Структуру програми визначають лінії розвитку дитини.



Програма побудована на принципах науковості, інтеграції, системності, комплексності, гуманізації змісту навчання та виховання.

Програма відповідає стратегічним завданням дошкільної освіти: реалізація особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти, прилучення дітей до системи цінностей, культури, традицій українського народу, формування в дошкільників цілісної картини світу.

Програма передбачає збагачення образотворчої діяльності дітей (малювання, аплікація, ліплення) шляхом використання виробів декоративно-ужиткового мистецтва Західного регіону та різних інноваційних технік малювання й аплікації.

Методика навчання малюванню у вікових групах дитячого закладу.

Перша молодша група

Завдання- виховувати в дітей стійкий інтерес до зображувальної діяльності, надавати можливість відтворювати у малюнку найбільш притаманні ознаки предметів, і явищ навколишньої дійсності; • формувати здібності установлення схожості між реальними предметами і їх графічним зображенням (виконаним дорослим) на основі співставлення найбільш важливих ознак (форма, колір, положення в просторі); • сприяти осмисленню суті і змісту запропонованого практично" го завдання; • ознайомити із зображувальновиразними можливостями фарбуючих матеріалів (кольорові олівці, фломастери, гуаш) і най" простішими прийомами роботи у відповідній техніці (крапка, мазок, штрих, пляма, лінія різної спрямованості — горизонталь" на, вертикальна, похила; конфігурації — пряма, крива, хвиляста, ламана і товщини); • сприяти формуванню координування дій ока і руки, розвиненості руки, оволодінню прийомами.

Друга молодша група

збагачувати уявлення дітей про різноманітність зовнішніх ознак предметного світу; • стимулювати інтерес до образотворчої діяльності можливістю відтворювати основні ознаки форми і кольору предметів; • розвивати здібності зорової оцінки форми об’єктів ( у межах об" рису простих геометричних фігур – круглі, прямокутні, три" кутні), кольорових характеристик (червоний, жовтий, синій, зелений), положень у просторі); • сприяти засвоєнню знань: слів понять, що означають еталонні властивості форми об’єктів, характеристики їх кольору та положення в просторі, засобів раціональної послідовності зображення форми об’єктів; прийомів роботи в техніці олівця (штриховка) і гуаші (заливка); • створювати умови для розвитку координування дій ока й руки, розвиненості руки, оволодінню та закріпленню технічних прийомів роботи кольоровими олівцями та ручками, гуашшю.

Середня група

збагачувати уявлення дітей про навколишій світ і виховувати оці" нювальне до нього ставлення з позиції моральних і естетичних критеріїв; стимулювати інтерес до діяльності можливістю відтворення як окремих предметів, так і нескладних епізодів, подій, явищ; • розвивати здібності зорової оцінки індивідуальних ознак фор" ми об’єктів, що мають незначні відміни від попередньо засвоє" них еталонних уявлень; визначення їх кольору орієнтування в просторовому по" ложенні і пропорційному співвідношенні деталей окремого об’єкта й елементів сюжету; • формувати й збагачувати знання про елементи образотворчої мови; ознайомити з пра" вилами та прийомами предметної композиції та сюжетної композиції; ознайомити з послідовністю зображення складних багатокомпонентних об’єктів; ознайомити і закріпити уявлення про прийоми робо" ти в техніці олівця і гуаші; • сприяти формуванню умінь та навичок: координування дій ока та руки, розвиненості руки, володінню прийомами роботи в техніці олівця) і гуаші

 

64. Проаналізуйте принципи побудови програми „Дитина”. Завдання і зміст розділу „Образотворче мистецтво і зображувальна діяльність”.

Основні принципи, що визначили зміст програми “ Дитина ”:

Принцип гуманізації педагогічного процесу, Принцип індивідуального підходу, Принцип інтеграції, системності, комплексності, Принцип орієнтації на основні сфери дійсності, Принцип використання здобутків психологічної науки, Принцип врахування традицій країни, різних регіонів, національних особливостей культури, Принцип забезпечення зв'язку з традиціями народної та світової педагогіки, фольклором, різними видами національного та світового мистецтва, літератури, культури, Принцип забезпечення умов для формування творчої особистості

У розділі «Чарівні фарби і талановиті пальчики» художня діяльність дитини роз­глядається як поєднання тих видів занять, які спря­мовані на розвиток творчої активності, ініціативності, образного мислення, уяви і світу фантазії, сприйнятливості краси навколишнього світу, спрямованості на збереження і творення краси. Спеціальна орієнтація навчально-ви­ховного процесу в дитячому садку, його систематичність і відповідність особливостям розвитку дитини сприяє вихованню у неї художніх потреб, прагнення до краси в побуті, в природі, в найближчому оточенні, а далі й до краси як окремої соціальної потреби людської культури. Ці інтереси розвиваються, підсилюються в умовах художньої діяльності самої дитини і стають вже на кінець дошкільного віку основою творчого ставлення до різноманітних завдань, а згодом і до праці.

Художня діяльність поєднує всі види образотворчої діяльності (малювання, ліплення, аплікація), словесну творчість, музикування, конструювання, художню працю тощо. Тут узагальнюється весь досвід дитини (інтелек­туальний, етичний, естетичний, трудовий), доповнюються, конкретизуються, ті знання і способи діяльності, яких вона набула, в них виділяється нова ознака, новий параметр для орієнтації в навколишньому світі — краса, естетичні цінності, що мають принципове значення в житті людини, визначаючи рівень її культури.

У народному мистецтві, його традиціях є витоки і національної, і загальнолюдської культури, а тому у ви­хованні кожної дитини традиції українського народного побуту і мистецтва — образотворчого, літературного і музичного фольклору, національної класики — мають зайняти провідне місце.

Тематика занять тісно пов'язана з сезонними явищами природи, улюбленими творами художньої літератури, пра­цею людей, традиційними святами, визначними подіями. Умовою ефективності художнього виховання є доречне поєднання художнього слова, музики і образотворчої діяльності, їх взаємний вплив, взаємне збагачення.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 160; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!