатися вільного руху олівцем і пензлем під час малювання. Привчати осушувати промиту кисть об м'яку ганчірочку або паперову серветку ..

У першому кварталі, де пропонована тематика малюнків знайома дітям (малювання м'ячика, яблука, прапорця), ускладнення програмного матеріалу виражається в більш точної передачі форми (овал, коло, прямокутник) і акуратною розфарбуванні зображення. Вирішення цих завдань вимагає більш розвиненої здатності порівнювати і виділяти особливості форм, що мають округлі обриси, але відмінних один від одного по довжині і ширині. Зображення предметів, що включають з'єднання тільки двох різнорідних частин або ритмічне повторення однієї і тієї ж форми (наприклад, промені у сонечка, гілки у ялинки).

Зображення прямокутних форм вимагає розвиненої координації рухів, здатності в потрібний момент змінити напрямок руху, створюючи кут, або замкнути лінію в початковій точці. Відповідно з цим завданням підібрана і тематика завдань - малювання книжки, вікон, прапорців та інших предметів, що мають прямокутні обриси.

Одночасно з ускладненням форми ускладнюється і використання кольору, який починає виділятися як одна з основних ознак предмета. Діти вчаться вживати різні кольори в малюнку для зображення певних предметів: червоний - для прапора, жовтий - для сонця, зелений - для ялинки, травички і т. П.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 198; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!