Охарактеризуйте методику проведення заняття з ліплення у старшій групі.



Зображувальна діяльність дітей включає такі види занять, як малювання, ліплення, аплікація. Кожен з цих видів має свої можливості у відтворенні уявлень дитини про оточуючий світ.

Робочим матеріалом для ліплення може бути як глина, пластилін або солоне тісто.Своєрідність ліплення полягає у тому, що за допомогою цього виду діяльності передається форма предмета в трьох вимірах.

Діти з задоволенням ліплять людей, тварин, посуд, транспортні засоби, овочі, фрукти, іграшки. Предмети, які вони створюють, використовуються в ігровій діяльності.

Під час підготовки до ліплення дитина дістає багато знань про предмет (назва, форма, будова, колір, призначення). Разом з тим збагачується і розвивається її словник, зв’язна мова, за допомогою якої можна описати образ по пам’яті. Це сприяє розвитку її мислення, уваги, уяви та інших процесів.

На заняттях дитина дістає відомості про способи ліплення і сама навчається це робити. На основі свого досвіду вона намагається самостійно розв’язати навчальні завдання, а згодом ця самостійність переростає у творчість. Для дітей шести-семи років рекомендується ліпити:півника, курочку, качку, гусака, лебедя, пташку на підставці, синицю, снігура, білочку, зайчика, котика, собачку, лисичку, собачку, ведмедика, та ін., які демонструють різні способи ліплення: конструктивний, пластичний, комбінований.

З дітьми шостого року життя, як і в попередніх вікових групах, спочатку повторюють та закріплюють навички та уміння, а потім вводять нові завдання:

-ділити глину на 3-4 частини і утворювати нескладні предмети, в основі яких лежить куля, циліндр, конус (ліплення овочів, фруктів, їжачка, мишки, котика, лисички);

-ліпити частини в основі яких лежить диск (тарілочка, чашечка);

-ліпити предмети комбінованим і пластичним способами, прийомам міцного з’єднання деталей, згладжування поверхні пальцями, стекою та зволоженою ганчіркою (собака, зайчик, білочка, літак, черепаха, курочка, півник, пташка – свистулька, лисичка та ін.).

Дорослий звертає увагу на те, щоб дитина передавала характерні ознаки предметів, їх форму, дотримувалася пропорцій і використовувала засвоєні навички та уміння: скочування, сплющення, вдавлювання, витягування, загинання, примазування тощо.

 Отже,у процесі ліплення більше, ніж у будь-якої діяльності, можна домогтися максимальної активності обох рук, розвивати і зміцнювати пальці, особливо великі, вказівні, середні. Щоб засвоїти техніку ліплення, дитині потрібно розвинути спеціальні рухи щодо їх сили, точності, темпу, спрямованості, плавності, ритмічності. Ці якості допоможуть дошкільникові надалі оволодіти різними видами навчальної, трудової діяльності. Під час ознайомлення з предметом дитина навчається розуміти його красу. Вона сама починає передавати в ліпленні окремі виразні його ознаки, намагається ретельно обробити поверхню виробу, прикрашають його орнаментом і т. д.

75. Декоративно-прикладне мистецтво як вид зображувального мистецтва. Його види. Декоративно-прикладне мистецтво — вид зображувального мистецтва, спрямованого на створення предметів побуту, які мають практичне застосування, а також художня обробка (оздоблення) побутових предметів ( меблів, тканин, знарядь праці, одягу, посуду та іншого).Слово «декоративний» походить від латинського слова «прикрашаю» (decoro).

 Видами декоративно-прикладного мистецтва є: вишивоночка, розписиання , ткацтво, різьблення предметів із дерева , писанове розписування, гончарівство, ковальство, витинанка, а також лозоплетіння, флористика тощо.

Основними видами декоративно – прикладного мистецтва такі як :
Глина — найдавніший матеріал..
Кераміка слугує основним матеріалом вивчення архітектури.
Дерево — також один з найдавніших декоративно-ужиткових матеріалів , який застосовувався для розробки посуду, меблів, та найелементарніших предметів знаррядя праці. Використання дерев як, і в минулі роки так і досьогодення відіграють одну з найголовніших ролей( будівлі , парки, та інші).
Плетіння — вид праці за допомогою виготовлення доморобних господарсько-побутових та художніх виробів.
Тексти́ль — м’який матеріал, що являє собою щільну мережу природних волокон (ниток та пряжі) . Окрім терміну текстиль використовується такий термін -як «тканина». Текстиль являється головнішим терміном, тому що тканина означає закінчений.

Декоративність є одним найважливішим засобом передавання оригінальності, ідеальності та естетичності образу і почуття думки .

Твори декоративно-прикладного мистецтва перебувають під впливом духовної наповненості часу. Вони пов’язані як з матеріальною, так і з духовною культурою, відповідають не тільки рівню економіки та техніки свого часу, але й духовному світосприйняттю людей, яким вони служать. Ось чому не тільки образотворче, але й предметне мистецтво може розвивати гуманні почуття, повагу до людини та її праці, виховувати дух демократії і добра.

Велику роль в мистецтві відіграє — колір завдяки йому — людина передає свої враження розуміння , думку.

Отже,д екоративно–прикладне мистецтво здавна відігравало велику, роль у соціальному та духовному і естетичному житті людей. Воно сприяло подальшому розвитку у мистецтві та побуті людей. Також воно розвиває людське творче мислення, його оригінальність.

76.Визначте вплив образотворчої діяльності на моральне виховання дітей дошкільного віку

Образотворча діяльність - це специфічне образне пізнання дійсності. І як всяка пізнавальна діяльність вона має велике значення для морального виховання дітей. Оволодіння умінням зображувати неможливе без цілеспрямованого розвитку зорового сприйняття - спостереження. Для того щоб намалювати, виліпити який-небудь предмет, попередньо треба добре з ним познайомитися, запам'ятати його форму, величину, конструкцію, колір, розташування частин.
Малювання - вид образотворчої діяльності, основне призначення якого - образне відображення дійсності. Малювання - одне з найцікавіших для дітей дошкільного віку: воно глибоко хвилює дитину, викликає позитивні емоції. Дуже рано дитина починає також прагнути найрізноманітнішим чином, висловити отримані ним враження: рухом, словами, мімікою. Треба дати можливість йому розширити область вирази складаються у нього образів. Треба дати йому матеріал: олівці і папір, навчити, як поводитися з цим матеріалом. Матеріальне вираження сформованих образів служить прекрасним засобом перевірки і збагачення їх. Треба всіляко заохочувати дитячу творчість, в якій би формі воно не полягало.

Значення занять з малювання для морального виховання полягає також у тому, що в процесі цих занять у дітей виховуються морально-вольові якості: потреба і уміння доводити почате до кінця, зосереджено й цілеспрямовано займатися, допомагати товаришу, долати труднощі і т. п.
Малювання як вид образотворчої діяльності має бути використано для виховання у дітей доброти, справедливості, для поглиблення тих благородних почуттів, які виникають у них. Для створення малюнка необхідно докласти зусиль, здійснити трудові дії, оволодіти певними вміннями. Образотворча діяльність дошкільнят вчить їх долати труднощі, проявляти трудові зусилля, оволодівати трудовими навичками. Спочатку в дітей виникає інтерес до руху олівця або пензля, до слідів оставляемыми ними на папері; поступово з'являються нові мотиви творчості - бажання отримати результат, створити певне зображення.

Отже ,м алювання у дитинстві надає величезний вплив на всебічний розвиток особистості дитини і, насамперед, на його естетичний та моральний розвиток , . Важливо в цьому віці підвести дитину до розуміння прекрасного, сформувати вміння самостійно створювати прекрасне, виховувати естетичні почуття (почуття форми, кольору, композиції). Заняття малюванням привчають малюка діяти самостійно, бути зайнятим справою.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!