Дайте характеристику видам аплікації, які використовують у дитячому закладі; порівняйте їх за віковими групами



Аплікація- один із найдавніших видів народного мистецтва, який полягає у створенні художніх зображень або орнаментів способом вирізування та прикріплення однокольорових або різнокольорових клаптиків тканини, шкіри, паперу та інших матеріалів на будь - яку основу, яка використовується, крім того, як фон.

ВИДИ АПЛІКАЦІЇ

v За зовнішнім виглядом розрізняють аплікацією силуетну та набірну.

Силуетна - аплікація, яка відтворює форму статури людини або інших предметів, що приймається в масі, тобто без деталей у середині контура, здебільшого, темною плямою на світлому фоні.

Набірна аплікація виконується із заздалегідь підготовлених різно" кольорових елементів, які вирізуються відповідно до зображуваних кон" турів окремих деталей цілого, тобто за аналогією пластинчатої або штуч" ної мозаїки.

v За змістом аплікація може бути предметною, сюжетною та декоративно.

Предметна аплікація відтворює один будь-який об’єкт у вигляді силует чи набору різнокольорових елементів, які в загальній масі відповідають контуру його форми.

Сюжетна аплікація, як і в інших видах образотворчого мистецтва, відтворює епізоди, події, явища.

Декоративна аплікація для виконання орнаментів використовує заздалегідь підготовлені однокольорові чи різнокольорові елементи візерунка відповідних форм (геометричних, стилізованих реальних мотивів)

 

Дати характеристику практичним методам і прийомам навчання дітей зображувальній діяльності

Метою практичних методів є формування у дітей уміння використовувати набуті знання з основ образотворчої діяльності за групою основних навчальних завдань: форма, колір, композиція удосконалювати образотворчі вміння і навички під час виконання відповідних творчих завдань. Серед них: навчальний та педагогічний рисунок, підготовчі та ігрові вправи, виконання ескізів сюжетних, декоративних орнаментальних композицій, виконання начерків рослин, птахів і тварин, демонстрування прийомів оволодіння різними художніми техніками. Наприклад, підготовчі вправи з образотворчої діяльності є невід’ємним компонентом у образотворчого мистецтва. Їх поділяють за ознакою набуття дітьми певних навичок, умінь та якостей: вправи на розвиток спостережливості, зорової пам’яті, гостроти зору, сприймання та відтворення кольорів та їх нюансів, розвитку спритності та гнучкості руки, тактильних та кінестезичних відчуттів. Зосередимося на детальнішому опису їхнього характеру та на специфіці набуття навичок практичної роботи у галузі образотворчого мистецтва. Вправи на розвиток спостережливості і зорової пам’яті.. Вправи на розвиток спритності та гнучкості руки. Виконання вправ на проведення прямих, кривих, хвилястих, горизонтальних, вертикальних, похилих, прямих, ліній; виконання лінійних, рослинних, геометричних орнаментів. Виконання вправ на удосконалення навичок роботи пензлем, фарбами. Виконання вправ на удосконалення навичок роботи з глиною, пластиліном. Вправи на розвиток сприймання кольорів та відчуття колірних нюансів. Виконання вправ на знаходження подібного кольору до зразка, на одержання похідних кольорів та їх відтінків змішуванням фарб, на передачу настрою і стану за допомогою колірної гами (радість, смуток, тривога, біль, спокій; добра людина, весела, зла, сумна, байдужа тощо).

 

Проаналізуйте методику навчання конструюванню у вікових групах дитячого садка

Перша молодша група. оволодіння конструктивною діяльністю полягає в тому, що дітям надається можливість поширити та ускладнити зміст і конструкцію будівель (наприклад, сходинки, огорожа, ворота, місток, меблі, будиночок У зв’язку з цим їм пропонують більш поширений за формою та розміром комплект будівельних матеріалів (кубики, бруски, призми, пластинки) Під час виконання дітьми завдання вихователь, при необхідності, дає їм поради стосовно послідовності побудови, акуратності поєднання деталей, пояснюючи при цьому причини такої необхідності (домогтися стійкості, краси). Заняття, проводяться в ігровій формі. Призначаючи ту чи іншу будівлю для конкретного ігрового персонажа, діти співставляють відповідність їх розмірів. Завдання можуть виконуватися кожною дитиною окремо або невеличкими групами (у формі гри поруч)

 

Друга молодша група. Програмний зміст цього етапу оволодіння конструктивною діяльністю передбачає закріплення раніше сформованих уявлень про структурні особливості знайомих із попереднього досвіду споруд та засобів їх побудови. Крім того, послідовно поширюється зміст завдань, збагачуються можливості використання різноманітних за формою та розміром деталей. Як і на попередніх етапах, заняття з конструювання здійснюються в ігровій формі, з попереднім визначенням назви будівлі, її призначення для тих чи інших ігрових дій, обстеження конструктивних особливостей натури (моделі, виконаної вихователем), ознайомлення з послідовністю виконання запропонованого завдання й вимогами щодо якості його здійснення.

 

У середній групі конструктивні завдання виконуються за зразком вихователя (з відповідним обстеженням зовнішніх ознак будівлі, ознайомленням із засобами її побудови); за пропозицією вихователя, який для пояснення змісту завдання використовує не обсяжну, а графічну модель (креслення); творчі завдання. Введення у навчальний процес конструювання графічної моделі має велике значення не тільки в оволодінні зазначеною діяльністю, але й у розумовому розвитку дитини. Застосування графічної моделі у навчальному процесі повинно здійснюватися поступово. Так, на першому етапі дітей вчать читати графічне зображення моделі на другому поступово дітей підводять до умов, за яких вони створюють модель згідно з її графічним зображенням.

Конструювання обсяжних виробів з паперу спрямоване на виготовлення як допоміжних деталей споруд, що виконуються із будівельного матеріалу (наприклад, вікна, двері, труби, різні прикраси тощо), так і виробів, які мають самостійне практичне та естетичне призначення (наприклад, підставка для пензля та олівця, коробки для зберігання дрібних інструментів або складання відходів після обрізування паперу, серветки під склянки з водою тощо).


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 885; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!