Ситуаційні та фармакологічні задачі



До теми «Загальна фармакологія»

Задача І

Сульфаніламідний препарат сульфален має тривалу дію до 24 годин за рахунок того, що лікарські речовини, з’єднуючись з білками крові, діють повільно, викликаючи протимікробний ефект.

Обґрунтуйте властивості препарату.

Задача ІІ

Пацієнтка з неврозом використовує препарат із групи транквілізаторів, які мають заспокійливу дію, усувають тривогу та страх. Через деякий час хвора звернулася до лікаря зі скаргою, що препарат не ефективний.

Який виник фармакологічний ефект і чому?

 

Задача ІІІ

Пацієнт 40 років поступив в лікарню в стані алкогольного сп'яніння. Потерпілий неспокійний, спостерігаються галюцинації, марення. Зі слів дружини протягом 5-ти років постійно вживає алкоголь. Діагностовано алкогольний психоз.

Результатом якої дії лікарського засобу є дане ускладнення?

Для яких лікарських засобів характерна така ж властивість?

 

Задача ІУ

Пацієнтці з серцевою недостатністю лікар призначив дигітоксин за схемою: І день -  5 таблеток, наступні дні по 1 таблетці для підтримуючої терапії. Пацієнтка не звернула увагу на рекомендації лікаря і вживала щодня по 4 таблетки.

Хвора була госпіталізована у реанімаційне відділення з симптомами отруєння. Надання негайної допомоги зупинило прогресування процесу.

Яка причина даного отруєння?

Як можна було попередити?

Задача У

Онкологічній хворій для знеболення вводять анальгетик морфіну гідрохлорид 3 рази на день внутрішньом'язово, тривалість дії якого 5 годин. Хвора продовжує скаржитися на гострий біль, який тривожить її в проміжках між введенням препарату. Фельдшер додатково вводить внутрішньом'язово димедрол, який має знеболюючу дію.

З якою метою на вашу думку застосовується димедрол?

Як називається таке явище?

Задача УІ

Пацієнтка отруїлася грибами, що привело до бронхоспазму, блювання, зниження А/Т, брадикардії, проносу.

При наданні негайної допомоги ввели атропіну сульфат.

Яку мету переслідував лікар, призначаючи вказаний препарат?

Як називається таке явище?

Задача УІІ

Хворий із температурою тіла 390 С прийняв per os аспірин, який має жарознижувальну дію. Через деякий час виник біль в ділянці шлунка. Хворий не врахував подразнювальної дії препарату на слизову оболонку шлунка.

Який фармакологічний ефект має препарат?

Вказати види дії аспірину.

Дати рекомендації хворому.

Задача УІІІ

Хворим із пневмонією призначили антибіотик ампіциліну тригідрат у таблетках.

Через деякий час одна хвора поскаржилася на висипку на шкірі та свербіж, друга – на неприємні відчуття в ділянці печінки.

Що виникло у хворих?

Дайте обґрунтовану відповідь.

 

 

Лекція ІІІ

АНТИСЕПТИЧНІ ТА ДЕЗІНФЕКЦІЙНІ ЗАСОБИ

1. Загальна характеристика протимікробних засо­бів

2. Галогеновмісні сполуки. Протимікробні власти­вості. Застосування окремих препаратів

3. Окисники. Фармакологічні властивості і застосування

4. Кислоти й основи

5. Солі важких металів. Влас­тивості і застосування

6. Отруєння солями важких металів, допомога при отруєнні

7. Сполуки аромати­чного ряду. Особливості дії і застосування

8. Похідні нітрофурану

9. Барвники. Особливості дії і застосу­вання

10. Сполуки аліфатичного ряду. Застосування

11. Детергенти. Властивості і застосування

 

1. Значну кількість захворювань людини спричинюють бак­терії, віруси, гриби, спірохети, а також деякі гельмінти. Речовини, які знешкоджують збудників у навколишньому середовищі або в організмі людини, — протимікробні засоби.

 

Фармакологічний ефект речовин цієї групи — бактеріостатич­ ний - здатність припиняти ріст і розмноження мікроорганізмів або бактерицидний - властивість знешкоджувати мікроорганізми.

Протимікробні засоби поділяють на дві групи:

І. Препарати, що не виявляють вибіркової протимікробної дії і мають значну токсичність для людини. До них відносять антисеп­ тичні і дезінфекційні.

Антисептичні (грец. anti — проти, septicas — гниття) здатні при­звести до загибелі або припинити ріст і розвиток мікроорганізмів на поверхні тіла людини.

Дезінфекційні ( des — заперечення, infecere — заражувати) зне­шкоджують патогенні мікроорганізми в навколишньому середовищі. Їх застосовують для обробки приміщень, білизни, посуду, ме­дичних інструментів, апаратури, предметів догляду за хворими.

 

II. Препарати, що спичиняють вибіркову протимікробну дію, значний спектр терапевтичної дії — це хіміотерапевтичні засоби, які застосовують  для лікування і профілактики інфекційних захво­рювань.


Дата добавления: 2019-02-26; просмотров: 403; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!